forse

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

18 meeldimist
0 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tegelikult keel ei olegi kõige tähtsam, kui oled ise hakkaja, kui järgid oma unistusi ja soove ja jääd neile ka kindlaks, siis saab igal pool hakkama. Keel tuleb igapäeva eluga nagunii. Aga vot suhtumine, käitumine, kohanemisvõime, need on küll väga tähtsad. Kui Sinu seest tuleb automaaltselt selline suhtumine nagu siin eelpool lugeda võib- "Cologne/Köln, mis vahet seal on??said ju aru küll kuhu ma minna plaanin, söö toitu, mitte ära näri tähti… Sorry kui kõlan ebaviisakalt…" , siis ära parem mine!!

No mis jutt see on, et Itaalias on õnnetused varmad tulema??? Teemaalgataja ei ole vist enne sellel maal autoga sõitnud :) Vabandan, et sekkun siia teemasse, sest pole siin autot rentinud, sõidan oma autoga, aga soovin öelda vaid seda, et autorentijatel pole vaja karta siinse sõidukultuuri pärast, pigem kardaks rentida autot Eestis :) Turvalist sõitu!

Mida Sa kesklinna all mõtled Veneetsias? San Marco väljakut peetakse Veneetsias keskseks punktiks, kas mõtled sealseid ööbimisi? August on selline aeg kus enamus Euroopast puhkab, see tähendab, et kogu Euroopas on hotellide hinnad laes. Mis on Sinu jaoks mõistliku hinnaga ööbimine? Nädalaks saab ehk korterit üürida, vaata www.airbnb.com

Kui mööda tavalisi teid sõidad, siis pole üldse mingit teemaksu :) Näed rohkem kohalikku elu ka!

Kindlasti ei pea topelt rohtu andma, sest igal rohul on ka mingi oma mõjuaeg. Selleks ongi vaja arsti sissekannet koera passi, et näha kaua see rohi mõjub.

Tasuks arstilt kindlasti küsida. Alati kui ise käin koeraga vaktsiine saamas (elame Itaalias), arst alati küsib, et kas võtame ette ka reisi väljaspoole oma maad, siis väljaspoole Itaaliat. Kui läheb reisuks, siis tehakse teistmoodi vaktsiinid ja märgitakse need ka koera passi. Igal maal omad nõudmised, koera huvides tuleks need kindlasti täita.

Itaalia on häid veinikeldreid täis tikitud :), peaksid mingi piirkonna välja valima kus mööda keldreid käima hakkad. Soovitan aga küsida kohalikelt, näiteks majutusest kus ööbid. Suurtemate teede ääres on reeglina suured ja ka kallimad veinitootjad-keldrid. Nad on paljugi orienteeritud turistidele. Kohalikud aga teavad just neid pärleid, mis on magistraalidest eemal, seal ka hinnad soodsamad ja valik omapärasem. Põhja-Itaalias suurim prosciutto tootmine käib San Daniele piirkonnas. Selle linna ümbrus on täis singitootmist. Mõnel tootjal on kindlasti ka seal esindusrestoran-kauplus, sealt saab kindlasti osta. Aga jällegi soovitan küsida oma majutusest, et millal on kas seal linnas või lähilinnades turupäev. Igas linnas on mingil kindlal päeval turg, ka sealt saab osta nii sinki kui ka keraga juustu. Kõik pakitakse ka kenasti vaakumpakendisse, pole probleemi, et toidukraam autosõitu vastu ei peaks. Alust, mille peale prosciutto kints asetatakse, saab osta aga pea igast kodutarvete-sööginõude poest. Prosciutto lõikamiseks on ka spetsiaalne nuga olemas. See kui palju võib autos veini olla, on kindlasti kuskil tollieeskirjades kirjas. Kui just suure rekkaga veini ei vea ja pabereid pole, siis sõiduautos olevate veinikastidega ei tohiks küll probleeme tekkida.

Kui otse turismimekas ei söö, siis on Itaalias väljas söömine odavam kui Eestis. Sama on ka toidu-ja veini hindadega.

Itaalia kohta kehtib reegel: mida rohkem sularaha, seda parem :) Turistipaikades üldjuhul saab kaardiga maksta, aga igakord ei pruugi. Väiksemates paikades kehtib rohkem ikkagi sularaha.

Need Veneetsia kesklinna parkimise hinnad on ööpäeva kohta! Mugavus peabki maksma :) Kui ikka autotäis rahvast peab Mestrest ühistranspordiga Veneetsiasse edasi-tagasi sõitma, siis ilmselgelt on kesklinna parkimine päris soodne ja mugav.

Palavaks Põhja Itaalias aprillist kohe kindlasti ei lähe :). Palav, kuum on ikka juuli-august. Juuni kuu on põhjamaalasele sobilik aeg Põhja Itaaliasse reisimiseks. Kohalikud juunikuus eriti merevette ei kipu, turistid vast rohkem :) Põnevam on muidugi sõita mööda tavateid, pikemaid otsi vast jah mööda kiirteid. Ega kiirteedel sõites mingit silmailu küll pole.:) Aga miks peaks olema sõita ohtlik???? Kahe nädalaga jõuab juba natuke ringi vaadata küll. Mõistlik oleks vast nädal ühes peatuspaigas veeta ja nädal teises, ööbimispaigast siis teha väljasõite. Esimene nädal sõita ringi põhja pool, teine nädal allapoole.

Kõigepealt peaks tegema selgeks endale mida mõeldakse põhja ja mida lõuna all. Kui Itaalia pooleks jagada, siis jah, kõik mis ülespoole Roomat jääb, on Põhja-Itaalia. Eelpool nimetatud paigad-Toskaana, Firenze, Pisa, Arezzo, on kaugel päris põhjast siiski, need nimelt keskel (kui saabast vaadata ) :) Et esiteks Itaalia kaart lahti ja marsruut paika ! Päris Põhja Itaaliaks peetakse siiski selliseid paiku nagu Torino, Milano, Verona, Veneetsia, Trieste, Parma, Bologna. Need siis kuulsamad-suuremad linnad, nende vahele jääb aga sadu väiksemaid vaatamisväärsusi. Ka siin, Tripis, märgusõna Itaaliaalt tuleb välja mõningaid majutusi. Agriturismod kipuvad kahjuks nende kallimate variantide hulka kuuluma. Aga kortereid, tube ja maju leiab ka sellistest linkidest : http://www.housetrip.com/ https://www.airbnb.com/

Rendiauto on viie peale vast kõige soodsam ja ka mugavam. Kust te selle auto vahepeal osta mõtlete? Vähemalt Itaalias küll see auto-ost nii lihtsalt ei käi. Kaasnevad kohalikud kindlustused ja automaksud. Ja see nii-nimetatud kohalik pann ei pruugi kaugele sõita :)

834ARR -le : elukoht vajab igaljuhul igal pool registreerimist. EU-s võid korraga vaid 3 kuud viibida. Elama asumise puhul pead end elanikuks registreerima. Selleks on vaja elukohta, tööandjat või kui tööd pole ja oled enda tööandja, siis teatud kindlat summat pangaarvel. Registreerima pead ikka kogu pere-lapsed ja koerad samuti. See teatud raha pangaarvel peab olema kohalikus pangas, tähendab, Sul peab olema pangaarve seal kuhu elama soovid asuda, mitte Eesti pangas. Ja otse loomulikult käib kogu asjaajamine kohalikus keeles, Itaalia puhul siis itaalia keeles :).

3 aastat on planeerida liiga pikk aeg, sellega jõuab elu väga kardinaalselt muutuda. Aasta enne kolimist oleks normaalne hakata vaatama tööd ja elukohta. Itaalias näiteks võib ametlikult elada ka ilma töökohta omamata, kui Sul on ette näidata säästud millest elad :) Õige oleks vast elukoht vaadata selle järgi mis süda ütleb-inimesed, kultuur, söök-jook, kogu kohalik elu-olu. See koht või paik või riik peaks ikka esmajoones endale ja oma perele meeldima, südamelähedane olema. Minu isiklik arvamus on, et elukohariiki valida töö või raha või soodustuste või pensioni jne. järgi on vale. Koduks selline riik kohe kindlasti ei saa, pigem rahakotitäitjaks. Aga kodu ju peaks olema ikkagi koht kus on Sinu tõeline kodu, mitte töökoht kus teenid hästi või kus pension hea.

Oleneb tõesti kus süüa, aga kindlasti saab lõuna ja õhtu odavamalt kui 15.-eur nägu. Juba menu fisso(komplektlõuna) saab 10 või 11 euriga, sinna juurde klaas veini 1 või 1.50

Nii ei saa tõesti arvestada, et 10 km maksab 1 eur. Oleneb ikka kus sõidad. Selle loogika järgi peaks siis 80 km sõitu olema 8.-eur...minul läheb aga 80 km läbimiseks 5.20 Ja ei pea ju kiirteel sõitma, palju rohkem näebki maad ja kohalikku elu kui tavalist teed mööda minna. Ja tavalised, külavaheteed pole mitte halvad. Seal ei saa küll 140-ga kihutada, aga 90 küll, väljaarvatud siis asula sees.

See registreerimine tähendabki põhimõtteliselt, et Sulle antakse elamisluba, siis kohalik ID. See muidugi eeldusel, et soovid ametlikult mujal riigis elada, mitte olla illegaal. Niisama, et lähed kohalikku valitsusse ja teatad, et nüüd elan siin riigis, nii see ei käi. Eriti kui Sul pole ette näidata kohalikku töökohta. Eks eri riikides on erinevad nõudmised selleks, et end kohalikuks elanikuks registreerida. Enamjaolt aga pead tõendama, et Sul on elukoht ja sissetulek või töökoht. Kui pole ette näidata töökohta, siis peab pangaarvel teatud summa olema.Kahjuks ei loe, et Euroopa Liit, et piirid lahti ja elan kus meeldib, igas riigis oma bürokraatia ja nõudmised.

Kust selline info pärineb, et kui asuda Euroopa Liidu piires mujale kui sünnimaale elama, et siis pole vaja elamisluba? Kuni kolm kuud jah võid niisama ilma paberiteta elada, kui plaanid kauemaks, siis on alalist elamisluba vaja ka Euroopa Liidus.

Lapse isal on õigused lapsele kuni lapse 18.aastaseks saamiseni. Kas elatakse koos või mitte, see ei loe. Mitte ainult USA-sse minekul, ka Euroopas kehtivad samad seadused alaealise lapse riigist välja viimisel. Kui soov on elama mujale riiki koos lapsega asuda, siis peab olema selleks notariaalselt kinnitatud luba, mille saab teha koos lapse isaga notari juures. Kui registreerid end uuel maal elanikuks, siis on samuti vaja see dokument sissekirjutamisel esitada. Kõik sellised dokumendid peavad olema muidugi vandetõlgi poolt ka tõlgitud vastava riigi keelde kuhu elama asutakse. Kindlasti peaksid lapsele endisest koolist võtma dokumendid-tunnistused, väljavõtted ja need ka samuti ära laskma tõlkida. Sünnitunnistuse koopiad-tõlked.

No ma ei tea kohta Itaalias mis ei oleks vaatamisväärt! :) Arvestada tuleks lihtsalt sellega, et kui Itaalia huvitab ja meeldib, siis aastas korra-paar siin olles ei ole Sa avastanud veel midagi!!!! Ja keegi kes arvab, et tuleb nädalaks Itaaliasse ja näeb ja saab kõik sellest maast, eksib väga kõvasti. Iga maakonna peaks eraldi läbi käima...ja Põhi ja Lõuna erinevad ikka väga kardinaalselt üksteisest. Kes ainult Lõunas käinud, see ei saa öelda, et teab kuidas elu Itaalias käib....kõik see on lausa maakonniti erinev. Endale peab lihtsalt selgeks tegema mida sellest maast oodatakse-kas suurlinnu või mägikülasid...kas merd või järvi...kas söögi-joogielamusi või arhidektuuri... Kõike korraga kahjuks ei saa!