autoreisija

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

22 meeldimist
0 postitust
36 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ise käin Põhja Itaalias peamiselt töö tõttu ja vaatamisväärsuste jaoks väga aega pole jäänud, aga soovitan siinkohal oma staapi :) kus ma tööreisude ajal peatun: www.sbbarba.eu Sellel aadressil saab nendega ühendust.
Hea meelega teen neile reklaami, kui sinna kanti teil minek, siis nemad kindlasti aitavad reisiplaanide koostamisel.

Juulil ja septembril eriti hinna vahet küll pole. Mõlemal kuul saab rannas ujuda ja puhkajaid jagub. Oktoobris juba rahulikum ja hinnad natuke teised. Hooaeg lõpeb septembri keskpaigust, siis kui lapsed kooli lähevad, siis lõpetavad ka kohalikd elanikud suurema reisimise ja puhkamise.

Kui üksi lendad, siis jah odavam lennukiga, aga nagu mainisin, et juba kahest inimesest hakkab hind samaks minema, et kas siis auto või lennukiga. Lennujaamast peab ju ka edasi kuidagi saama, arvatavasti peab rentima auto, kui just lennujaama lähedal oma puhkust ei veeda. Tallinnast Itaaliasse ja tagasi sõites läheb minul autoga bensiini peale umbes 430 eur. See on siis minu sihtkohta. Oleneb palju ma ringi sõidan, pean muidugi lisa kütust tankima. Teen seda enamjaolt Austrias, seal on bensiin odavam kui Itaalias.
Ajaliselt oleneb aga jällegi kust sa lennukile lähed ja kas vaja ümber istuda. Muidugi üksühele ei saa võtta. Autoga saab ka külakosti kaasa osta, odavlennuga aga mitte, kui just lisa pagasit ei maksa.
Ryanair ei sõida ka igasse sobivasse paika, teatud kohtadesse vaid.
See autosõit oli vaid minu soovitus ja minu jaoks on see parem variant kui lennukiga lennata.

Olen tihe autoga sõitja Itaalia vahet, enamjaolt töö pärast, aga saab ka puhkuse ühildatud.
Ma ei ole väga kursis kõikide lennupiletite hindadega Itaaliasse, aga oleneb sihtpunktist, mõnda kohta on kindlasti odavam sõita autoga, eriti kui on juba vähemalt kaks reisijat. Kui on ka kaks autojuhti, kes saavad vaheldumisi sõita, siis pole ka ajakulu märkimisväärselt suurem kui lennukiga sõites.
Itaalias on minuarust nagu igal pool väga palju vaadata. Isiklilkult ma pikemalt San Marinos ja Riminis ei peatuks. Enamjaolt kuuleb seal vene keelt, nii turistide kui ka teenindava personali suust. Seal sa ehedat Itaaliat ei näe, vene turistid vaid.
Kui lennukisõit tingimata peab olema, siis pigem sõita Milanosse ja sealt pikkupidi mööda põhja ringi sõita. Oleneb ka palju sa päevas maha soovid sõita või soovid mõne päeva vaid kuskil kohapeal veeta. Oktoobris vast pole enam majutusega ka suuri probleeme, kohalikel juba kool peal. Kuni sept. lõpuni peaks küll ette ööbimise broneerima.

Donnerman...häbi sul olgu!!!! Sinusuguste pärast ei julge varsti Eesti numbrimärgiga autoga Itaalias ringi sõita!!!

Meie olime tol korral Los Giganteses.Aga olime ka novembri lõpul, ehk jäigi liiga hilja peale see reis, kuu aega varem oleks ehk saanud ka basseinis sulistada :), novembri lõpul küll mitte.

Sai ka käidud ühel sügisel Tenerifel, enam ei lähe sellel ajal kunagi. Terve puhkuse aeg oli lausvihm ja torm. Hotellides olid basseinide äärsed terassid juba kokku pandud, mingit rannamõnu ei saanud. Aastad ei ole muidugi ka vennad, aga päris hilissügisel enam sinna kanti ei läheks.

No vabandust, aga mina ka ei saa aru miks peaks välismaal jaanipäeva teiste kaasmaalastega tähistama???? Milleks sa siis üldse Eestist ära sõidad nendel päevadel? Igal maal ikka oma kombed ja pühad. Kui jaanipäev ja seltsis segasem nii armas on, siis tuleb seal olla kus seda ka tähistatakse.

Kui sa ;kirkeolen; pole veel omale reisimajutust broneerinud, siis reklaamiksin siin just sulle sobivat öömaja- www.sbbarba.eu
Võta nendega sellel leheküljel ühendust, nemad viivad sind kasvõi käekõrval veinikeldritesse :) ja aitavad nõu ja jõuga igas sind huvitavates küsimustes ja veel eesti keeles! Räägin oma kogemusest ja julgen seda majutust soovitada.

Romantiline, väike kohakene mere ääres, kuhu saab odavlennuga lähedale? Üsna raske variant suveperioodil. Enamjaolt on rannajoon ikka turistide pärusmaa, eriti kui veel lennukiga lähedale soovite. Juunis on muidu rannad suhteliselt tühjad, sest vesi ei ole veel piisavalt soe kohalikele.
Põhjamaalasele aga on ehk sobilik paarikümne kraadises vees sulistada:) Aga eks paljud turistid mõtlevad sedamoodi. Ühesõnaga minu kogemuste põhjal suvekuudel rannad ikka privaatsed ei ole, ka väikesed kalurikülad on turistide poolt üles leitud. Mina ise olen Aadria mere äärsetes randades palju puhkusi veetnud ja olen rahule jäänud.

Kui põhja pool plaan ringi vaadata, siis mina soovitan samuti eestlaste majutust :) http://sbbarba.eu/et/meist
Ise eelistaksin kindlasti rongile autot. Säilib vabadus sõita täpselt sinna kuhu hetke soov ja täpselt sellisel kellaajal mil viitsimist on:)
Augustis peaks kindlasti majutuse ette broneerima, nagu eelnevalt ka mainiti, enamus itaallastest puhkab just augustis ja kohalikud kasutavad ise väga palju väikeseid majutusi. Kui esimest korda Itaaliasse minek, siis ärge unustage sõnastikku! Paljudes kohtades ei räägita inglise keelt.

Slovakkias, Tsehhis ei tea küll eestlasi, aga Põhja-Itaalias tean ja julgen kahe käega soovitada. Kohalikud eestlased pakuvad nii majutust kui ka ekskursioone.

Jaa, tasuta parkimine on Caorles läbi aasta. Sealt on vaja küll umbes 7-10 min jalutada randa, veekeskus aga on kohe parkla kõrval. Arvatavasti matkaautot sinna magamiseks parkida ei tohi, sest ma ei mäleta küll, et oleks seal matkaautosid näinud, muudele väiksematele sõiduvahenditele on aga parkla kogu aeg tasuta.

Mina kiidan Põhja-Itaalias Caorle randa. Rand ilus, liivane, lärmakaid turiste vähe, head söögikohad ja hotellid otse mererannas.Caorle vanalinn on väga armas ja vaatamistväärt. Ranna lähedal tasuta parkimine ja suur veekeskus. Septembri keskpaigaski saime ujuda-päevitada. See kant on väga meeldiv ja vaheldusrikas. Mägedesse on vaid tunni aja sõit, Veneetsia ka kiviga visata.

Mina olen autoreise teinu nelja lapsega, aga noorim oli 7 aastane ja käisime ainult oma perega.
2 ja 3 aastased lapsed katsuge tõesti autoreisi ajaks vanaemade hoolde jätta, seda enam, et sõit toimub bussis kus kaks peret koos. Arvestama ei pea ju ainut oma perega, vaid ka võõrastega. Üheksakeisti jätta majutus broneerimata....ei teeks seda kunagi!!! Ja veel turismihooajal! See on naiivne arvata, et sõidate suure seltskonnaga kuhugile motelli ette ja saate kõik korraga kenasti magama...aga kui öldakse, et ainult kolm kohta on vaba, mis siis ülejäänud seltskond teeb??? Suvel võib seda väga vabalt juhtuda. Eks telkides mahub muidugi platsi peale rohkem, aga kui on ikka 2 ja 3 aastane kaasas, kas siis võeakse telkimist ette?
Ja kuumus nii autos kui autost väljas, jah, ei tee paha kui ka selle peale mõeldakse!
Ühe jutiga Viini sõita, isegi nelja juhiga, ei ole mõtekas! Lapsed ei pea vastu sellist istumist, ja ise ka muidugi! Kas puhkus ei peaks mõnus olema??

Olen samuti palju lastega reisinud ja tõsi, lastega reisides ei tohiks majutust juhuse peale jätta, eriti sellisel ajal kus puhkajaid väga palju. Olen saanud väga ebameeldivate kogemuste tunnistajaks kui jätsin oma esimestel reisidel koos lastega majutuse juhuse hooleks. Enam ei tee ma seda kunagi.

Mina kiitsin just sama majutust mida Oudekki ühes teises teemas:), nad on väga lahedad ja teavad mida teevad! Oleks vaid rohkem selliseid majutusi!!!

No mina kui Põhja Itaalia fanaatik ütleks, et Põhja Itaalia pole küll kallis!!!
Olen käinud korra Egiptuses....tõele au andes, jah, mõned aastad tagasi, aga ma enam sinna tagasi ei kipu. Euroopa on ikka Euroopa. Septembris saab Põhja Itaalias kindlasti veel meres ujuda, rannad on ilusad ja heleda liivaga. Põhja Itaalia on minumeelest rahulikum ja tsiviliseeritum kui lõuna ja puhtam ka! Mina soovitan küll Itaaliasse kogu perega reisida.

Teemaalgataja küsis siin minu käest majutuse kohta mida peavad eestlased...jah, mina soovitan küll sinna minna, eriti veel sel juhul kui oled esimest korda Itaalias. Neilt saab palju infot kohalike vaatamisväärsuste kohta ja nad on päris abivalmid aitama. Näiteks mina tegin sellise asja läbi, et ööbisime nende juures mõned päevad, tulime ise autoga. Kuna ma ajan ka selles maakonnas tööasju, siis on mul auto kraami täis mida ma Eestisse transpordin. Meil oli sooviks ka Milaanos paar päeva veeta, aga sealt majutusest on Milaanosse veits üle 300 km. Oma kraami täis autoga ma ei tahtnud sinna sõita ja seal siis veel parkimine leida ja pabistada kas auto püsib ikka samas olekus seal kus seisab:) Ühesõnaga tegime nii, et jätsime auto eestlaste juurde maja ette seisma, ise sõitsime bussiga suuremasse linna ja sealt edasi rongiga Milaanosse. Milaanos rongijaama vastas saime väga normaalse hotelli, hinnalt oli see odavam kui mõni samaväärne Tallinnas! Veetsime 3 päeva Milaanos ja siis samamoodi tagasi. Ees ootas korras ja kaupa täis auto ja lahke pererahvas :)
Tahan öelda seda, et mõtekas on jah ühe kohapeal ööbida ja siis ringi sõita, endal ja lastel mugavam, kotid-kraamid ühe kohapeal ootamas.
Lennukiga on tulla muidugi mugavam, aga suurema seltskonnaga tuleb soodsam vast ikka oma autoga. Lapsed eriti tahavad ju midagi kaasa ka osta reisult ja kohvritesse alai ei mahu ...Ja puhkus ei pea ju algama siis kui Itaaliasse olete jõudnud vaid puhkus võib ju ka alata siis kui läbi teiste maade sõidate, näete ja kogete palju rohkem. Mina soovitan tee peal Tsehhis ööbida. Kui mõlemad naisega sõidate, siis ühest ööbimisest tee peal peaks piisama.

See kas vahepeal enne Itaaliat peab ööbima või ei, see sõltub sellest kas tahate ka muud peale Itaalia näha ja kui head autojuhid te ise olete!
See, et hotellis peab ette maksma, on vägagi normaalne, ka Eestis on nii ! Kuidas muidu hotelliomanik saab kindel olla kas tema hotelli tullakse või ei.
Mina isiklikult olen Itaalias käinud väga palju kordi ja just autoga, minu huvi ja töö nõuab seda....
Sa peaksid kõigepealt maha panema plaanid mida Sa üldse näha soovid, sest igale poole kahjuks ei jõua, Itaalia on suur ja ilus maa.
Kas plaanid veeta need 10 päeva ringi sõites erinevates maakondades või peatuda konkreetselt Põhjas või Lõunas või keskpaigas? :) Kas lähed koos naisega ainult või on ka lapsed kaasas? Kõik need küsimused vajaksid vastuseid enne kui reisi ette võtad!

Huvitav kokkuvõte johhaidiilt! Kuidas Sul õnnestus küll sellised väited siit eelnevatest postitustest välja lugeda? Väga irooniline ja kohatu! Aga see ainult minu arvamus:)

Veel...just nimelt aitasid inimesed siis, kui olid rääkinud kust tuled, kuhu lähed!!! Mul ei ole sellist olukorda olnud, et turisina minu juurde tullakse ja sööki või öömaja pakutakse. Kui ma pingil õnnetuna kössitaksin, siis äkki tõesti astutakse ligi ja tuntakse huvi...aga niisama rõõmsa turistina kohalikega suheldes pole tõesti sellist olukrda tekkinud.Äkki sa siiski mainisid jutu sees, et pole öömaja ja ka raha mitte selle jaoks...või, et pole mitu tndi söönud... Tule taevas appi!!! Lihtsalt jutukäigus ei hakka keegi öömaja ja süüa pakkuma. See võib küll nüüd väga lihtsakoeliselt siin tunduda, aga nii ju on!!!

Mina ei lugenud kuskilt siit välja, et kõik hääletajad on prostituudid! Tundub, et siinsed paljud sõnavõtjad ei loegi üldse eelnevaid postitusi korralikult läbi.Selge see, et kõik tahavad oma seisukohta teatavaks teha, aga kuna siin käib keskustelu, siis võiks ju kõikide kommentaare lugeda ja tähele panna.
Just nimelt on siin juttu reisi eetikast, mitte toidupalukese küsimisest.Kas nimelt on ikka eetiline selline reisimisviis? Kas on eetiline sõita jänest? Kas sellega austad seda riiki kus reisid? Kas austad neid elanikke kelle trepikojas ööbid?

Huvitav oleks teada, kas keegi on kohanud Eestis sellist olukorda, et leiab oma trepikojast väärika prantslase või sakslase või itaallase magamas ja hiljem toidupalukest küsimas.