whangsta

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

12 meeldimist
0 postitust
57 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas piiril tehtav turisti viisa 30 päeva saab kasutada 2 korda riiki sisenemiseks, nimelt soov käia nädal ka Vietnamis ja siis tagasi Kambodžasse? Või peab kohe taotlema multiple entry viisat?

Ma ei võtaks inimeste arvamusi ja soovitusi täie tõenda. Eelmisel aastal sai ka uuritud Filipiinide kohta ja päris palju negatiivseid arvamusi oli, nii et kaalusime pikalt, kuhu minna. Mulle Filipiinid jätsid kustumatu mulje ja plaanin mõne aasta pärast kindlasti uuesti minna. Seda ranna juttu ei tasu tõepähe võtta, Filipiinidel on ühed maailma ilusaimad rannad, turiste väga vähe, idüllilised palmisalud ja valge liiv. Söögid oli väga maitsvad, vähemalt seal, kus meie einestasime. Sai käidud Boholil, Boracayl ja Palawanil 3 nädalat. 3 korda Tais käidud ja räpakuselt ei olnud Filipiinid küll hullemad.

Läheb väga kiireks, eriti kui vaja pagas Terminal 1 välja võtta ka Terminal 3 uuesti ära anda. Meil jõudis lennuk hommikul vara, kui lennujaam üsna tühi oli. Ootasime u 40 mintsa kohvreid. Edasi immigratisooni järtsi, teise terminali viidi väikse minivan bussiga, viidad olid terminalis üleval, kuhu liikuda, et terminali vahetada. Meil oli lendude vahel 4 tundi ja mõtlesin, et mida selle ajaga lennujaamas peale hakata, lõpuks jooksime nagu ogarad, et õigeks ajaks jõuda, kuna ka lend hilines pisut ilma tõttu.

Me lendasime otse Helsingi-Phuket 11 h ja sealt Bangkok Airwaysiga Samuile 1h, väga mugav ja kiire. Kokku läksid piletid 600.

Mõni lennujaama töötaja võiks lugeda seda foorumit. Meil oli sama jama, et Tallinna Lennujaamas polnud teenindajad 72h Hiina transiitviisast midagi kuulnud. Äärepealt oleks kogu filipiinide reis selle pärast tuksi keeratud mõni kuu tagasi. Kutsuti kohale kõige tähtsamad ülemused ja kõik korrutasid ühest suust, et viisata teid hiina ei lasta. Lõpuks öeldi, et meie ei vastuta kui te hiina lennujaama kinni jääte ja oma pagasist ka ilma olete ja saadeti sellise teadmisega meid viimasel hetkel veel lennule. Hiinas loomulikult probleeme ei tekkinud viisatempli saamisega, ennegi seda kasutanud Rootsist lennates. Saatsin tagasitulles lennujaama kurja kirja, aga sellele isegi ei vastatud.

Seda ette näha ei oska, palju neid inimesi lennujaamas parasjagu lendude pealt saabumas on, kui sellist massi ei ole, siis peaks ju ilusti jõudma.

Viimane kord oli CDG lennujaamas sel kellaajal jube tipptund, nii et tuhanded inimesed liikusid rongide poole ja meil läks erinevate eskalaatorite ja värvatest läbi minemise peale üle tunni, nii pikad järjekorrad olid ja kuhugi poole liikuda ei saanud. Jõudsime ka Finnaiariga enne kümmet Pariisi ja ei osanud sellist takistust ette näha :)

Olen trippinud Palawanil, Boholil ja Boracayl. Käidud kohtadest Bohol on ainus, kuhu tagasi ei kipu. Kõik tuntud vaatamisväärsused sai päevaga vaadatud, mingit erilist vaud ei tekkinud. Rannad olid samuti kõige vähem muljet avaldavad, Palawani loodusele ei olnud midagi vastu panna, Boracay vibe oli ka super. Ei saa aru, miks Bohol nii populaarne on.

Me tegime visa on arrivali ja küsiti riigist lahkumise piletit. Ehk siis see nõue peab olema kindlasti täidetud, pole mõtet loota et äkki veab. Sa tahad riiki kaks sisenemist teha. Isegi kui saad esimese sisenemisega 30 päeva, siis uuesti kambodzast tulles ei pruugi uuesti sama viisaga saada, kuna ületad 30 päeva nõuet ja alles siin oli jutt, et piirilt nad enam ei anna viisat. Mina taotleks Helsingist 60 päeva viisa kahe riiki sisenemisega, korra olen seda kasutanud, meil võttis menetlemine 3-4 päeva ja siis soomest tuttav otsis ise passid ära.

Ma unustasin ka suvel tühistada, aga õnneks olin vahepeal uue kaardi saanud pangast ja midagi maha ei võetudki lõpuks. Paar kuud tagasi oli vastupidine olukord, kus tegin kauge reisi hotelli bronnid ette, aga maksmine toimus nädal enne saabumist ja olin vahepeal kaarti jälle vahetanud ja tulid teavitused meilile, et kahjuks pole 24h jookusl saanud teie kaardilt vajalikku summat broneerida ja kõik broneeringud tühistati. Tegemist oli jõulude ja aastavahetuse perioodiga ja pidin uuesti bronnima. Tuleb ise olla hoolsam, mitte ajada taga eraisiku õigusi. Kõik on ju kenasti broneeringu tingimustes kirja, hiljem pole midagi juriidiliselt tagasi nõuda.

Arvestades Nordicu hilinemiste statistikat, siis võib raskeks minna..

El Nidos kogesime isegi nukrat olukorda. Iga päev käisid turistid nõutult ATMst raha otsimas, mida seal muidugi ei olnud. Paaril päeval isegi VISA midagi andis, Masteriga ei saanudki lõpuks keegi, kuigi aparaadil suurelt Masteri silt peal. Nii oli paljude teiste ATMdega ka, mida erinevates kohtades kasutasime, nagu loterii, kas saad täna raha või mitte :) El Nidos kasutasime ka restorani teenust ja maksime summa pealt 10%, päris karm, aga hädas pole teist varianti. Me reisisime jõulud ja aastavahetuse, eks see tegi ka asja keerulisemaks.

Kohalikud kuivatavad riisi betoonil. Liiklus on piisavalt okei, et ei pea teeääri mööda sõitma. Me käisime paar nädalat tagasi rolleriga Alona beachilt šokolaadi mägedes ja erinevates kohtades, mis teepeale jäid. Rolleriga sõidab täitsa vabalt selle tiiru ära ja väga mõnus oli. šokolaadi mägedes olime kokku 10 minutit, ega seal peale vaate midagi ei ole, pigem trip sinna ja tagasi oli lahe.

Mul on Mastercard debit ja Matercard credit. Oli nii, et üks päev saime Metrobank-st, teine päev enam ei saanud. Andis veateate, et antud tehing pole lubatud. VISA kaardi omanikel selliseid probleeme ei olnud.

Valuutavahetus punktid annavad kehvema kursiga ja küsivad suuremat vahendustasu ja oht on ka petta saada. Seda ATM juttu kuulen esimest korda, sõltumata summast vahendustasu 200 PHP (4eurot) ja saad alati ametliku kursiga. me võtsime korraga 10k välja ja selle pealt 4 eurot maksta on väga ok.

Mõned eestlased, keda kohtasime olid kogu raha siin ära vahetanud, meie seda ei eelista, pigem hakata enne viimase sendi kulutamist mõtlema raha juurde võtmise peale. Boholil Panglaos on kaks ATMi, aga eestlased, keda kohtasime ei saanud sealt üks päev Masteriga raha ja järgmisel päeval said. Tagbilaranist saab kindlasti. Arvestada tuleb sellega, et igast ettejuhtuvast masinast raha kätte ei saa :)

Täielik peavalu on Filipiinidel Mastercardiga, enamikud ATMid raha välja ei anna, meie saime BDOst. El Nidos on üks ATM, aga samuti Mastercard ei töötanud, kohalikud teadsid öelda, et mõnikord isegi pidi andma Masterile ka raha. Igaljuhul paras jamamine oli igal pool ATMga. Cebu lennujaamas saime ka neljast masinast viimasest raha :S, sama lugu Boracayl ja Puerto Princessas. Üks krediitkaart tasub igaljuhul VISAks vahetada :)

Keelatud linn ja taevase rahu väljak (eriti meeldis Temple of heaven) asuvad suht lähestikku, me käisime söömas ja paaris kaubanduskeskuses ja jõudsime ikka paar tundi enne lendu tagasi. Võite vabalt ühe koha veel listi panna, mida tahaksite külastada kui aega jääb. Meil oligi see, et ei teadnud peale nende kahe koha rohkem midagi põnevat ja Hiinas on väga kallis euroopa numbriga netti minna.

Pekingis viisa saamine läks kiiresti, oleneb palju lennukeid sama aegselt on jõudnud. Me täitsime arrival kaardi ära lennukis ja läksime kiirelt järjekorda. Edasi pidime liikuma lennujaama siseserongi peale, et terminali vahetada ja välja saada, aga teiste järgi liikudes leiab kiirelt üles. Linnas olekuks jääb aega 5-6 tundi, tasub varuga tagasi lennujaama liikuda. Ega kauem ei viitsigi seal ringi konnata. Metroo pileti võtsime päevase, ei maksnud palju, metroo süsteem ise on väga lihtne, kõik inglise keelne, ainult tasub peatuse nimed üles kirjutada, kus liini vahetate või väljute, google mapsis kõik olemas. Kõige soodsam oli raha välja võtta lennujaama ATMs ja hoiatan agressiivsete "takso"juhtide eest, neist tuleb tuimalt mööda kõndida ja jälgida lennujaama silte, mis juhatavad metroosse.

Ma ei usu, et tekib probleem. Me lendasime Stockholmist Bangkoki ja Pekingis oli 10h lendude vahe. Pagasit polnud vaja välja võtta kuna lendasime mõlemad lennud Air Chinaga ja mingit probleemi polnud, saime ilusti linna. Stockholmis öeldi, et ise peate teadma oma viisatingimusi, aga kuna pagas läks automaatselt edasi, siis otsest vajadust ei olnud transiittsoonist lahkuda.

Hästi "meeldiv" kogemus oli paar nädalat tagasi Tallinna lennujaamas. Meid keelduti lennule laskmast (Tln-Istanbul-Shanghai), kuna passis puudus Hiina viisa. Oli plaan kasutada 72h transsitviisat Shanghais. Lennujaama süsteem näitas, et Eesti kodanikul peab olema Hiina reisides viisa ja nad polnud transiitviisast kuulnudki. Olukord võttis lõpuks päris koomilise pöörde, erinevate ametitega lennujaama töötajad olid meie ümber kogunenud ja üritasid selgeks teha, et sinna lennule meid siiski lubada ei saa. Ähvardati, et jääme transiittsooni kinni, kuna ei saa osta tagasilennu pileteid ja kohvritest jääme ka ilma. Helistati saatkonnad läbi ja räägiti mingist eelviisast vms. Täielik naljanumber. Lõpuks saime siiski viimasel minutil lennule, Shanghais loomulikult mingeid probleeme ei olnud, näitasime riigist lahkumise pileti ette ja saime templid passi. Oleme sama võimalust ka Pekingis kasutanud ja mingeid probleeme ei olnud. Piisas väljatrükitud piletist, mille staatus on confirmed, istumiskohti/boardingpassi ei pea olema. Ma hoiatan ette, et lennujaamades võib tulla probleeme transiitviisaga Hiina reisides, kuna seda infot lihtsalt ei ole. Tlna lennujaama töötajad tõlgendasid transiitviisat üldse selliselt, et sul on luba e. viisa viibida transsiitsoonis, mitte sealt lahkuda. No tee siis selgeks, et viisa annab hoopis loa transsiitsoonist lahkuda. Soovitan transiitviisa tingimused välja trükkida, äkki võib vaja minna. Poleks osanud arvatagi, et Tallinna lennujaamas võib selline olukord tekkida, Pekingi lendasime Stockholmist ja sealt öeldi lihtsalt, et te ise peate oma viisatingimusi teadma, keegi ei vaielnud selle üle, kas lubada lennule või mitte.

Kaheks päevaks pole küll mõtet minna. Meie olime nädal phuket ja nädal Koh Samui, lendasime bangkok airwaysiga, phuketilt otse samuile 135€ edasi-tagasi, väga lahe lennujaam on Samuil :)

Mul swedi kindlustus ja väga rahul siiani, korra on nad pidanud katma mu lennuhilinemise ja pagasi hilinemise 4 päeva, maksid kinni kõik asjad mis 4 päeva jooksul ostsin, ei mingit probleemi ega lisa arupärimisi. Soovitan

Kunagi on ehk kellelegi kasuks, siis sain ametliku vastuse Turkishilt, et pole probleemi kui eesnimi ja perenimi vahetuses, seda juhtub pidevalt, kuna broneeringu süsteemid koguvad andmeid erinevalt vastavalt regioonile. Check-in tehes tuleb lihtsalt öelda, et nimed vahetuses, et nad leiaks õige inimese üles.