mesiohakas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
8 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ikka küsin veel lisaks, Cinque Terre kohta. Lugesin, et mereäärsed matkateed olevat juba üsna pikalt suletud, meie aga tahaks just matkata. Kas keegi on ülemistel radadel matkanud? Kas need on ohutud ja tavainimesele kohased? Tripadvisori kommentaaridest saab kõike lugeda, aga mine võta kinni, mis on objektiivne.

Suur tänu teile kõigile, nii tore, et on nii abivalmis inimesi, kes viitsivad seletada :) Üks küsimus veel: miks soovitatakse Garda järve sageli rohkem kui Comot või Maggioret? Olen ka välismaistes foorumites näinud, et pigem soovitatakse Gardat, põhjendused ei ole mind aga veel veennud. Pilte vaadates tunduvad Como vaated ilusamad, sest järv on kitsam ja vastaskalda ilusad maastikud on igal pool näha. Maggiorel on jälle huvitavad saarekesed. Mis on aga Garda suurimad plussid? Järve valik on meil üks olulisemaid asju, sest kolm esimest päeva kümnepäevasest reisist oleme koos lapse ja vanavanematega ning eesmärk on just ühe järve võlusid nautida, ilma kaugemale kappamata. Millise järve ääres neist kolmest on sellise seltskonnaga kõige rohkem vaadata? Laps tahab ujuda ja laevaga sõita, vanemad ilu ja kultuuri, meie ise tahame neid kõiki.

Suur-suur tänu soovituste eest, võtame kindlasti arvesse. Selle asemel, et kohti plaanist vähendada, saime pisut pikendada reisi kestust, nii et üritame ikka Toscanasse ka minna, 10 päevaga peaks paremini jõudma. Kuna öömjad tahaks varsti ära broneerida, siis küsiks veel mõne küsimuse, millele foorumi ajaloost vastust ei leidnud. Et ööbima sõitmise peale liiga aega ei kulutaks, tahaks, et öömajade asukohad oleks võimalikult optimaalsed. Kas Veneetsias käies on mõistlikum ööbida Mestres ja sealt sõita linna bussiga, mitte ööbida Lido di Jesolos kämpingus ja Veneetsiasse minna laevaga? Alguses oli mõttes Lido di Jesolo, aga kui sinna sõitmine ja pärast laevatamine liiga palju aega raiskab, siis pole mõtet. Kui plaanis on Cinque Terres jalgsi ja rongiga matkata, kas siis on mõistlik ööbida kusagil mujal läheduses (La Spezias vm) ja kohale sõita samuti rongiga? Või on mõtet ühte viiest linnaksest autoga kohale sõita ja seal ööbida? Google mapsi vaadates tundub, et sinna on süna raske autoga pääseda, aga kuidas tegelikult? Kas kusagil läheduses saaks odavalt parkida, et auto sinna terveks ööpäevaks jätta? Ja matkaraja kohta: kas Cinque Terre matkarada linnakeste vahel on turvaline ja ohutu? Muidu oleme päris suured matkajad ning väikest ronimist ei karda, aga kõrgust kardan! Ja kusagil kaljuserva peal, kus piiret ei ole, vabatahtlikult ei kõnni. Nii et enne matkamist uurin enne välja, ega rada liiga jube ei ole.

Aga ma saan aru, et kohvreid ei MÕÕDETA kunagi. Kui raami sisse mahub, siis olgu tegelikud mõõdud või kuupmeeter? Loodan, et käekotiga on sama. Et võib ka riidest koti või kas või kilekotiga minna, pea-asi, et sisu mõõtudesse ära mahuks.

Küsimus neile, kes on Skavstas käinud: kas seal normaalne söögikoht on, kus kõht enne pikka lendu täis süüa? Ja mis on hinnaklass? Kodulehel on kirjas, et midagi on, aga kuna menüüd ega pilte pole, ei ole kindel, kas see on vaid näksikoht või saab sooja toitu ka.

Nüüd ma arvutan, et nagunii on vist rendiauto odavam võtta. Kas on nii, et üks ots lennujaamast Playa de Las Americasse on umbes 25 eurot? Tundub, et auto kolmeks päevaks + taksoga kaks otsa on sama hind, mis autorent seitsmeks päevaks!

Sotuke (või keegi veel) kes on käinud mõlemas, kuidas näiteks hinnatase kummaski kohas on, eriti huvitab autorendi hind. Ja kui kliima oleks sarnane ja ilm ei teeks takistusi, kumb sihtkoht üldiselt rohkem meeldinud on ja miks?

Üks loll küsimus ka: millal reisibürood kevadreiside graafiku väljastavad? Kas alles uuel aastal? Vaatan et Vahemere-reisid on 2012 seisuga, meil oleks aga juba varsti vaja plaane teha, et tööasju seada.

Aitäh, Naabrimees!

Lihtsalt selle postituse järgi foorumiajaloost jäi tunne et Tenerife on "mõttetu lebotamise koht". Hakkasin kartma :)

http://trip.ee/node/18355

Ma veel täpsustaks oma küsimust, muidu on tunne, et mida ma üldse küsin, võrdlen võrreldamatut, oma valik ju:P

Küsin siis:

Mida soovitate juhul, kui sihtkoha valikul on esikohal lapsesõbralikkus, loodus ja esteetilised muljed? Klubid ja peod ei huvita üldse.

Ma olen suur loodusearmastaja, kas Tenerifel ringi sõites loodusest saab ka suuri elamusi? Või saab nt Hispaania lõunarannikul tunduvalt enam?

Kas Tenerife on iseloomutumalt turistikas? Kas looduse ja kultuurihuviline võib ka sealt oma naudingu kätte saada?

Tean-tean, et nett abiks piltide vaatamisel ja info otsimisel, olen seda pisitasa tegema hakanudki, aga seda kogemust ikka ei saa, mis kohapeal käinud oskavad öelda ja võrrelda.