karupoegpuhh

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah, Kerið jääb viisaka asfaltkattega tee äärde ja asub teest mingi 20m kaugusel. Head reisi!

Enamus kohtasid on juba nimetatud esimeses postituses. Lisan siia Reykjaviki sees ühe huvitava koha veel: Perlan (http://en.wikipedia.org/wiki/Perlan). Üldiselt ööelu seal väga ei ole, kui Tallinnaga võrrelda. Paidega võrreldes peaks tsutike parem olema, aga maksate vigaseks ennast ilmselt. Pigem keskenduge vaatamisväärsustele. Kui väljas sööte (mis on kallis-kallis), siis tasub mereande võtta, see on spetsialiteet neil.

Lääne pool kui te juba olete, siis on veel üks huvitav auk mida võiks vaadata ja mis tõenäoliselt jääb tee peale kui lähete juga vaatama: Kerið (googelda ise lisaks)

Blue Lagoonis tasub enne väljalendu käia kui Keflaviki hakkate minema. Nii on logistiliselt lihtsam tõenäoliselt.

Ilma mõttes ütlen ka ära - ärge laske ennast Iceland nimest petta, talved on väga mahedad merelise kliima ja hoovuste tõttu. Ise võtsin paksud riided kaasa ilma pikema mõtlemiseta.

Riietuse ja ettevalmistuse mõttes on kindlasti teine lugu siis kui lähetegi kuskile karmi 4x4 kohta mis tegelikult polegi läbitavad väljaspool suveperioodi tavalise autoga. Kindlasti telefonid tasub ka ära laadida, et saaks abi kutsuda kui on vaja, sest väljaspool pealinna ja selle lähiümbrust on asustustihedus väga-väga hõre.

Olin üle-eelmisel suvel rannapuhkust veetmas Pr-Hsp piirilinnas prantsuse poolel Henday-es mis on pigem kuurortlinn ja seal on väga mõnus olla, kuid sügise kohta ei oska miskit tarka öelda. Sai renditud apartment ja varustasime ise ennast toidukraamiga kohalikest poodidest. Linnas liiklemiseks oli tasuta ühsitransport omavalitsuse poolt. Prantsuse poole sõitsime üks päev liinibussiga Biarritzi kus külastasime Šokolaadimuuseumi ja rannapromenaadi ja siis tagasi tulles külastasime St Jean de Luz-i. Ega seal midagi väga vaadata ei osanud peale kohalikult turul käimise ja sai niisama mere ääres jalutatud promenaadil. Üritasime bussireisipäeva mitte väga pikaks ajada. Ühel päeval käisime ka Hispaania poolel Hondarribbas paadiga (seal tehakse üle lahe sõite väikseid) ning jalutasime seal ringi ning istusime kohvikutes. Päris huvitav vanalinn tundus ja see koht ka kuulus selle tõttu, et sealt algab see palverändurite tee üks haru. Autot me ei rentinud prantsuse poolelt, sest suurem osa tegevust oli plaanis meil Hispaania poolel ja rendipoliitika keelas Hispaaniasse sisenemise. Suurem koht seal kandis on Irun mis on Hendaye hispaania-poolne osa nign väga meeldis ka San Sebastiani linnas mere ääres jalutada. Reisi põhieesmärk oli meil siiski Pamplonasse minna härjajooksu ja sellega seonduvat melu vaatama/kogema ning seal saigi kohe mitu päeva olla. Härjajooks on jällegi juulikuus, sügisel ei ole. Bilbaos käisime kah Pamplonast minnes, sest väljalend toimus sealt, paraku väga ringi vaadata ei jõudnud. Üldiselt Hispaanias ikkagi väga aktiivseks ei maksaks puhkust ajada, vaid tulekski pigem kohalikku elu ja olemist vaadelda ning nautida. Oma koht on kindlasti tänavakohvikutes istumisel ning miks mitte koha peal turistiinfot külastada ja uurida mis toimub ja kuhu minna.

Olen 2 korda käinud seal ja taksobuss tasub võtta, eriti kui suurem seltskond. Jah, tundub kallis, aga tegelikult ei kahetse! Mugavalt üles ja alla. Tõsi, see on suht turistikas, aga mis siis - saab vähemalt kohalikuga juttu vesta natuke ja küsimusi küsida mis huvitab, muidu seal giidi ei ole. Taksoga sõites on vaatamisväärsustes peatused ja on piisavalt aega läbi tunnelite kõndida kus ootab takso ning siis veetakse järgmisse kohta. Marsruute on ka erinevaid just lõpu osas: kas kindlus kus saab torni ja alla ronida või mäe sees miski kindlustuse moodi asi kus on kahurid ja näeb ka kalju rannapoolset külge. Olen käinud mõlemil ning eelistasin seda tunneli oma, kuigi jalutamist on seal pikalt. Seega ei kujutagi ette kui peaks jala üles ja alla minema, siis palju oleks seda huvi seal veel ringi vaadata, kuna kõndimist on niigi väga palju. Ahvidega tuleb olla väga ettevaatlik, sest väärisasjadest võib kergesti ilmajääda. Omalgi on üks pilt kust pärast vaatasime, et näe, ahvil on käsi taskus ja otsib midagi. Tol hetkel ei tundnudki. Taksojuhiga on see pluss veel, et ta aitab ahvi sulle sülle või õlale istuma, ise ahvi ahistama ei tihkaks minna, sest neid väga hoitakse sealkandis. Ahsoo, ja taksojuhiga olen alati tinginud - midagi saab alla isegi kaubeldud, siis süda rohkem rahul :)