russing

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Natuke infot kõigile raha ootajatele. Koos väga paljude teistega ootan ka mina tühistatud lendude eest raha tagasi. Lennud pidid olema apr keskel. Tühistamise meil tuli 2 apr. Siiani tulnud 2 meili, et olge kannatlikud ja saate raha tagasi. Erinevalt paljudest teistest ei ole mulle mingeid voucereid pakutud. Sain mõni päev tagasi ühendust ryanairi chatis klienditeenindajaga. Olen ka varasemalt seda suhtluskanalit kasutanud, aga varasemalt on olnud väga konkreetsed ja ametlikud vastused. Sel korral oli aga jutukam tütarlaps. Ühesõnaga, tädi lobises mulle välja, et hetkel tagasimaksetega ei tegelda. Põhjus väga lihtne. Enamus office staffi töötavad kodukontoris kes vastavad küsimustele ja vaatavad igasuguseid avaldusi läbi ning suunavad edasi vajalikku kohta. Igasugused raha maksed kodukontoritest on turvakaalutlustel keelatud, mis on ka täiesti arusaadav. Ehk siis tuleb oodata kuni UK-s, Iirimaal või kus iganes nad seal istuvad kontorid jälle avatakse ja inimesi üksteisele lähemale kui 2m lubatakse. Ilmselt on see ka põhjus, miks neid voucereid nii peale surutakse, sest see pole raha ülekanne ja seda võivad kodus teha. Kui mina peaks oma raha kätte saama jaanipäevaks olen natuke üllatunud.

Norsu - ma planeeringi oma puhkused vähemalt 6 kuud ette. Rahulikult ringi vaadates leiab ikka väga häid pakkumisi.

See jutt, et Eestis peabki kallim olema, sest suvi on lühem ja inimesi vähem minu arust ei päde eriti. Mind kui klienti ei huvita eriti see, et mitut töölist puhketalu üleval peab, kui uhke maasturiga (või ühistranspordiga) käiakse hommikusöögi lauale vorsti toomas, kui suur oli eelmise kvartali küttearve jne. Mind huvitab see kui palju raha ma pean oma puhkuse eest välja käima ja mida ma selle eest saan. Olen viimasel 5 aastal puhanud rohkem välismaal just hinna tõttu. Paari aasta taguse Hiiumaa nädalavahetuse perepuhkuse raha eest oleks näiteks saanud Itaalias ööbida 3-4 päeva, Poolas, Tsehhis, Slovakkias aga veel kauem. Eelmine aasta 500 euri eest nädalaks korter Tenerifel tervele perele. Kas Pärnus või Saaremaal saavad 5 inimest nädalaks ööbimise mere äärde suure terassiga korterisse? Mul ei ole midagi Eestis puhkamise vastu, veel vähem midagi Eesti majutusettevõtete vastu, aga paraku valivad kõik sellise puhkuse mida omale lubada saavad.

Mida närilisem turvaväravate juures oled seda tõenäolisemalt sind kontrollitakse. Neid bodyscanne ei kasutata ainult metalli otsimiseks. Nendega saab ka tuvastada muulasid kes kõhus narkot veavad. Kui sa oma närvilise käitumisega osutud "väljavalituks" ja keeldud ka bodyscannist, siis viiakse sind tõenäoliselt lähimasse haiglasse pilti tegema. Seega võid kindel olla, et oma lennule sa ei jõua.

Kohver kuni 10kg ja nagu eelpool öeldud, siis teevad ka pistelisi kaalumisi. Vahest pigistavad 1-2kg üle kaaluva kohvriga silma kinni, aga kui ei pigista, siis läbirääkida nendega ei anna. Väikest kotti ei küsi keegi näha. Võib olla ka mõõtudest väljas seljakott näiteks kui on pool tühi ja saab kokku käkerdada nii, et mõõtu läheks. Kuna see Priority on muutunud Ryanairil nö standardiks, siis ei pruugi kõik kohvrid salongi mahtuda. Tagumistel võetakse käest ja pannakse alla pagasisse, kätte saab pärast karussellilt.

Bronni auto läbi Eesti Avise avis.ee ja võta täis kasko. Täiesti muretu elu. Letis koheldakse nagu kuningat. Augusti keskel (tipphooajal) Fiat 500 4 päeva 130 eur koos 0 omavastutuse kindlustusega. Autot tagasi tuues vaadatakse ainult, et kas rattad all. Kui õigesti mäletan ei bronnitud kreditkalt ka muud kui täis paak kütust hinnaga 1,20 eur liiter kuigi tanklas oli 1,70. Loomulikult jätsin ma paagi tühjaks.

Miks te neid lende Tallinnast vaatate? Kui elate Tallinnas siis ehk mingi point, aga terve Lõuna-Eesti lendab Riiast. Lende kordades rohkem ja hinnad palju odavamad. Kalkuleerige natuke, ehk mõistlik Lux Express Tallinn - Riia-Tallinn + lend Riiast. Ise Tartust käies pole suurt vahet kuhu autoga minna Riiga või Tallinnasse. 

Kõrvalised teed on kitsad. Laiu tee ääri nagu meil eriti ei ole. Kohe tee ääres kas võsa või mägi. Suunda ei näidata, signaali kuuled tihti, eriti kui ringteedel ja muudel kõrvalteedel jääb ootama nö "turvalist vahet" kuhu vahele põigata. Linnades parkimisega keeruline. Kõige mõistlikum kus aga võimalik otsida google mapsi kaudu parkimismaja ja maksta. Tänavale parkides, eriti kitsamatel tänavatel võid olla üsna kindel, et auto juurde naastes on kas esi või tagastangel jälg. Nii teevad nad ruumi parkimiskohale ja sealt ära sõites. Erinetaves reisikirjetes on liikluse kohta kokkuvõttev lause "watch your front, everybody else watches your back" ja suht nii nad sõidavad ka. Võimalusel kasutada kiireteid kui kella pealt minek. Väiksemad kõrvalteed on on ägedad ja kindlasti juhtute läbi või mööda sõitma imeilusatest ja ägedatest kohtadest, aga need on ka kohutavalt aeglased ja liiklusummikud on täiesti tavalised.

Ka minul on varsti see teema ees. Auto bronnitud Bergamos läbi rentalcars.com Maggiorest. Googeldades tundub tagasiside 50:50 head halba. Miks Maggiore? Sest autot võttes on deposiit 120 euri, auto 4 päevaks 45 euri, maanteeabi, kiirtee maksud ja lisa juht hinna sees. Olen uurinud nii kohalikku kui rahvusvahelist infi netis, kuulanud üle tuttavad kes käinud ja olen aru saanud, et fullsuperhyperkaskoinsurance mis nullib ära kõiksugu omavastutused erinevatel kriimudel/õnnetustel on väga mõistlik mõte. Lihtsalt seeliikluskultuuron natuke teine ja närvid maksavad ka midagi. Maggiore kodulehel infi uurides tuleb see suurusjärgus 80-90 euri. Aga siin on üks aga. Tuttav, kes tegeleb Eestis rahvusvahelise autorendiga andis hea vihje. See super kindlustus tuleks võtta kohapeal letist sellelt firmalt, kellelt auto võtad. Kuigi rentalcars ja samuti muud vahendajad pakuvad seda odavamalt on asjal konks. Nemad hüvitavad omavastutuse kulu sinule paari nädala jooksul. See tähendab, et kohapeal ei lase sind keegi enne minema kui deposiidid makstud. Sa pead ise kohapeal selle raha välja käima. Samast ettevõttest kindlustust võttes sedamuret aga ei ole. Head reisi kõigile.