Russula

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Just 04.oktoobril Gruusiast saabununa võin rongisõidu kogemusi jagada. Meie 11-liikmeline reisiseltskond sõitis Tbilisist Batumi hilisõhtuse(öise) rongiga, mis väljus 22:40 ja Batumi saabus hommikul kell 7:00 (Tbilisi- Makhinjauri on siis selle liini nimi). Vaata siit:
http://www.railway.ge/?web=1&action=page&p_id=479&lang=eng
Piletid ostsime rongijaama kassast ära päevake varem. I klassi piletid maksid 40 Lari/inimene ja need olid kahekohalised kupeed. Kupee nagu ikka, ei mingit ülimat luksust,aga normaalne, tekid-padjad-käterätid olemas. Ja telekas... Muidugi oli rongi WC just selline nagu ammusest ajast mäletan - KO-HU-TAV!!! Rongijaama kassas saab maksta ainult sularahaga, mingeid kaardimakseid ei eksisteeri. Teadmiseks veel, et see kassa nüüd väga kaua avatud ka ei ole, kellaajad olid luugi juures kirjas, kuid enam pole kahjuks meeles. Batumi raudteejaamas lendavad taksojuhid kui porilased sulle peale. Võtke asja rahulikult ning ärge esimest pressijat endale haarake :D Hinda nad oskavad küsida, aga kui sa tead, kaugel sinu majutuspaik raudteejaamast tegelikult asub, siis tõmbavad tagasi. Üle 10 Lari (~5 €) pole mõtet maksta, sest linn pole kaugel.
Tagasisõiduks Batumist Tbilisi aga kasutasime väga korralikku Mercedes Sprinter minibussi. Bussijuht MAMUKA lubas lahkelt oma kontakti jagada ja temaga tasub ühendust võtta kui suurem seltskond Batumi kandis sõita tahab. Mamuka telefon on +995 599 35 68 77. Ta oli kogu päeva meie päralt, tegime peatusi, käisime Prometheusi koobastes, Kutaizi turul, üheskoos lõunatamas jne. Kuna lennuk Tallinna väljub varahommikul, siis jõudsime teha veel hilisõhtuse/öise Tbilisi linnatuuri, enne kui ta meid lõpuks kõiki lennujaama ära viis. Teed on head ja sõit polnud sugugi nii hull ja kurnav.