Vamm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

7 meeldimist
0 postitust
27 kommentaari

Matkaautuga Rändaja!

Viimased kommentaarid

Mulle soovitati Budva Cetinje Kotor,sõitsin läbi ja meeldis.Just selles järjekorras,elamused garanteeritud.Kehvad teepiirded järsakud serpentiinid ja imeilusad vaated.

Ilmad täitsa ok ja vesi ka soe ,kuskil 22-27 septembrist ilm muutub kehvemaks.Nii väidavad kohalikud.Kui elamusi ja vaateid tahad nautida sõida mööda rannikut,aeglasem aga ilusam.Kui Montenegros juba oled põikka ka Albaaniasse kah elamus eriti liikluses.

Horvaatias eriti kui mäed lähedal on meres palju magevee allikaid mis vee kihtidena külmaks teevad.Eriti on seda tunda peale vihma.Kui mööda randa liikuda võib leida ka soojemaid kohti.Endal kalipso alati kaasas.

Kui kiirust ei ületa ja ööbid kas või 1 öö kuskil kämpas pole probleemi.Olen Puhanud Horvaatias ja ka läbi sõitnud ,pole politseiga piirikatega probleeme olnud.Käitu normaalselt ja pole probleeme.

Olen ööbinud Horvaatias kiirtee parklates,kaubanduskeskuste parklates ja ka mere ääres asulast väljas .(matkaautoga)Probleem tekib kui üritad nii peatuda turistikates või suuremates asulates.Olen küsinud suvalise maja juures mere ääres luba peremehelt ja selle saanud.3 euri eest pakkus ka elektrit ja vett.Kämpad on kallid suuremates asulates,asulast väljas odavamad ja meri ka seal puhtam.Kõige mõnusamad on 10-20 kohaga perekämpadega.Paari euriga saad marsaga suuremasse linna, asulasse.

Ise lähen Montenegrosse tavaliselt mööda E75 .Poola Tsehhi piirilt kohe Slovakkiasse 56 km vinjetti pole vaja,Slovakkia Austria Sloveenia Horvaatia vinjeti ost .Kui tahad elamusi siis Horvaatias mine mööda mere äärt,aeglasem aga ilus.Peatunud olen Montenegros tavaliselt Pijelas kämpas ja soovitan seda .Sõida Budva ,Cetinje ja Kotor ring,on mida meenutada ja ägedad pildid tulevad ka.Kui tahad miskit täpsemat siis kirjuta privasse.

Eelmine aasta olime Lefkadal ,sinna pääseb läbi tunneli ja maksis 5 euri matkaautuga.Väga ilusad rannad.

Kas laevahuku randa pääseb ka maismaalt?Stardime Zakinthosele matkaautuga kuskil 30 -31 august eestist.Kui samal ajal sinna liikujaid siis võiks kokku saada ja seigelda.

Sai ka ise käidud eelmise aasta septembris matkaautoga lefkadal.Reis meeldis ja rannad ilusad.Kui liigute autoga (matkaauto või lihtsalt telgiga) siis meie peatusime Pefkoulia Beach kohviku õues(Deck cafe)Koos elektri ja mugavuste kasutamisega maksis 10 euri kahele. Meri kohe kõrval ja väga ilus.Nagu jmets mainis Kindlasti Porto Katsiki (trepp oli siis korras ja seal 100 astet) Matkaauto koht üleval parklas 5euri päev ja 3 euri sõidukas.Egremnis sõitsime alla parklasse matkaautuga ja seal vaadati küll vähe imelikult(Peale vihma ei soovita sinna autoga minna ,järsk ja libe.Meil vedas kuiv oli).Egremnis on alla randa 350 astet nii et paras trenn. Proovige kohalikke toite ja soovitavalt mägikülakestes turistilõksudest eemal.Sellel aastal jälle augustis matkaautoga Kreekasse ja plaanis vallutada Zakinthos.

Sõida mööda E75, Tsehhis siis vinjeti eest ei maksa ja tee parem.Austrias keera enne Würtesseed maha Sloveenia peale ja kepsu sisse väldi kiirteid.Sama Horvaatias sõida mereäärt pidi,elamusi rohkem.Odavam on igasugu turistilõksudest vähe eemal peatuda,kohalikud marsad on paar eurot.Sõitma hakka hommikul ,Warssavini kulub kuskil 12 tundi kui ei jokuta.Kui sattud hommikuse või õhtuse tipptunnil sinna siis 3 tundi rohkem garanteeritud.Asfinag Parklad Austrias on mõeldud ööbimiseks seal bensukat pole ja rahulik magada autos.Seal dush 10 min 1 euro ja kui ise süüa teha ei viitsi siis autumaadis kohvi ja võileivad olemas.Ise stardin eestist 9 hommikul ja ööbin kuskil 200 km peale Warsavit,siis olenevalt kas kaaaslane on alpides käinud või mitte enne mägesid või kui käinud siis Würtersees .Hommikul vältides kiirteid sloveenia horvaatia rannik õhtuks kuskil keset Horvaatiat ja siis vaata juba ringi.Peale vihma pressib mägedest külma vett merre nii et kontrollige et vesi on soe.Kui veel miskit huvitab siis kirjuta privasse.

Mine esimesse suuremasse kaubanduskeskusesse ja osta sealt mobiilne nett,olenevalt palju sul vaja on hind 7-20 euro vahel.Kui on plaan edasi Dubrovnikusse minna siis küsi kas seal ka töötab.Paar aastat tagasi mingi operaatori nett ei töötanud.

On olnud mitu juhust et kaart lihtsalt bensukas ei tööta.Ja ära muretse kui sul naised kaasas vii kaubanduskeskusesse seal kõik poole odavam kui eestis .Sularaha sulab seal ära.Kaubanduskeskustes tavaliselt vahetuspunktid olemas seal vaheta sularaha kui vaja.Ise vahetan juba eestis slotid ja kunad kaasa et poleks teepeal tõmblemist.

Olen võtnud vähemalt kütuse raha sulas kaasa .Bensukates nad eurosid vastu ei võta(kindlasti on ka erandeid aga kehva kursiga)jutt käib siis Horvaatiast.

Kiirteedel võtad automaadist pileti,see hoija alles ja maha sõites maksad.Metsikult ööbimist eriti ei soosita eriti rannarajoonides,võib olla ka kellaaeg ööiseks parkimiseks.Kui Riminisse lähed siis San Marino 46 km kaugusel,käi ka seal ei pettu.Kämpingus on odavamad lennujaama pool Riminit.Süüa soovitan väiksemates kohtades ja proovi Itaalia rahvusroogi,kui käid mitu õhtut samas kohas saad päris palju soodukat.Kauplustest eelista marketeid seal odavam,kui näed Agricola silti siis see põllumajanduskauplus,seal vein odav ja õlu ka.

Vaata matkaauto.com ,sealt saad infot.

Peab ikka arvestama sellega et Montenegro on väike ja vaene maa,neil pole erilist tööstust ja nad on meist kõvasti maas.Mida rohkem seal käib turiste kes sinna raha jätavad seda rohkem nad omadega edasi jõuavad.Turistilõksude juures on kallis igal pool,ka Tallinnas.Olen selle maa risti põiki läbi sõitnud ja mulle ta meeldib.Septembris sõidame Albaaniasse ja puhkame mõned päevad Montenegros.

Pole Itaalia liiklus na hull midagi,silmad tuleb lahti hoida motorollerite suhtes.Ära liikle laupäeviti ja pühapäeviti ,siis kõik kohalikud kuskile teel puhkama, külla jne.(ummikuid palju)Sitsiilias polnud ka miskit hullu liikluses.Anna aga minna ja näed ise!

Vaidleks vastu,Montenegros oli odavam kui Horvaatias.Inimesed on sõbralikumad ja veel turistide poolt vähem rikutud kui Horvaatias.Kõiksugu lahesopikesi ka piisavalt kui otsida.

Soovitan minna mööda E 75 Slovakkia kaudu,tee huvitavam ja saab maksta eurodes toit ka parem.Mööda E75 pead vinjeti ostma alles Slovakkias.Saad näha nii mägesid kui tunneleid.Soovitan pidada lõuna Wörthersee tanklaga kõrvuti olevas Söögikohas.Võrrtu vaade all olevale järvele ja toit ka hea.Tankida soovitan väljaspool kiirteed on tunduvalt odavam(20-30senti l.).Ööbimiseks on Austrias Anfinagi parklad,kus olemas dushid (1 euro 10 min) kohviautomaadid(kui ise ei viitsi teha).Kui plaan külastada veneetsiat soovitan minna Jeesalo poolsaarele seal mereäär cämpasid täis .Via Delle Batteriel on neid ridamisi.Veneetaiasse mine Punta Saboini sadama kaudu,jäta auto sinna parklasse ja kaatriga Veneetsiasse .Kui on veel küsimusi siis vamm@hot.ee.

Kes ja kus on momendil Horvaatias,ise Poreči lähedal San Polo kämpingus!

Stardin matkakaga 5-6 septembril Horvaatiasse.

Uvaga täitsa nõus ,õhk soe ja vesi soe ja puhas.Rahvast juba vähem nii et hinnad ka odavamad.Ise stardine kuskil septembri alguses Horvaatiasse ja Montenegrosse matkaautoga.Millega teil minek ja kuna?

GEORGE99 meil minek Horvaatia Montenegro EEstist start 3-4 sept.matkaautoga.Minek sinna esmakordne,kui samal ajal seal võiks koos vähe puhata.

Soovitaks Dominat ja Sultani hotelli kõik hinnas kuskil 500-700 euri vahel.Rand kohe kõrval ja kui tahad sukelduma snorgeldama minna siis kohe kõrvalt sadamast korraldavad eestlased neid.Trüki Facebooki Sinaistar ja saad nende kaudu odavamalt.Dominas on rand korallidega kohe kõrval kui raha raisata ei taha(1,2 km pikk ja päris huvitav snorgeldamiseks)