trip-krainetrip-ukraine-dark

fedja1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

24 meeldimist
4 postitust
60 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kogemus kõigi kolmega (Narva,Koidula,Luhamaa)ja minu eelistus on Luhamaa nii minnes kui tulles. Minnes on ootamist olnud kuni 6 tundi ,tulles Venemaalt ca. poole tunniga mõlemad piirid ületatud, kui pole pühi või ei satu vahetuse lõppu ja selle ajale. Aga see pigem loterii :D Eelbroneeringul ei näe mingit mõtet, pigem see raha annetamine ja platsimaks ju nagunii tuleb tasuda.

Alfatour-ist Vene viisa tehtud ja igati rahul.

Tarmoga väga nõus, juba homme oleme kohal ja naudime täiega. Meedia propaganda on ikka üle paisutatud ja see mida tegi Novatours paljude inimeste puhkuste ära rikkumisega pole andestatav. Imestama paneb seik et neljapäevane reis on igati OK aga laupäevased on "hirmufaktoriga" seotud. Novatours põhjendas laupäevaste lendude ära jätmist sellega et klientide huvi on tõusnud Dubai vastu ja tehakse sinna lisareise , huvitav miks nende lennuplaan seda ei kinnita ??? Päikest kõigile kallid egiptifännid :D

Nüüd paljudel see mure kuidas raha tagasi saada, palun jagage kogemusi, tänud ette :D

AndresR

Parimad soovid Sullegi ja tänud vihje eest :D

Ootaks ka hinnangut sellele hotellile, minek 16.01.2016a. Tänud ette :D

Meie läheme jaanuaris juba 6 korda Sharmi.Peatunud oleme erinevates hotellides aga nüüd oleme jäänud Falcon Hillsile truuks...hotell on igati väärt oma tärne ja rohkemgi veel.Nüüd siis 3.kord sinna minna.Reisinud oleme Novatoursiga.

Sai ka hiljuti Moskvas käidud ja seal ikka eurod rubladeks vahetatud pangas. Eestis vahetamisel pole mõtet.

Öömaja leitud tänu https://ostrovok.ru/ lihtne ja soodne broneerida.

Mai keskel sai reis ostetud ja väga hea hinnaga, olen varast pakkumist kasutanud juba mitmeid kordi ja rahuloluks on põhjust :)

Olen käinud Luhamaa kaudu ja teeolud olid talutavad. Riia - Moskva on heas seisukorras,teeremonti tehakse ikka sel pikal lõigul, olen peale piiri ületamist sõitnud kõige otsemat teed sellele trassile ja see vahetee oli küll halvas seisus aga läbitav. Võimalus sõita Pihkva kaudu ja väikese ringiga. Liikluses tuleb ikka olla tähelepanelik aga üldiselt liikluskultuur on parem kui Tallinn- Tartu peal :)

Plaanis autoga 7 päevane reis Venemaale, pole plaanis ööbida majutusasutustes vaid telkida looduses. Nüüd küsimus kuidas on sellisel juhul lood ajutise sissekirjutamisega praegu, mida peaks silmas pidama? Varasematel kordadel s.o. 2006 ja 2008 aastal ikka tropiti veits et seda templit migratsiooni kaardile saada. Tänud juba ette :)

Eks see elu ongi üks suur loterii :) Olen Kairos ja Jeruusalemmas käinud Sharmist kaks korda ja mõlemal korral jäänud igati rahule. Jeruusalemma reisi (jaanuar 2015) ostsime vanalt turult ja väikese kauplemise järel oli hinnaks 60€ nägu, hinnas oli ka lõunasöök , mingit lisaraha küll maksma ei pidanud nagu väitis Mondrai eelpool. 10 ja 15 aastaste lastega soovitud reisi ette võtta on ikka paras katsumus (Kairo sobiks ehk paremini kuna pole piiri ületamist, Iisraeli piiri ületamine on suht bürokraatlik ja ca 2-3 tundi öist pinget).

Kõigega mis eelpool kirjas nõus aga soovitan ikkagi arveldada kohalikus rahas (kauplemisel suurem võimalus)ja eurod kaasa ja kohapeal vahetada :)

Järjekorda pole ka Luhamaal ja säästad rublasid kuna puudub teemaks (piirilt Pihkva poole sõites võid muidugi pöörata maksustavale teele kuid ei näe mingit mõtet), kindlustusest roheline kaart (mingit lisakindlustust pole tarvis). Vot EUR -des maksmisvõimalust küll ei kohanud, mingi kogus rublasid võiks kaasas olla aga vahetada on kasulikum venemaal.

Just saabusime Sharmist ja kõik oli kena. Raiskasime 25 dollarit näo kohta viisa peale sest käisime jerusalemmas reisikorraldaja (kohalik) imestas et miks kulutasime raha viisale sest Tabast (piiripunkt)väljudes ja sisenedes kehtib Sinai only viisa . Lennujaamas saab ka Egiptuse viisa väga kiiresti nii et reisifirma kes Teie reisi korraldab ärgu surugu peale viisa ostu nende käest. VM lehel selgelt kirjas ;Siinai poolsaart on Eesti kodanikul võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid;

b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada;

c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Egiptuse viisa kohta selgelt kirjas : Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta (osta) piirilt tavaline turistiviisa.

Tere! Nüüd juba Egiptuse hooaeg kenasti käimas , tekkis küsimus kas Jeruusalemma reise ka korraldatakse (kohalikud pakkujad)? Tänud ette:)

18.01 endal ka minek Sharmi :) Viisa vajalikkus sõltub sellest ,kas soovite Siinai poolsaarelt väljuda, kui ei siis saate kokkuhoiu ca. 50$ (vajadusel viisa kohapeal osta). Raha vahetada kohalikus pangas või automaadis ,€ sobib väga hästi vahetuseks. Hotelli on raske soovitada,kui "kõik hinnas" siis võiks see asuda rannaga ühenduses, HB puhul pole vahet buss viib ja toob rannast. Kaasa võtta suvisemad riided aga miskit soojemat ka õhtuseks ajaks, muid lisasid saab ka kohapeal osta. Firmat soovitada samuti raske , ise Novaga minemas. Võid siin foorumis veidi uurimustööd teha ja alati küsimused teretulnud :)

leokran 14. dets. 2014 19:42 Ei saa mitte vaiki olla.

Arvan et võiksid vaiki olla ja poliitika siit portaalist välja jätta. Tänud ette!

Olen Falconis olnud 2 nädalat ja jaanuaris taas sinna, arvan et hotell on tasemel ja puhkus peaks mõnus olema. Viva on tagasihoidlikum hotell, kõik oleneb nõudmistest aga soovitaks Falconi :)

Olen 6 korda minemas ja kindlam on osta ülivarajane ehk siis kui müük algab (tavaliselt juba juunis-juulis). Viimase hetkega pigem kui loterii, peab kogu aeg asja pingsalt jälgima hindu aga kes ei riski see ... :)

http://killud.blogspot.com/2010/03/egiptuse-reisi-finaal-valjasoit.html Siinai viisa kehtimise kohta :Siinai poolsaart on võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused: a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid; b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada; c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta piirilt tavaline turistiviisa.

Milline on nüüd olukord kui valimised läbi, kas tasub mõelda reisimisele Sharmi ?