Anneliis24

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere!

 Saabusime perega eile Malaisia reisilt koju ja viiruse mõju oli tunda küll. Näiteks Singapuri lennujaamas tuli nii lennule minnes kui lennult tulles käia läbi termokaamerate koridorist, kus vähegi palaviku kahtlusega reisijad kenasti kõrvale võeti - kontroll on tugev. Ühte Kuala Lumpuri hotelli check-in`i tehes tuli täita tervisedeklaratsioon ja tagatipuks mõõdeti mul ka seal samas leti ääres ka kehatemperatuuri. 

 Samas nõustun eelkirjutajatega - viiruseid on liikvel hoopis rohkem ja hullemaid ja vaadates mastaapi, on tõenäosus nakatuda ikka väga väike. Lennujaamades ja Malaisias kannavad paljud kohalikud ja hiinlased maske (respiraatoreid), mis tähendab, et ka ise köhides või aevastades jätavad nad pisikud endale. Mõistlikud abinõud - näiteks käte pesemine ja ninaluristajatest või köhijatest eemalehoidmine on loomulikult omal kohal.   Meie muretsesime pigem sääskede pärast - näiteks nende levitatav dengue viirus nakatab aastas sadu miljoneid, aga see millegi pärast nii palju kajastust ei vääri (ja sääski Langkawil jagus!)

 Aga tervete jaoks positiivne oli see, et turiste oli vähemasti Langkawil saarel üsna vähe - atraktsioonide juures järjekordi ei olnud ja söögikohtades oli üsna privaatne.

Meie käisime novembris 2015 Tenerifel ja seal oli väga OK. Kohapealt laenutasin lapsevankri, igal pool olid kaldteed (nii tänavatel randa minekuks kui restodes kui hotellis). Oleneb aga mida ise teha tahate. Meie tahtsime endale ka ikka midagi ja Tenerifel tegevust jagus - käisime Teidel, Loro pargis ja sõitsime ringi. Mujal oleks meie jaoks ilmselt kesiseks jäänud.

Kommentaariks Travo kommentaarile valuuta osas: mina ei näinud mitte ühtegi kohta, kus hind dollaris ja euros oleks sama olnud, vastupidi, dollari ja euro kurss oli igal pool oluliselt euro kahjuks. Seega arveldamine euroga on igal juhul kasulikum. Lisaks kohalikule arveldamisele lisanduvad ju ka valuuta vahetamise tasud. Mina tunnen küll, et sain dollariga petta.

Tere sõbrad! Oleme tagasi 11.10 reisilt ja edastaksin muljeid/kommentaare. Meie jäime reisiga väga rahule! Loomulikult võiks pisiasjade kallal norida, aga selle asemel võtsime kõik mis võtta andis ja nautisime sooja ja kõike mida pakuti. Paljuski andsid reisile mõru meki "toredad" reisikaaslased, kes ennast kuidagi ülal pidada ei osanud, mõtlesid pidevalt skeeme, kuidas hotelli petta saaks, jõid ennast härjaks ja käitusid üleolevalt - piinlik hakkas vahepeal.
Aga reis - jõudsime hotelli u. kell 4 hommikul. Sellegi poolest oodati meid lubatud söögiga. Hotell ise oli väga ilus, kõik oli kohapeal olemas ja söögid olid väga head (eriti täidetud sai ja looma/sealiha). U. kell 7 järgmisel hommikul ärkasime hommikusöögiks ja peale seda viidi meid bussiga teise hotelli infotunnile. Peale niigi reisi hinnas sisalduva oli kokku pandud 3 erinevat lisapaketti (hinnad vist 105/90/70 eurot), mille sai soovi korral juurde osta - koos lisaekskursioonide, lõunate, all inclusive ja muu sellisega. Väideti, et eraldi ostes oleks need asjad kallimad tulnud. Igaks juhuks võiks enne üle arvutada...
Samal päeval toimus kohe ka Alanya linna ekskursioon, kus külastasime tervistavat koobast, linna kaitsevaremeid, sadamat ja anti ka vaba aega. Giid oli meil kõigi 5 bussi peale vist kõige toredam, Sezai oli tema nimi, sai meie reisi lõpus kolmikute isaks:) Kolmandal päeval alustasime Pamukkalese poole minekut. See on tõesti 8. maailmaime nime väärt, tasub kindlasti minna. Seal saab ujuda ka mineraalveebasseinis, vist oli 15 eurot. Ise ei käinud, aga tagantjärele mõeldes oleks võinud. Külastused nahavabrikusse, Türgi vaiba tehasesse ja ehtevabrikusse on juba kommentaare saanud. Ma tõesti hindan kõike seda, mida nad seal teevad ja usun, et need asjad on oma hinda väärt, aga kahjuks ka 60% alega ei jaksaks neid ilusaid asju osta. Samas on kõik kohad kultuurilises mõttes külastamist igati väärt. Viiendal päeval oli Antalya ekskursioon. Meie jätsime 6. ja 7. päeva esialgu vabaks, et oleks võimalik ka niisama puhata. Viimasel hetkel otsustasime külastada ja Türgi sauna. Hotellis maksab see 80 eurot. Meie küsisime kohaliku reisiesindaja Inga käest ja tema organiseeris meile külastuse Aqua City hamami ja sinna pilet koos sõiduga 30 eurot. Oli väga asjalik koos 3 erineva sauna, soolakambri, külmakambri, veekeskuse, mudavanni, Türg n.ö. pesusauna ja õlimassaažiga. Viimase päeva veetsime rannas puhates. Ilm oli kogu reisi vältel päikeseline ja soe.

Cherry, aitäh superilusa reisi eest!

Nüüd on siis selge, et 11.10 väljumine on hoopis kell 21.00. Kohale jõuame siis päris hilja arvestades, et hotellini veel 100 km bussisõitu. Vähemalt ei jääta meid õhtusöögist ilma:)

Tere!

Mina sain ka kinnituse (11.10 reis), kuid seal polnud mingeid nimesid kirjas, lihtsalt, et see e-kiri on kinnitus Türgi reisile. Lennupiletid sain, nagu lubatud, kätte 11.09.2012.

Jasmine Beach Resort (Incekum)

Tere!
Oleme oktoobris minemas nädalaks Türki ja peatume Jasmine Beach Resort 5* hotellis. See asub Incekumis, Alanyast u 20. km kaugusel. Kas kellelgi on selle hotelli kohta kommentaare jagada? Juttude järgi on Incekum üsna väike ja vaikne koht. Sooviksime aga pisut ka ööelu ja melu uurida – selleks tuleks ilmselt minna Alanyasse. Kuidas on transpordiga Incekumi ja Alanya vahel? On mõistlik sõita taksoga – millised on hinnad?

Tänan vastajaid