russing

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
0 meeldimist
1 postitust / 4 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Bronni auto läbi Eesti Avise avis.ee ja võta täis kasko. Täiesti muretu elu. Letis koheldakse nagu kuningat. Augusti keskel (tipphooajal) Fiat 500 4 päeva 130 eur koos 0 omavastutuse kindlustusega. Autot tagasi tuues vaadatakse ainult, et kas rattad all. Kui õigesti mäletan ei bronnitud kreditkalt ka muud kui täis paak kütust hinnaga 1,20 eur liiter kuigi tanklas oli 1,70. Loomulikult jätsin ma paagi tühjaks.

Miks te neid lende Tallinnast vaatate? Kui elate Tallinnas siis ehk mingi point, aga terve Lõuna-Eesti lendab Riiast. Lende kordades rohkem ja hinnad palju odavamad. Kalkuleerige natuke, ehk mõistlik Lux Express Tallinn - Riia-Tallinn + lend Riiast. Ise Tartust käies pole suurt vahet kuhu autoga minna Riiga või Tallinnasse. 

Kõrvalised teed on kitsad. Laiu tee ääri nagu meil eriti ei ole. Kohe tee ääres kas võsa või mägi. Suunda ei näidata, signaali kuuled tihti, eriti kui ringteedel ja muudel kõrvalteedel jääb ootama nö "turvalist vahet" kuhu vahele põigata. Linnades parkimisega keeruline. Kõige mõistlikum kus aga võimalik otsida google mapsi kaudu parkimismaja ja maksta. Tänavale parkides, eriti kitsamatel tänavatel võid olla üsna kindel, et auto juurde naastes on kas esi või tagastangel jälg. Nii teevad nad ruumi parkimiskohale ja sealt ära sõites. Erinetaves reisikirjetes on liikluse kohta kokkuvõttev lause "watch your front, everybody else watches your back" ja suht nii nad sõidavad ka. Võimalusel kasutada kiireteid kui kella pealt minek. Väiksemad kõrvalteed on on ägedad ja kindlasti juhtute läbi või mööda sõitma imeilusatest ja ägedatest kohtadest, aga need on ka kohutavalt aeglased ja liiklusummikud on täiesti tavalised.

Ka minul on varsti see teema ees. Auto bronnitud Bergamos läbi rentalcars.com Maggiorest. Googeldades tundub tagasiside 50:50 head halba. Miks Maggiore? Sest autot võttes on deposiit 120 euri, auto 4 päevaks 45 euri, maanteeabi, kiirtee maksud ja lisa juht hinna sees. Olen uurinud nii kohalikku kui rahvusvahelist infi netis, kuulanud üle tuttavad kes käinud ja olen aru saanud, et fullsuperhyperkaskoinsurance mis nullib ära kõiksugu omavastutused erinevatel kriimudel/õnnetustel on väga mõistlik mõte. Lihtsalt seeliikluskultuuron natuke teine ja närvid maksavad ka midagi. Maggiore kodulehel infi uurides tuleb see suurusjärgus 80-90 euri. Aga siin on üks aga. Tuttav, kes tegeleb Eestis rahvusvahelise autorendiga andis hea vihje. See super kindlustus tuleks võtta kohapeal letist sellelt firmalt, kellelt auto võtad. Kuigi rentalcars ja samuti muud vahendajad pakuvad seda odavamalt on asjal konks. Nemad hüvitavad omavastutuse kulu sinule paari nädala jooksul. See tähendab, et kohapeal ei lase sind keegi enne minema kui deposiidid makstud. Sa pead ise kohapeal selle raha välja käima. Samast ettevõttest kindlustust võttes sedamuret aga ei ole. Head reisi kõigile.