hyljes

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tagasi 18.11 - 02.12 reisilt Manila - Coron (Busuanga saar) - 5 päeva 4 ööd TAO paadiga El Nido - Port Barton - Puerto Princessa - Manila

Parim osa oli TAO reis. Laevasõidu ajal pole just ülearu palju privaatsust, aga hea seltskonna puhul pole probleem. Palju snorgeldamist, ujumist (aga ka üks 70 kanti härra sai hästi hakkama). Meeskond fantastiline. Pärast seda reisi ei tundunud El Nidos saadavad saaretuurid eriti atraktiivsena, jätsime ära. Linnake ise on ka keskmiselt jube kitsaste tänavatega kärarikas urgas (küll ohutu), vaiksemad kohad ööbimiseks on linnakesest põhjas lühikese jalutskäigu kaugusel Caalani rannas. Ilmselt linna parima vaatega on järsul mäenõlval asuv Makaulay Lodge. Kohvrit sinna üles tirida ei viitsiks, seljakotiga on OK. Internet oli meie toas sisuliselt olematu ja ka hommikusööki ei õnnestunud poole tunni jooksul tuppa saada; vaade terrassilt kompenseerib siiski kõik muu. Linna põhjaserval Caalani ranna alguses on ka 2 väga kena merevaatega söögikohta, Bacuit Grill ja El Nido Corner. Viimases on wifi aga Bacuit Grill on poole odavam ja samuti väga maitsvate toitudega. Vastselt on linnas avatud pangaautomaat, mis asub linnavalitsuse hoone ukse juures. Ülemöödunud laupäeval töötas. Maapeal pole eriti muud teha kui lähedalasuvat koske külastada, päris tore 45 min jalutuskäik puupõldude ja pühvlikoplite vahel. Väga oluline on enne kose juurde sõitu tricycle juhiga lõplik hind kokku leppida. Kohapealsele giidile tuleb ka 200 PHP näo kohta maksta. Tegelikult leiaks selle kose ilma giidita ka üles, võib proovida.

El Nido saginale on meeldivaks vahetuseks Port Barton. Sõit sinna ka ilus. Seal on vähemalt tuur-A-l merikilpkonnad vist pea alati garanteeritud, madalas. Peatusime Elsa juures, soovitan bangaloid. Vaatamata LP infole on enamikust neist ka mingi merevaade ja muidu ka kena.

Puero Princessa on tõeliselt jäle urgas (väidetavalt Filipiinide ökopealinn, must huumor?), sobib vaid peatuseks enne äralendu või põhja poole suundumist. Soovitan ööbimiseks sellist kohta nagu 'Lola Itang BB'. Põhieelis, et asub kvartali sees (vaikne), meeldiva siseaiaga ja igal toal on sissepoole avanev terrassiosa. Personal Filipiinidel kohatust kõige meeldivam/sõbralikum. Samadele omanikele kuulub ka kõrvalasuv restoran, tasub proovida firmaroaks olevat härjasabahautist kare-karet. Samas lähedal ka vähemalt üks vietnami söögikoht kus saab täitsa head pho suppi.

PP-st äralennul hilines meie AirAsiaga Manila lend 2 tundi. Lennuk ei saanud ilmselt õigel ajal Manilast tulema, sest sealne (paljude arvates maailma halvim) lennuväli on sageli ummistunud. Sellega tasub arvestada.

Kokkuvõte - vältige linnu ja nautige saari ja snorgeldust.

Mul õnnestus septembris SEB krediitkaardiga Vietnam Airlines'ilt Phu Quoci piletid probleemivabalt broneerida. Raha pole küll maha võetud siiani. Küll valmistas lennukompanii mulle väikese üllatuse, teatades (vist oktoobris), et nad on mu lennu ca 4 tundi varasema vastu vahetanud. Mingit seletust polnud. Protesteerisin neile e-mailitsi ja tõsteti lend õigele ajale tagasi. Väga operatiivselt reageeriti, aga ikkagi, sihukesed kõhedusttekitavad vangerdused...