Sotuke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuidas see vôimalik on... Kui hotellis on 200 kohta, kuidas saab broneerida 400. See on ju tahtlik inimeste úle narrimine ja valetamine

Ei suuda lätlasi meenutada ja 11.10 reisilt. Selle pilguga loomulikult ringi ka ei käinid aga ei meenu et oleks bassu, mere ääres vôi restos näinud/ kuulnud neid

Kas oskab keegi midagi kommenteerida vôi muljetada Jaz Mirabel Parkist?

Tütar läheb, pileteid veel ei ole. Muretsemiseks ei ole põhjust. Meie lend läks neljap ja piletid saime sama näd esmaspäeval.

Hiljuti olid nov lennukid Sharmi juba välja müüdud. Pakuti esimese voimalusena detsembrisse. Ise lähme ka nov ja bronnisime lennupiletid juba septembris. Aga kuskil kuulsin, et Goadventure teeb lisalennud aga kuna lennuajad olid lastega reisimiseks ääretult viletsad, siis rihkem ei süvenenud nendesse. E teagi millega seoses, aga see aasta ostetakse soojamaa reisid juba varakult ära- nii et kui kindel plaan minna, siis tasuks vaatama hakata.

Lennu võtsin Estravelist, aga ka Novatoursi lend. Lähme 18 nov. Hotelli võtsin Thomsonist. Hotell pakkus ka transfeeri, see tuleks juurde 20 eur ots, aga kaldun arvama, et taksoga tuleb odavam.

Meie lähme nov Egiptusesse, Sharmi. Reisi kombineerisin ise- lend 3402 + hotell 5 "kõik hinnas" 540. Kuna me Sharmis välja minna ei kavatse, siis viisat seekord samuti ei tee. Nii et reis kahele 1320 pluss taksoga lennujaamast hotelli ja tagasi. Ja tervisekindlustus muidugi kaa.

Kohapealne hinnatase on minu meelest enam- vähem sama. Autorent oli Costa del Sol ja Kreetas odvam, aga muidugi me käisime seal ka varem. Reis ise aga on Tenerifele palju kallim kui Vahemere maadesse. Kuna Kreetas ja Costa del Solis käisime ilma lapseta ja ei vaadanud seega asju lapsevanema pilgu läbi, siis hetkel väikese lapsega valiksin Tenerife. Just kliima, looduse ja Loro pargi pärast ;)
Kanaaride reisid on väljas aga vahemere maad vist tulevad aasta lõpus või üsna kohe uue aasta algul.
Kindlasti võta lapsele kõikvõimalikud ja võimatud ravimid. Meil jäi 1,6 Egiptuses nii haigeks ja suurt midagi kaasas polnud. Seega parem karta kui kahetseda ;)

Olen käinud mõlemas ja lapsega valiksin/ valin ka ise tenerife. Looduse poolt väga kaunis, vahemaad erinevate kohtade külastamiseks väikesed ehk lapsega selles osas juba lihtsam. Loro park on imeline ja väga huvipakkuv lapse jaoks. Meie käisime aprilli alguses ja muidugi ookeni vesi on ka siis külm mis külm aga bassus saime olla kõvasti ja päevad on soojad. Õhtud ja hommikud jahedad- seega soojemad riided ka kindlasti kaasa. Natuke negatiivne on ka pikk lend, lapsega 3,5 tundi ja 6 tundi on suur vahe. Aga muidu super koht. Küll maitse asi, aga võrreldes türgi või egiptusega on ka toit rohkem meie maitsele ja lapse jaoks seega samuti suurem valik.

" kõik hinnas" pakett on kuni 6 aastastele tasuta. Kuni 12 poole hinnaga. Pamukkale lõunasööki ma ei tea kas 6- 12 on poole hinnaga, kuid kuni 6 aastastele nii sissepääs kui ka lõuna tasuta. Ka ei pea maksma pamukkale loobumistrahvi kuni 6 aastaste laste eest, teiste eest täishinnas- mis on 70 eur nägu.
Meie võtsime teatud päevadeks ehk 4- ks päevaks, minu meelest peale lõunasööki ei ole selleks konkreetseks päevaks enam mõtet võtta.
Pamukkale ekskursioonil Terve päeva vältel muud söömise võimalust ei teki, kui ainut see lõunasöök. Nii edasi kui ka tagasi sõidul on tegemist buffee söögiga- joogid tuleb juurde osta. Söömine ei toimu samas restoranis. Valik oli ok, tahasi tulles meeldis mulle rohkem. Kui lapsed on kaasa, siis kindlasti tasuks võtta. Kui ainult suured, saab hakkama. Sinna minnes restorani kõrval oli ka burgeriputka, kus pakuti burgerit, friikaid, hot dogi. Sealt saab samuti hamba alla midagi võtta ja samuti on seal ka pood. Tagasi tulles oligi ainuke variant seal restos süüa. Infotunnis muidugi öeldi, et lõunasöögi saab lisada juurde koha peal.

Just tulin 9 kuusega TÜrgist. Toidust oli kaasas pudrupulber. Hommikusöögil lisasin vett ja moosi. Sõi ilusti. Enne reisi õppisime imetavate püreede söömise selgeks ja neid pakkusingi. Neid on nii soolaseid kui ka magusaid. Mugavam kaasa võtta kui purgi omi. Hotellisöögist pakkusin riisi, makarone, keedukartulit, porgandit, värsket kurki, puuvilja.. Kroketite seest kraapisin ka kartulipüreed. Suppe ja kastmeid ei pakkunud. Kuumas kliimas tahtis laps ka juua palju...pakkusin vett klaasist kõrrega. Meie oma sööb veel rinda, seega pudeliga ei oska ta midagi peale hakata.
Ravimitest kaasa kindlasti palavikualandaja, näit ibuprofen siirup, midagi köha jaoks, humer nina jaoks, tati pumb, kraadiklaas, perearstil võta antibiootikum, gefiluse tilgad/ kapslid, desinfitseerivad salvakad. Võib olla rundub liiga palju asju, ui mul jäi 1,2 egiptuses nii haigeks, et lausa kole ja miagi eriti kaasa polnud, apteegist saime lahti keeratud ja üle ääre ajanud ravimeid ja noo jubedus ruudus. Seega parem karta kui kahetseda.
Olin rohkem lamamistoolil varjus lapsega, kui päiksekreemi kasutasin ikkagi+ õhukesed õhku läbilaskvad riided.
Mõned mänguasjad. Lennukisse tegin karpi kaasa natuke õuna ja porgandikange, mis teda tegevuses hoidis. Pool aja magas, teise poole oli üleval.

Head reisi!

Kui Pamukkalasse ei lähe, tuleb maksta 70 eur inimeše kohta. 0-6 aastased ei pea maksma. Meie kindlustasime if kindlustuses. Ise olen seda meelt, et tervisekindlustus tuleks igal juhul teha. Lastega reisides ja reisitõrge.

Kauplesime nii hotellis, kohalikus ostukeskuses, Pamukkales kui ka Alanyas ja mitte kuskil ei kohanud 1eur= 1 dollar. Sama lugu anneliisiga. Kõik hinnad on välja toodud eurodes ja muus valuutas ostes oli kurss meie kahjuks. Kui asi maksis 10 eurot, siis dollarites u 15-17 ja liirides 22-25. Eks kõigil on erinevad kogemused ja alati saab ju kalkulaatoriga üle arvutada kuidas kõige soodsam. meie saime kaubeldes euroga kõige soodsamad hinnad. Oli kaasas ka liire. Kohalikes marketites ja bussis kasutasime liire.
ostlemiseks soovitan külastada Alanyat, mis on 5-15 eur soodsam kohalikest poodidest. Bussisõit sinna 20-30 minutit. Hinnaks 2eur nägu, kuigi bussijuht võttis meilt vaid 1 eur ja lapsed tasuta. Buss väljub hotelli eest iga 30 min järel, tagasi samamoodi. Hinnad on täishinnad ehk sentidega arveldamist ei kohanud ja kui asi maksis 17 eurot, siis 20 eurost antakse ilusti 3eur tagaSI.

Hotelli ääres jalutavad spa töötajad ja pakuvad türgi sauna ja spa kasutamist. kauplesime hinnaks 40 eur ja saime külastada türgi koos keha koorimise ja pesemisega, kogu keha massaaz ja näomask. kõik kokku 90 min. Väga mõnus oli. Soovitan väga ja minu meelest ka mitte kallis.

Mina ka Pamukkalet kindlasti soovitan külastada. Ega see bussisõit just meelakkumine ole aga koht ise imeilus paratamatult sellised ebamugavused nagu bussisõit kuuluvad asja juurde. Pamukkalast tagasi tulles saime muidugi väga kehva toa aga kohe järgmine hommik vahetati see ok toa vastu kenasti välja.

hotellis on eestikeelsed reisiesindajad ja nad on põhimõtteliselt terve päeva saadaval...inga, kertu ja veel üks naine cherryst. Nii et murede ja rõõmude korral saab nende poole pöörduda.

Hotellist 10 minuti jalutuskäigu kaugusel asuvad ka küla kõige paremad liivarannad (Incekum), kel näiteks lapsed kaasaS ja tahaksid liivast randa. Seal läheb aeglaselt sügavaks ja on liivane nii rand ise kui ka merepõhi. Miinuseks see, et väga-väga palju rahvast ja lamamistooli eest tuleb maksta.

Arveldada saab nii euros, liiris kui ka dollaris. Meil oli kõike natuke, kuid kõige mugavam ja praktilisem ja ilmselt ka kasulikum on arveldada euros. Esialgse hinna pakuvad euros ja kui soovid muud valuutat kasutada,siis vuristatakse peast midagi sinu soovitud valuutasse. Enamalt jaolt on aga kurss nende kasuks ja sinu kahjuks. Seega mina soovitaksin kasutada eurot.

See üks ekskursioon oli jahttuur Manavgati jõel. Hinnad on üsna krõbedad ekskursioonidel. Tänaval pakkujatelt on kindlasti palju odavam saada.
reisiga üldjoontes jäime rahule...mõned "agad" on alati. Ilm oli väga soe. Päeval 28-30 kraadi ja merevesi oli 26. basseinide vesi on oluliselt külmem, seega meres soojem ja mõnusam. Küll aga läheb väga kiiresti sügavaks ja väga-väga kivine põhi (suurte munakividega), mistõttu kõigile ei pruugi see olla kõige sobilikum variant.
Pamukkale sissepääs on 10 eur /in + soovi korral lõunasöögid(2 tk edasi ja tagasi suunal) a´ 10 eur. 0-6 aastastele on lõunasöögid ja sissepääsud tasuta, 7-12 50% odavamad. Samuti hotellis pakett "all inclusive".

Kohapeal ekskursioone ei votnud...paketis on juba kaks täispäeva pamukkalet ja terve päeva AntalyA linnatuur. Kaks päeva läks puhtalt edasi- tagasi sôidule. Puhkepäevi jäi nagunii nappima. Aga vôimalik on veel vôtta Alanya
Innatuur ja Türgi ôhtu... Eee...midagi oli veel, mida pakuti.