Sirle25

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

8 meeldimist
6 postitust
30 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lähme perega 1. märtsil Hurghadasse - Jungle Aqua Parki .

Selge, bronnisimegi juba sinna ära reisi :) Uskusin ise ka, et väiksematele peab ikka ka midagi olema. Aitähh vastamast!

Arvata võib :) Ei no, eks natuke kannataks ikka rohkem ka vajadusel :)

Huvitav, ma olin ka eelmisel nädalal Sharmis, täpsemalt siis 20 kuni 27 ja no, nii palav oli, et ma kuumemat ei soovikski :D

Laps oli hommikust õhtuni kas rannas vees või basseinis. Ise ujusin samuti ja pluuse läks ikka 2 tk päevas kindlasti, sest higistama ajas see palavus ikka korralikult. Ikka totaalne suvi oli, mis talv :D Kas tõesti inimesed on nii erinevad? Üks päev oli pilves ja sadas seenevihma, aga nii palav oli, et me kordagi pika varrukaga pluusi ei kandnud enne 19-20.00 õhtul.

Aga ma "maa laps" ja kasvanud Soome lahes :) Võibolla selles on asi :)

Nile Deltale: seda ma usun küll, seekord oli lausa võimatu lapsega liikuda tänavatel, sest kõik muudkui tahtsid temaga pildistada, suudlesid käsi ja suured mehed tegid kassi häält ja tegid nagu otsiks kassi kuskilt jne jne :D Täiesti lastefanaatikud ju. Seal tundus see ok, siin meie hallis massis, mossis nägudega inimeste puhul arvaks kindlalt, et tegu on kalduvustega isikutega :D, aga seal, tundub, et ongi sellised kõik.

AF - aitähh info eest!

Meil tuttavad moslemid jah :) Aga suhteliselt vabameelsed õnneks, viibivad sageli Euroopa riikides ka. Sõidakski ehk juunis, aga kooli lõpetamine on juunis ja ajad kiired. Pigem siis võibolla septembris juba.

Märtsi lõpuni on aega otsustada sõidu osas. Aga jah, eks kõik variandid tuleb enne ikka läbi arutada. Hea meelega jätaks pisema lapse koju, aga kuna nüüd Sharmis käisime ilma temata, siis süda ei luba korrata seda ebaõiglust taas :)

Turkishiga kuni 31 märtsini on pakkumised Istanbuli ja sealt edasi Alexandriasse 380 e inimene - edasi-tagasi.

Nii, et reis otsustatud.

Alguses vaatasin väga valest kohast ikka :)

Aitähh kõigile nõustajatele :)

Sharmis on rahulik, aga Kairos ja teistes suuremates linnades on rahutused taas. Sinna küll ärge sõitke praegu. Reedel algasid suuremad rahutused seal piirkonnas taas ja ei tea, kaua kestavad.

Lähme lastega, kuna tutvusime ühe kohaliku perega, kes meid külla ootab :) Ja neil ka lapsed :) Niisiis, lähme lihtsalt külla neile ja elame nende juures.

MA ise vaatasin, et kui minna Londonisse ja sealt Kairosse ja nii tagasi, siis lähevad lennupiletid juba 4000 eurot umbes ja see on ikka totaalne liig. Aga jah, eks oleneb kuupäevast. Ja see Istanbuli variant on küll huvitav, uurin asja.

Vabandan, oli märgitud ka 6y juurde, ma ei saanud sellest aru. Nüüd vaatasin, et 6Y=SmartLynx.

Seega siis SmartLynx.

Kirjas, et lennukompaniiks on Carrier. Tegu on tšarterlennuga ka, nendele vist ei saagi eelnevalt registreerda üldse.

Hea kuulda - ma ei ole külmavares ja usun ka, et ikka ok on kõik. Nädalavahetuseks lubab kuni 25 külmakraadi meile siia, nii et ega vist nuriseda ei saa midagi Sharmi ilma osas. Lihtsalt just see pakkimine, laps ka veel kaasas, tahak sigaks juhuks pool riidekappi kaasa võtta, aga mõistus segab vahele :)

Või siis ei tee :D Tuleb välja, et minu lennule ei saagi end netis eelnevalt registreerida.

To Johhaidii - kohti on lennukis - pidasin selle all silmas seda, et mitu seltskonda saavad kõrvuti istuma küll, sest puht füüsiliselt lennukis kohti on palju. Väljendasin end valesti selles osas. Muidu jah, lennuk täis.

Ma küsisin seda lihtsalt sellepärast, et uurida, kas Eestis on pigem tavaks kohad ette kindlaks määrata või praktikas seda enamus inimesi ei tee. Aga tõepoolest, ega tükki küljest ei võta, teen ära :))

Tere!

Küsin uuesti, nüüd juba aeg edasi liikunud - kas nädalavahetus oli soojem siis? Mis temp umbes on? Ma P Sharmi ja praegu vaatasin, et olin lapsele umbkaudselt kokku vaadanud enamus riideid lühikeste varrukatega, aga tundub, et pole vist mõtet eriti neid kaasa võtta, ühest vast piisab.

Kuidas täiskasvanul on - kas olete päeval rannas ka ja ujute? Mul tuttavad käisid 2007a jaanuaris ja nende sõnul olid nad pidevalt lühikeste varrukatega, õhtul pusaga, jalas vaid lahtised rihmikud, olevat ka Kairos käinud ja sealgi oli olnud väga soe. See oli vist siis väga soe aasta. Olen nii palju lugeud, et seal jaanuaris kuidas kunagi ja kes hetkel midagi teab või sela on, siis mis ilm on - tean, et kraade saab vaadata netist ka, aga see pole see.

http://www.epl.ee/news/eesti/voorast-last-on-teise-riiki-imelihtne-viia.d?id=51184265

See artikkel küll 2009 a, selle ajaga võiboll amidagi muutunud, aga vaatasin Riigiteatajast ja ei leidnud ühtegi määrust, kus oleks vastav nõue sätestatud. Nii, et endalgi huvitav teada nüüd, et tõepoolest, lapserööv on imelihtne, kas see ka õnnestub, see on teine teema, aga iseenesest kellegi lapse minema viimine Eestist ei peaks olema keeruline.

Kui seda artiklit lugeda, siis võib sealt m.h leida:

"Piirivalveameti ennetus- ja teavitusgrupi juhataja Kaisa Pungase sõnul ei näe Eesti õigusaktid ette, et lapse välisriiki reisimisel oleks vaja notariaalset luba – ei siis, kui laps reisib üksi, ega ka juhul, kui tema saatjaks on täiskasvanu. Reisides riikidesse, mis ei ole Schengeni viisaruumi liikmed, võivad piirivalvurid kahtluse korral lapsele või teda saatvale isikule küsimusi esitada ning vajadusel piiriületuse tõkestada. Schengeni viisaruumi liikmesriikidesse reisides vahetut piirikontrolli ei teostata, küll aga kontrollitakse reisijaid pisteliselt,”

Minule teadaolevalt on sellisel juhul, kui tegemist alaealisega, vaja vanemate volitust, mis on notariaalselt tõestatud. Siis on kindel, et probleeme ei tule. See, et ei ole varem mõnelt küsitud midagi, ei tähenda, et seda vaja pole. See on ka täiesti loogiline, sest kui keegi mu lapse varastab ja reisima läheb, ei lubata teda maalt välja, kuna minu volitust ei ole - see on muidugi ideaalis nii. Tundub osade postituste järgi, et praktikas alati ei kontrollita seda, see aga ei tähenda, et kunagi ei kontrollita.

Mul on ülihea meel, kui keegi veel saab hea hinnaga Egiptusesse või kuhu iganes! Ausõna, pole kade inimene selles osas absoluutselt. Olen pigem see inimene, kes vanadel tädidel vahel apteegis arveid tasub või invaliidile tema palve peale, kas saaksin saiakese osta, kotitäie toitu ostab :)) (Ei ole üldse rikkur, täitsa keskmine eestlane). Ma lihtsalt sain aru, et 45% on soodsam, kui pool aastat ette bronnida, aga näe, tegelikult ei ole, sest, et tegemist on KUNi 45%lise soodustusega ilmselt, kuigi algusest peale oli helehall mahatõmmatud hind reiside juures üle 2000 euro - ehk siis tekitas mulje, et reis maksab tavahinnaga üle 2000 euro. Oma viga, et pole kõige teravam pliiats. Teinekord targem lihtsalt. Ja eks võtan ikkagi samalt büroolt veel reise, lihtsalt ei rapsi enam nii mõttetult palju aega enne reisi, eriti selliste reiside puhul, millele paar nädalat enne väljalendu vabu kohti alati on ja mis toimuvad iga nädal.

Tšultanjale:

Saan aru, et jaanuar/veebruar sealne talv. Aga samad hinnad olid augustis bronnides ka märtsi kuus toimuvale reisile, nii et ei tea. Mina lihtsalt pidin jaanuari võtma, kuna magistri viimane aasta ja teadsin, et kevadel alates veebruarist on väga tihe ajakava kooliga . Muidu oleksin märtsi valinud ja sama hinnaga reisi saanud - ja tundub, et märtsi hinnad pole ka võrreldes augustiga palju tõusnud. Vähemalt praegu.

:D "Hirmsa näoga onudelt"

Jah, võibolla tõesti nii parem. Ei viitsi enam piriseda. Aga jah, oli see madalama hinna garantii vist juulis jah, me bronnisime augustis, siis ei olnud - aga saan aru jah, et sellest oleks pidanud välja lugema, et reisi hind võib sõidu ajaks isegi madalam olla, kui pool aastat ette ostes. Samas kuidagi eksitav on siis suuri reklaame teha, et juulis reisid Egiptusesse 50% ja augustis 45% soodsamad! Siis peakski ikkagi enamasti nii olema ju. Nagu ma ütlesin, jälgisin seda hinda ja see ei tõusnud kordagi kõrgemale kui max 400 e rohkem kui meie maksime, aga oleks pidanud vähemalt 600 e soodukaga olema siis, kui augusti hind moodustas vaid 45% tegelikust hinanst.

Et kui ma oleks pidanud seda "madalama hinna garantiist" välja lugema, et tegelikult ei olegi reis 45% soodustusega, siis selge. Ma ei saa aru, milleks vastandlikke lubadusi siis jagavad.

Aga ise olen rumal :) Ma lihtsalt ise püüan alati teiste jaks hea oll ja lubadusi täita, ag aviimasel ajal tundub, et tagasi sellist suhtumist ei saa kuskilt. Tuleb omad järeldused teha - kindle see, et viisat ei osta enam kunagi ette, vähemalt mitte sinna. Ükskõik sellest kopikast, aga asi põhimõttes. Muidu olen selle bürooga varem ka käinud mujal ja olen küll rahule jäänud, nii et büroo töökorralduse vastu ei ole midagi siiani nagu paha öelda olnud.

Selge. Järgmine kord ostan viisa koha pealt. Tegelikult, asi ei ole selles paaris euros, mis pere peale teeb rohkem. Asi lihtsalt selles, et ei selgitata üldse, mis kasu mul sellest on, et nende kaudu viisa tellisin - tuleb välja, et niisama maksin neile lisatasu veidi . Või ma ei saa aru :)

Ma ei läheks oktoobri lõpus enam. Kas juuni alguses ei saa minna? Siis vist sama ilm, mis septembris enamasti. Aga kui peab kindlasti 1 aja valima neist kahest, siis raudselt läheks augusti viimasel nädalal - kui lapsed ikka juba koolis käivad, siis ei ole see kuumus ka nii suur probleem. Hullem, kui ootavad reisi ja siis on külm ja sajab.

Ise käisin septembris ja tagasi läheks ka septembris või teisel juhul juunis. Aga saan aru, et valikut ei ol ehetkel, seega augustis läheks.

Sooviks ka teada, kas jaanuar on seekord soojem või külmem kui enamasti või on tavaline ja palju kraade on?