AjaL

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie tripile jäi Route66 nii mõigi kord ette, kuigi ise seda ei planeerinud. Esimene kokkupuude oli Santa Monica Pier'is nn algus-lõpp punkt. Teine kord siis kui olime teel suunaga Grand Canyoni poole.

Estraveli artikli piltide järgi võib öelda, et vist läbisime seda küla. Selline mõnus vintage kohake, sõime seal hommikusööki. Aga kuna saabusime vara, siis paljud kohad olid veel kinni ja pidime leppima sellega, et tuli edasi liikuda. Küla algab ja lõppeb päris järsku - edasi on jälle pikk tee sõitmist.

Kui on plaan sellist trippi teha, siis neid kohti soovitan kindlasti. Samas usun, et päris tihti tuleb teil uut maanteed kasutada. Vana Route66 lookleb vahepeal uue kõrval ja on näha, kui väsinud, auklik ja katkendlik too on. Aga noh, Tallinna teed on samasugused :D

Suurema autoga ikka kindlam tunne. Meil juhtus selline lugu, et rahvusparkidest suunaga SF'i poole oli allamäge nii pikk maa (lisaks sinkadi-vonkadi ka veel),et kiirus aina suurenes ja piduritele tuli pidevalt valu anda. Üks hetk pidime lihtsalt peatuse tegema, sest pidurid olid ülekuumenenud ja mõnus kummikas tuli salongi. Kaasa aitas muidugi ka soe ilm. Peale seda trippi saan ma tõsiselt aru, kust see nimetus "Ameerika Mäed" tuleb :D

To Tip

Kuna meil telke kaasas ei olnud siis ööbisime kas autos või motellides (vastavalt olukorrale). Oli rahvusparke, kus sai auto kuhugi metsavahele parkida ja siis seal ööbida. Samas Yosemite'is seda teha ei anna, sest kõik lõkkeplatsid õhtuks suletakse (märk üleval - no overnight parking), seega järgi jäi kaks varianti - maksta telkimisplatsi eest või sõita pargist välja ja otsida mingi väike metsateeke. Me valisime viimase.

Grand Canyonis ööbisime/parikisime auto ühte nn vaateplatvormi parklasse. Seal ühtegi keelumärki ei olnud, nii et meile sobis väga hästi. Metsatuka sisse oleks saanud telgi ka panna, kui oleks olnud. Siinkohal meenub, et pimedaks läks alati hästi ruttu ja ööbimiskohaga oli alati omajagu seiklust. Canyonis veedetud öö oli ühtlasi ka kõige külmem (kuid meil oli tegu ka oktoobri kuuga).

Rahvusparkides on kõik võimalik väga hästi organiseeritud. Näiteks Canyonis parkisime auto ära, võtsime ühe tuuri-bussi ja sõitsime kõige kaugemasse otsa. Väga super koht, kus üks piknik teha. Sealt seiklesime jala tagasi nii palju kui jaksasime.

Sama on ka telkimisplatsidega, süsteem on väga hea ja kõik toimib. Olemas on lõkkeplatsid, veevõtu kohad, wc'd. Ise ei kasutanud, kuid pilgu viskasime peale (juhul kui oleks tahtnud minna)

Santa Barbaras me ei ööbinud ja SF'is veetsime rohkem aega kui LA's. Isiklikult meile see viimane linn tundus ikka liiga suur. Kohati oli tunne, et muutkui sõidad aga otsa ei saa :D.

Sellist reisi on ikka väga mõnus meenutada. Soovitame soojalt - elu kogemus. Kui oleks võimalik, teeks täpselt seda sama uuesti.

Kuna Trip.ee'st oli palju kasu meie reisi planeerimisel, siis tahaks omaltpoolt ka killukest jagada - ehk aitab uusi seiklejaid.

Meie reis tomus 1.okt-19 okt. Marsruudiks oli plaanitud järgmine: Las Vegas- Death Valley - Sequoia National Park - Yosemite - San Francisco - San Jose - Santa Barbara - Los Angeles - Needles - Grand Canyon - Monument Valley - Bryce Canyon - Zion - Las Vegas

Plaanist muutus asi ainult nii palju, et ei jõudnud kahte kohta: Needles ja Monument Valley. Usun, et see on võimalik, kuid meil oli ainult üks autojuht ja natuke puhata tahtsime ka.

Siselennud ostsime u. kuu ennem reisialgust lasminute.com'ist.

Auto rentisime www.autoeurope.eu kodukalt. Valisime midsize SUV'i ja saime Ford Escape'i - super rahul oma valikuga. Kõik vajalikud kindlustused (UMP, SLI, LDW, CFC)olid hinna sees, kokku läks u. 400€.

Auto kindlustusest nii palju, et meie reisil läks seda ka vaja. 4 päeva oli reisi lõpuni, kui esiklaasi tabas rekka kummist lennanud imetilluke kivi ja pragu oligi olemas. Tekkis hirm, et kas ikka oleme kõige eest kindlustatud ja mis nüüd küll saab, kuid polnud mõtet muretseda. Ainus, mis meil teha tuli oli täita mõned paberid ja oligi kõik.

Kütus on parema hinnaga, kui meil ja kõige kallim, mis me nägime oli linnades SF ja LA.

Lisaks imelistele parkidele, mis on tohutult suured ja võtaksid tegelikult päevi, et neid läbida, nautisime ka linnamelu. SF külastuse planeerisime päevadesse, mil seal toimusid pidustused - laadad, paraad ja airshow. San Joses käisime autokinos ja kirbukal ning LA's Universal Studios. Viimases jätkub tegevust terveks päevaks nii palju, et isegi suveniiri poode ei jõudnud külastada.

Tehnika poolelt oli meil olemas ainult GPS - ilma milleta oleks raudselt sadu kilomeetreid tühja sõitnud. Ainult ühe majutuse broneerisime ette ja selleks oli LV esimene öö. Ülejäänud tulid spontaanselt ja ligi 8 ööd veetsime ka autos - sellepärast ka suurema auto rentisime.

Madalhooaeg oli meile just õige valik: vähe rahvast - lühikesed järjekorrad ja paras temperatuur (kõige madalam oli SF 18 ja kõrgeim LV 34 kraadi).

Reis oli super - kui võimalik läheks kindlasti uuesti aga siis juba kevadel, mil on ka koskesid võimalik näha.

Olen nõus, et 760€ on hea hind, kui algus on Tallinnast.

Meie lennupileti maksumus kokku oli u. 1500€ ja reisisime madalhooajal okt. 2012

Esimesed piletid ostsime veebruaris Tallinn-Helsingi-NY ja siselennupiletid NY-LV ostsime alles septembris.

Meie reis algas ja lõppes Las Vegases. Esimese öö broneerisime läbi booking.com'i Terrible Hotelli. Valiku tegime, sest nad olid lähedal Dollarile (rentisime sealt auto) ja nad pakkusid shuttle'it lennujaamast. Toad olid korralikud ja kasiino möll meieni ei kostunud. Ülejäänud ööbimised tulid meil kõik spontaanselt, sinna hulka kuulub ka ligi 8 ööd autos. Motelle valides soovitame alati kõigepealt hinda küsida ja siis, et nad näitaksid tuba. Me nägime ikka väga kõhedaid tube. Kahjuks motellide nimesid enam ei mäleta.

Viimased ööd veetsime LV's Excalibur Hotellis ja õigesti tegime - see oli justkui kirs tordil. Mugav voodi, kõik puhas ja hea asukoht!

A&L

Hej,

Ehk on tegu üldiste tingimustega, et hotell lihtsalt nn broneerib peale check-in'ni sellise summa?

Millist hotelli on soov broneerida? Meie näiteks broneerisime läbi booking.com'i ühe öö LV Terrible's hotellis ja midagi sellist kuskil kirjas ei olnud. Muidugi ööbisime ka ainult ühe öö, seega oli 100% ettemaks.

Kui omal käel reisin, siis alati broneerin läbi booking.com'i ja kunagi pole mingeid probleeme olnud.