marenj

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleme olnud Lantal 2x ja väga meeldis, nüüd vahelduse mõttes plaanime minna Koh Changile ja kuulaks hea meelega hotellide soovitusi :). Reisiseltskonnas 4 täiskasvanut ja 5 last vanuses 3.-10. aastat ning olemas piletid Bangkokki veebruari teine pool ja tagasi märtsi alguses. Võin jagada meie kogemusi Lantal: rohkem meeldis Klong Dao Beach, kuna selle liivariba veidi laiem ja läheb aeglasemalt sügavaks. On Saladanile (keskus) lähemal, kannatab isegi jalutada, tuk-tuk sinna hotellist Golden Bay Cottage) oli 40-45 bahti. Rannas suurel hulgal erinevaid restorane, lemmikuteks kujunesid Hans, Picasso ja oma hotelli (Golden Bay Cottage ) restoran. Olime Superior toas, mis oli hiljuti renoveeritud ja väga mugav oli oma toa terrassilt nt. lapsi basseinis jälgida. Toas oli lai kaheinimese voodi ja lapsed magasid koos lisavoodis (u. 140 cm). Paar aastat tagasi olid aiavaatega toad renoveerimata ja mitte nii kenad, renoveeritud toad aga seal hotellis väga ilusad. Hotelli koduleht: http://www.goldenbayresort.com/rooms/
Hotellist paarisaja meetri kaugusel nn. main road, kus siis 7/11 toidupood, erinevad söögikohad (rannas ikkagi kordades ilusam süüa, aga vahelduse mõttes katsetasime ka vahest neid), shopping.
Lisaks soovitan teha päeva tripi Koh Rokile (saab soovi korral ka snorgeldada). Kummalgi korral käisin ka kokakoolis pool päeva (väga kasulik kogemus, kes Tai toite armastavad :). Picasso resorani lähedal oli jooga, pm iga 20 m tagant massaaz. Ühesõnaga Lanta sobib lastega ideaalselt perepuhkuseks :).

Oleksin tänulik, kui keegi oskaks Koh Changil soovitada selliseid hotelle, mis asuvad rannas, kus on erinevaid restorane, massaaz, hotellil oma bassein ja peretoa hind võiks jääda 100 euro kanti.

Jõuame Bangkokki kl 19 paiku õhtul ja peale pea 20 tunnist lennureisi (3 lendu) vist lastega veel Koh Changile edasi sõita oleks natukene julm (ma pole veel jõudnud uurida, kas praamid üldse öösel sõidavad). Variant oleks 1-2 ööd kusagil poole tee peal peatuda. Pattayale väga ei tahaks (kui siis vast Jomtien) aga pigem eelistaks mõnda kenama rannaga vaiksemat kohta. Silma jäi veel Rayong, ootaks selle koha kohta ka infot ja soovitusi:).

Annan siis omalt poolt ka tagasisidet. Meie Tallinn-Oslo lend väljus u. 5-10 minutise hilinemisega, aga kohale jõudis u. 10 min. varem, et oleks kenasti ka jõudnud alt pagasit oodata ja uuesti pagasi sisse checkata. Kuna me reisisime vaid käsipagasiga, siis läksime kohe uuesti turvakontrolli (mis muidugi 2 väikese lapse, 3 koti ja talveriietegega on ülimalt tüütu) ja siis kohe võtsime ennast järgmise lennu pealemineku sappa (u. pool lennukitäit seisis juba meie ees). Malaga-Oslo lend on praktiliselt täis, kuid seevastu Tallinn-Oslo peaagu tühi, et oleksime istekohad hoopis võinud osta Malaga-Oslo lennule, oleks olnud vähem trügimist. Kahju muidugi, et Rygges transiit tsooni ei ole, siis oleks ikka väga mugav ja jõuaks kenasti ka 40 min. vahega lendude korral. Meil see lennukist maha tulek ja uuesti turvakontrolli läbimine võttis ikka aega vähemalt 20 min.

Ma uurisin enda jaoks välja ka mõned varuvariandid, et kl. 17.45 läheb sel päeval Ryggest lend Alicantesse ja Ryanairil on selline asi nagu Missed Departure Fee 110 €, mis peaks siis tähendama seda, kui kui lennust maha jääd, siis selle summa eest pannakse sind soovi korral mõnele muule Ryanairi lennule (aga seda on võimalik teha vaid 40 min. enne lennu algust ja max 1 h peale lennu väljumist). Igaks juhuks sai tehtud selleks päevaks ka reisitõrkekindlustus Ergoga (neil oli selline variant, et sai ise kombineerida, mida ja kui suure summa ulatuses on soov kindlustada) ja uurisin ka reisibüroost järele, et Rygges on nn. minumum connection time for international flights 1 tund, et seega nagu peaks ka kindlustuse kaitse olemas olema. Aga noh kõige parem oleks ikka kui kõik plaanipäraselt sujuks, siis on see väga hea ja kiire võimalus Malagasse lendamiseks :).

raivoheidok1969, mis teil muidu graafiku järgi lendude vahe oli, kas 40 min. või 1 h? Ma viimane nädal jälginud Ryanairi Tallinn-Oslo väljumisi ja kipuvad hiljaks jääma nii 15-20 min. Igatahes otsustasin, et käru kindlasti kaasa ei võta, igal juhul tuleb odavam kohapeal uus osta, kui hakata Oslos uusi pileteid ostma. Üritan läbi mõelda ka teised variandid, kui maha peaksime jääma. Üks võimalus on Tallinnas üldse mitte lennukile minna, kui Tallinn-Oslo üle poole tunni hiljem välja läheb, sest Rygges kõige soodsamad hotellid algavad al. 160 eurist, + takso edasi-tagasi lennujaama 70 € kanti + uued piletid....

Tõstaks ka teemat. Kas keegi, kellel lendude vahe 40 min või 1 h aega võiks kommenteerida, et kuidas asi sujus? Otsustasime riskida ja lendan järgmisel laupäeval Malagasse kahe lapsega ja lendude vahe 1 h. Kas kellelgi on kogemus ka lapsekäruga, et kas see tuuakse kohe lennuki juurde või saab alles kätte pagasilindilt? Igaks juhuks lendame käsipagasiga, aga jah, kui käru saab Rygges kätte pagasilindilt ja Tallinn-Rygge hilineb, siis on suurem risk Malaga lennust maha jääda. Ja kas Rygges peab kergkäru chek-innis ära andma või saab väravani? Samas käru oleks ikka Hispaanias vaja..