Arabela

Reisisell, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

4 meeldimist
11 postitust
27 kommentaari

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Seda küsimust on siin ennegi olnud. Tõenäoliselt on see võimalik nö vahele jäämata, kuid kehtiv info on siin:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/

Tänud, kes viitsisid kaasa mõelda. Olin ka ise seda meelt, et tuleb ära maksta ja vaatab siis kuidas edasi.

Mis aga puutub teema algatuse arusaamisesse, siis ma ka ei saa alati aru miks üks või teine teema püstitatud on, siis kerin lihtsalt edasi.

Ei ole vajadust kõiki ja kõikjal kommenteerida.

Arvan, et võib teema lõppenuks lugeda :)

Ma tänan arvamuste eest, kuid soovin siiski Kreetale minna. Olen seal käinud samal ajal mitu koda ja alati on olnud hea aeg sinnaminekuks :) Pigem otsin enda küsimustele vastuseid ja just järelejäänud summa tasumise kohta. Minu loogika ütleb, et kui jätan maksmata, et siis olengi justkui loobunud ja ei saa mingit raha tagasi, kui  reisid tühistatakse.

Uhh, nii äge :)

Põnev lugemine, lahedad pildid, videod.

Kraabiksin ka kindlasti raamatupoe ukse taga, kui peaks raamat ilmuma. Igatahes oleks see ilmumist  kindlasti väärt!!

Edu unistuse täitumisel!

Coop panga paketiga või teenustega ei ole tuttav, kuid teenustasu määrab ikka Sinu pank ( Seb, Swed, Coop jne), kelle kaarti omad, mitte automaat

Heraklion on Kreeta. Ateena on mandril. Seega lisakulu saarele saamiseks.Septembris ei tea aga oktoobris võib saada küll sellise hinnaga ja isegi odavamalt heasse 4* hotelli.  Oleneb ka kuhu kanti Heraklionist edasi. Soovitan ka reisibüroodele päring teha. Eelnevalt manitud büroodel täiesti toimiv online süsteem. Kreeta on avastamist väärt!

Opera Hotel & Spa-s on tavalise vanni mõõtu mullikas

Ikka arve saadetakse meilile mis ajaks ja kui palju peab olema makstud. Pluss veel esmane teabeleht. Tavaliselt on 55-60 eur nägu bronn, siis ca kuu vist oli kui 20 % reisi maksumusest peab olema makstud, mis sisaldab seda esmast bronnisummat ja 28 päeva enne reisi peab olema reis 100 % tasutud. Keegi ei pea otsima kuskilt ise büroo rekvisiite, kuhu maksta. G-mail liidab kõik kirjad ühest kohast kokku ja peab päris palju alla vahest lehte kerima, et lisatud fail kätte saada, ehk ei märganud ?Või on reisibürooga kuskil möödarääkimine tekkinud...

Ei pea olema sellepärast foorumi usku, lihtsalt uurin kogemusi. Ise mõtlesin ka, et ca poolteist ehk varem. See kaks tundi on alati  kirjas olnud, isegi kui lähed käsipagasiga. Need paar korda, kui äraantavaga käinud olen, ei ole kaks tundi varem seal leti taga kedagi, kus pagasit ära antakse. Samas on need olnud mitu aastat tagasi, et äkki on vahepeal midagi muutunud ja saabki kohe ära regatud, mitte ei pea lennukitäie rahvaga lihtsalt kohvri najal seistes ootama.

Lisaks eelmainitule on müntidega kasutatavad kapid ka eri suurustes.

Ma ei tea kuidas antud firmal on aga Ryanairiga on kahel korral olnud, et minul oli bron tehtud, kuid sõbral naisega mitte ja istusidki mõlemal korral eraldi.

Eelistan siiski reisibürood, just sellel põhjusel et olen väga vähe käinud ja reisin lapsega. Hetkel on silma jäänud Rethymno. Pakutud ka paari sobivat hotelli linnas sees, kuid ka üks mis on 7 km eemal. Huvitav kuidas seal bussiliiklusega lood on ?

Olime lapsega paar aastat tagasi Hersonissoses, meeldis ja nüüd kisub tagasi, kuid tahaks kuhugi mujale. Oktoobri keskel olime ja ilmad olid väga head, väga suurt kuuma ei tahagi. Selge see, et aastad pole vennad ja seekord ei pruugi ilmad nii head olla. Ühe tripiga sattusime ka Agios Nikolaose ja see oli armas linnake, seal võiks isegi olla või nt Rethymno. Aga ma pole suutnud veel büroodest head pakkumist leida :)

kus kandis, hotellis olite ? Rahakott päris puuga seljas ei ole, isegi kui nii vara ette bronnin ja jupiti maksan. Üheks riteeriumiteks on, et kindlasti peab olema keskuses sees, kuna autot ei rendi aga ringi tahaks liikuda.

Nii palju olen välja mõelnud, et reis võiks olla Kreetale. Olen surfanud netis, saatnud paari büroosse päringud ja siit foorumitest lugenud erinevaid teemasi, kuid ei ole suutnud midagi konkreetset välja mõelda. Büroodest midagi sellist, et vot sinna läheks, ei ole saanud. Kuna olen vähe käinud, siis eelistan siiski reisibürood kasutada. Mu sooviks oleks, et hotell peaks olema kindlasti keskuses, hommiku-õhtusöögiga või väga hea hinnapakkumise korral kõik hinnas. Olen kaalunud Rethymno, Iraklion, Agios Nikolaos. samas jäi ilma, et ka Haniat soovitatakse. Kuna lähen lapsega kahekesi, autot ei rendi, siis võiks olla ikkagi suurem koht, mitte külake, mille kahe päevaga läbi kolad :)

Sirtsuk, reisikindlustusega ongi nii, et maksad ise kõigepealt ja siis hakkad kindlustusega asju ajama, et see raha tagasi saada, miinus omavastutus. See ei ole kuidagi seotud riigiti, ehk et kas oled Egiptuses või Hispaanias või mujal. Muid asju ei oska kommenteerida, kuna Egiptuses käinud ei ole ja tõenäoliselt ei satu ka :)

Mina bronniks bookingu kaudu Tallinnasse öömaja kui tuttavad vms majutada ei saa ja läheks hommikul lennujaama taksoga. Jääb muretsemine ja liigne närvikulu ära :)

Kergitan teemat :) On keegi märganud juba midagi head oktoober/ väga hea pakkumise korral ka november 2018 Huvitav, mis ajal veel selle aasta sees võiks hind paremaks muutuda ja kas üldse muutub, enne jõule vms ? Otsuse peaks vist enne aastalõppu ära tegema, pakkumised hetkel kuni 30.12. Siis jääks ainult Mess vist...

Käisime seekord ka koolivaheajal, Hispaanias, kuid väikse nihkega, laps puudus 3 päeva. Saime messilt 4* hotelli hea hinnaga. Praegu mõtlengi, et kas oodata messi, mis veebruaris või bronnida pigem vastuvõetav pakkumine kohe.

Hei, Tõstan teemat. Kas kellelgi on kohalikku värskemat infot? Kas ja kus toimub veel midagi?

Tänakul läks ju väga hästi :) Aga mul nädal veel reisini, kas kellelgi on värsket infot, kuidas olukord ? Aitäh.

Ma Ryanairiga Gironasse 17 oktoobri õhtul. Edasi reisibüroo transfeeriga. Peatuspaik on Malgrat de Mar´is. Päike12, kui võimalik, jaga palun kohapealseid muljeid, olukorda. Aitäh ja ilusat puhkust teile sinna :)

AndresR ,jah, maandun küll Gironas :) Reis on võetud büroo kaudu, ehk siis transfeer viib hotelli. Aga aitäh märkamast!