vormat

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sedand küll, aga mul oli üks tasuta Tallinki kruiisi kinkekaart, nii et kasutasin selle ära, ja kui samal päeval kätte ei saa (ilmselt ei saa, lugesin selle saatkonna veebilehe korralikult läbi ja kuna hetkel peaks olema nö kõrghooaeg, siis läheb keskmiselt 3 päeva), siis lasen hoopis sõbral Stockholmis järel käia passil saatkonnas (kuna see pidi võimalik olema, sest pass antakse tagasi nö kviitungi alusel) ja saadab mulle kulleriga ära. Vahetult enne reisi jaanuaris ma ka ei jõuaks sealt läbi käia, kuna Arlanda lennujaam, kust Bangkoki lendan, on siiski üle 40 km Stockholmist eemal, siis ostsin pigem Tallinnast lennu Arlandasse samal päeval 4 tundi varem kohalejõudmisega. Ma arvan siiski, et lihtsam kui saab ühe korraga viisa asja korda, kui et kohapeal kõigepealt pikendada ja siis Laoses uut viisat teha. Katsun siiski uurida ka kas mul õnnestub mingid odavad lennu või rongi/bussi piletid selle vahepealse Laoses käigu jaoks hankida, kuna saatkonna lehel on tegelikult kirjas jah, et kogu reisiplaan peab olema piletitena esitatud ehk et niisama suusõnaline jutt, et mööda maad, ei pruugi tõesti neile piisata, kuigi see on üksjagu veider ju tegelt, sest mis reaalset vahet sellel ikka on, kas sul on mingi piletid või mitte.

Jep, tänud! Käin ikka järgmise nädala alguses kruiisiga Stockholmis ära, kui ei õnnestu samal päeval kätte saada, eks siis peab kuskil hostelis passima pisut ja eraldi tagasisõidu ostma. Nende vahepeal lahkumise piletite osas ma mõtlesin, et proovin ilma, kuna lennukiga lennata pole ju plaanis, siis selliseid rongi või bussi pileteid ette osta tundub nagu üsna mõttetu.

naksitrall ja/või teised kel rohkem kogemust, mis te arvate: mul on vaja Stockholmist kahekordse sisenemisega viisat (2x60p), kehtivusajaga 6 kuud, kuna plaanis Tais olla 120 päeva, vahepeal korra siis üle piiri käia Laoses. Olemas on edasi-tagasi lennupiletid Stockholm-Bangkok, 04.01-04.05. Kuna lend on algusega Stockholmist, siis oleks mul kõige mugavam teha viisa vahetult enne lendu, et ei peaks eraldi varem sellepärast Stockholmis käima. Mis te arvate, kui ma 2. jaanuaril lähen saatkonda Stockholmis, kas mul on lootust passs viisaga samal päeval või järgmisel päeval 3. jaanuaril kätte saada? Kuna 4. jaanuaril kella 15 ajal on vaja juba lennujaamas olla.

Tere! Plaanis Tais veeta 4 kuud. Enamus aega plaanis tegeleda WWOOF-imisega (http://en.wikipedia.org/wiki/WWOOF). Kuna teoreetiliselt on tegemist vabatahtliku tööga, siis tekkis mõte, et äkki oleks võimalik taodelda Volunteer Visa-t (Stockholmist), millega saaks ühe sisenemise (vist -- ei leidnud selle kohta kinnitust) ja 90 päeva + kohapeal pikendada veel 30 päeva ja olekski 4 kuud viisat olemas, kuigi üks konks on veel, et see viisa kehtiks 3 kuud alates väljastamise kuupäevast, seega võib-olla päris 120 päeva ei veaks ikkagi välja. Plaanis lennata 1. jaanuaril (saabumine 2. jaanuaril, tagasi 2. mail, mis oleks täpselt 120 päeva), seega peaks viisat taotlema detsembri viimasel nädalal, samas aastalõpp on selline aeg, et mine tea kas saab ikka 4 päevaga, nagu lubatud. Teine variant oleks taodelda kahe sisenemisega 60+60 ja kuue kuuse kehtivusega Tourist Visa-t ja teha siis poole peal visa run, see tundub nagu kindlam variant, sest kehtivus ka kuus kuud, juhul kui selle ikka saab.

On kellelgi juhuslikult kogemusi/teadmisi WWOOF ja Volunteer Visa teemal -- kas sellel oleks üldse mõtet või tasuks pigem kohe Tourist Visa peale ikka panustada?

Mõlemal juhul oleks mul plaanis osta edasi-tagasi lennupilet, kuna see on odavam kui osta eraldi otsad, kuid kuupäevadest on mõlemal juhul ilmselgelt näha, et mul on tegelikult plaanis olla 120 päeva järjest riigis. Seetõttu kas oleks targem osta pigem kohale lennu pilet ja jätta tagasitulek lahtiseks? Sest kui ostan edasi-tagasi pileti, siis ei saa ma ilmselt seda ühe otsa piletina ka näidata.