kelaksen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suur tänu vastuse eest. Küsimus aga tekib andmekaitseseaduse kohta, ma tean, et UK puhul näiteks UK ei edasta kriminaalkaristuste jms kohta andmeid ühelegi teisele riigile, seda tulenevalt seadusest. Üldjoones olen siiski ikkagi eeskujulik kodanik ning retsidivismist on asi ääretult kaugel.

Lugedes teatud PDF-e selgus, et moral turpitude alla kuulus ka larceny, ehk vargus, mille alla minu paragrahv ka kuulus. Samas aga olen ju varem USA-sse reisinud ja sealt naasnud õigete kuupäevadega ning riigis olles probleeme ei esinenud, kas see võiks ka määrav faktor olla?

Ausalt öeldes ei ole mul hetkel veel mingit plaani USA-sse tagasi reisida, aga teadmine, et lähema nelja aasta jooksul sinna ei ole ka asja naaseda, ei ole ka lohutav. Üritan lihtsalt selgusele jõuda, et kui peaks mõni eks-prompt reis sinna tekkima, kas üldse lastakse riiki.

Põhiline küsimus tiirleb ikkagi tegelikult selle ümber, et kui ESTA vormil vastan antud küsimusele "jah", mis saab edasi? Kas kutsutakse vestlusele, küsitakse e-kirja teel täiendavat selgitust või öeldakse lihtsalt ära, et sul ühendriikidesse pikemaks ajaks asja ei ole?

Isikuna ma loomulikult muutunud ei ole, mainin veel kord, et kordasaadetu oli äärmiselt lollidel tingimustel alkoholi mõju all, ent muus osas olen täiesti tavaline eesti kodanik, kellel seadusesilmaga probleeme regulaarselt ei esine. Kui saaks teada, mis juhtub peale ESTA küsimusele "yes" vastasmist, siis julgeks isegi seda proovida ja vestlusele minna, sest usun, et suudaksin seal loole piisava selgituse luua, aga probleem esinebki selles, et kas üldse kutsutakse või öeldakse lihtsalt kohe resoluutselt "ei" ja riiki sisenemine on välistatud.

Tänan veel kord vastuse eest, loodan, et keegi oskab veel nõu anda. Planeerin helistada ka USA saatkonda ning antud loo kohta informatsiooni küsida, ent jällegi pole ma kindel, kas nad ehk ei küsi mu isikuandmeid, et peale loo esitamist mind no-fly listi panna.