trip-krainetrip-ukraine-dark

Mihkel Tiks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan kasulike kommentaaride eest kõiki kirjutajaid. Lugesin mõnuga Raineri üksikasjalikku, omapärast ja naljakat reisikirja 6.02.2012. Tore, et viitsisid päevikut pidada.

Aitäh. Moshi on lähemal ka Kilimanjarole, aga Arushast vist on parem rahvusparkidesse pääseda? Küsiksingi veel, kas safarit on mõttekam varakult internetist broneerida või näiteks juba Arushas olles kuhugi turismibüroosse sisse marssida? Sama broneerimise küsimus on ka öömajade puhul - kas elektrooniliselt ette tellides või kohapeal õnne otsides?

Tänan, sain jälle jupi targemaks, täiesti elementaarne varustus oleks muidu maha jäänud, imelik, et ise ei tule nii lihtsa asja peale, et samamoodi kui Eestis telkimise vastu valmistuda. Pealambi asemel ajab ehk taskulamp ka asja ära? Veel selline küsimus: lennuk saabub öösel Kilimandžaaro lennujaama. Oleks vist vaja eelnevalt mingi öömaja broneerida. Võimalik on leida hosteleid kas Arushas või Moshis, aga kaardi järgi ei teki ettekujutust, kumb koht lennujaamale lähemal on. Või on võimalik kohapeal, näiteks lennujaamas, soodsamalt ööbimiskohta leida? Kas kellelgi on üldse kogemust, kuidas Kili lennujaamast kuhugi asustatud punkti pääseb?

Väga asjalikud näpunäited, Veigo, aitäh! Ma lendan, muide (info võibolla tuleb kellelegi kasuks), Kilimanjarosse Turkish Airlines´i uue liinireisiga Istanbul-Kili, mille nad avasid alles mullu detsembris ja mis on suhteliselt odav alles.

Esimest korda Aafrikasse minnes ei tea isegi seda, mis jalanõudega seal peaks liikuma. Kas lahtised sandaalid safarile minekuks kõlbavad või astud kohe röökiva rästiku otsa? Kuhu oleks juhul, kui öösel Kilimanjaro lennujaamas maanduda, eelnevalt võimalik öömaja broneerida?

Kui ränk ikkagi see Kili otsa ronimine on? Kas lihtsalt sportlik inimene saab sellega hakkama või kujuneb minek liiga tapvaks? viis päeva vist rühitakse üles? Mitu tundi päevas?

Aitäh, uurin veebilehelt asja. Lähtematerjal läbitöötamiseks on nüüd olemas. Head vana aasta lõppu!

Tänan heade nõuannete eest. Marsruut paistab kujunevat nii, et Kili - Arusha ja sealt siis kahepäevane safari Lake Manyara + Ngorongoro. Kui veel viitsite juhendada, siis kustkaudu oleks kõige nutikam sihuke safari tellida? Veel jäi vastamata küsimus eelnevate vaktsineerimiste ja nakkusohu kohta. Kas on mõtet paariks nädalaks minnes ennast pookima hakata? Sõidan Tansaaniasse samal ajal chino´ga, väga liigutav oli sponsorlapsest lugeda. Kuidas selliseid lapsi endale sigitatakse (kui pole liiga isiklik küsimus)?

Tänan, Tip, hbert ja mark66, näpunäidete eest! Mis tähendab, et safari oli "igal juhul must"? Kas relvastatud saatja saab endale igaüks palgata? Kas Kilimandžaaro lennujaamast jääb Arusha kaugele? Kui näeks ühepäevasel safaril nii palju kui nägi mark66, siis küll viiepäevast kallist safarit ei võtaks. Kas džiibi saab laenutada ainult koos juhiga? Kas on mõeldav üldse autoga omal käel safarile minna? Küsimusi on palju, pole Aafrikas varem käinud. Mida veel peaks silmas pidama? Kui vajalk on malaaria või millegi muu vastu vaktsineerida? Aitäh juba ette õpetuse eest!

Kas keegi kommenteeriks, milliseid elukaid on lootust näha ühepäevasel safaril Arusha rahvuspargis, milliseid loomi näeks omal käel liikudes (kui see on võimalik ilma, et seljakotimatkaja nahka pandaks)ja kui suur on tõenäosus, et 700 dollarisel viiepäevasel safaril ikka kindlasti loomi näeb?