tuulelohe7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

tere
Käinud hiljuti nii trysilis kui ka Hemsedalis (sellel aastal), teisi Norra keskusi ei tea. Need kaks keskust on väga-väga head. Rajad on suurepärases korras. Päevane sõit lõppeb, siis tulevad aparaadid rajale ja tehakse õhtu laskumise nõlvad korda. Tõstukitel järjekorrad väga väiksed, rahvast mõõdukalt. Mõlema keskuse miinus on see, et ikka suht kallid. Poest midagi osta ikka väga kulukas, meil oli enamus asju kaasas aga ka hädapärane väga kallis osta nt sai, leivamoodi asi, mahl, jogurt, 1,5l karastusjooki, hapukoore moodi asi kokku üle 20 euri. See mäekeskuses siis. All alevikus sutsu soodsam ilmselt. Hemsedalil veel üks miinus, sõita sinna keeruline kui ilmaga ei vea. Meil oli peale Oslot väga suur udu ja nähtavus oli mitte üle 10m. 190km läbimiseks peale Oslot kulus aega tiba alla 5h kuna lisaks udule on seal kitsas sõita ja tee remonti oli ka suhteliselt palju.
Trysil seetõttu parem, kõrguste vahe on ka suht väike võrreldes Hemsedaliga. Trysili natuke alla 500km ja kerge sõita.
Mõlemas kohas fantastiliselt ilus loodus.
Mida ma ei proovinud Hemsedalis oli lohesurf. see suht kallis ka kindlasti, aga ca 1300m kõrgusel kuskil mägede vahel oleks seda vahva ilmselt õppida.
Kui nüüd võrrelda Rootsi Are´t, Norra Hemasedali, Trysilit siis ilmselt valiks Trysili kindlasti, mitte Aret, olen seal käinud ja enam ilmselt kunagi ei lähe. Lihtsalt ei meeldinud, et esmaspäeval olid rajad juba hommikul vaalus, polnud korda tehtud. Väike tuul ja tipu liftid kohe kinni jne.