StenK

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

to peeterk: Näen su postitust alles nüüd, kuid paraku seal käinud ei ole. Minu kogemus Kariibi merega piirdub: (tähestiku järjekorras) Aruba-Barbados-Curacao.

Tuli veel üks asi meelde: kellele vähegi veealune maailm huvi pakub, siis esimese päeva kohustuslik ost (kui veel pole) võiks olla snorgeldamismask. Willemstatdis müüakse pea igas poes Nat Geo logoga variante, mis tundusid tavalistest veidi korralikumad olema. Minu oma sai väga palju kasutust ja raha läks asja ette. Et enamus randasid on vähemalt osaliselt kivise põhjaga, siis kaladele seal meeldib ja piisab ainult vette astuda ja pea vee alla panna ja juba on mida vaadata. Gröte Knip on (tasuta) rand, kus on nii liiva põhi kui mööda kaljuseina äärt jooksev kivipõhi olemas, st hea snorgeldada ja hea ujuda, aga sügavaks läheb kiirelt.

Sea Aquarium Beach oli enda käidutest ilmselt kõige lapsesõbralikum, seal vist tasu 3€ ja lamamistooli eest maksad umbes samapalju juurde. Liivakalda vastaspoolel muuli ääres snorgeldades näed meresiilikuid (nad on piisavalt sügaval, et ujudes nendele otsa astumist ei ole vaja karta).

Mina kasutasin Avise teenuseid, aga auto oli automaatkastiga Picanto (aut. oli manuaalist siis mingil põhjusel odavam). Lend läks vara, autol polnud kesklukku - seega jätsime võtme autosse, panime ukse lukku ja lõime kinni - nad pärast oma enda võtmega saavad sisse. Seal lennujaamas läks üsna kiirelt, aga mina soovitan alati pigem varuga neid lennujaama asju teha igal pool. Kell 7 tagastades 8sele lennule jõudmist ma ei prooviks, võib kulukaks minna kokkuvõttes.

Eks hetkehinda näeb nende kodukalt bookides, meie hind ülevalpool olemas.

USD kehtib seal igal pool, kohalikku raha pole eriti mõtet vahetada. Ei oska rahavahetuse kohta soovitada, kus parem on. Ise pigem vahetaks Eestis ära, siis ei pea seal otsima hakkama. Pangad seal vist väga pikalt lahti ei ole ja järjekorrad võivad pikad olla.

Mina soovitan võtta rendika täisajaks (lennujaamast), siis öömaja osas vähem nõudmisi ja saab odavamalt hakkama. Kui tahad hotelli rannas terve aja passida, siis pole vist vaja, aga seal kuskil käia ilma rendiautota on väga keeruline.

Siis saab Elafonisisse minna vapustavate vaadetega mereäärset teed pidi ja siis jääb Falasarna ka peaaegu tee äärde - see on külastamist väärt koht.

Ise sai sinna mindud Topolia kaudu ja tagasi mere äärt pidi. Mõlemad on iseensest väga ilusad teed ja lameda Eestiga harjunud inimesele üsna...põnevad :)

Võta võimalikult väike auto. Endal õnnestus Citroen C4ga sattuda külla, kus isegi kokkuklapitud peeglitega ei õnnestunud puhtalt kahe maja vahelt läbi minna. Tänavad läksid järjest kitsamaks ja tagurdamine oli seega ka praktiliselt välistatud.

Ise võtsin Avisest, sest siis süda kuidagi rahulikum, aga neil on ka Kreetal parajad rondid need autod. Saarel on minumeelest umbes üks koht, kuhu sa tavaautoga sõita ei saa, seega pole maasturi võtmisel suuremat mõtet.

Arvesta, et kütus on seal kallis, eelmisel kevadel oli 1,85-1,95€/l.

Niisama üldiselt rääkides läheb pikaks, mida sa täpsemalt teada tahaksid?

Rannad on ilusad ja pikad ning pea igal pool leiab varjulise koha kuskil palapase või palmi all ilma et peaks tingimata tooli ja päikesevarju rentima. Ujumiseks ideaalsed, vesi paistab väga hästi läbi ja seal on ideaalne liivapõhi, laineid praktiliselt ei ole. Ja selline rand on sisuliselt terve saare üks külg.

Vaatamisväärsusi kui selliseid seal eriti ei ole. Saarel on küll suur looduspark, aga tavalise rendiautoga seal sõita ei kannata. Nimelt on seal küll uus ilus sile tee, aga iga natukese aja tagant on tee sees suured lohud, et mägedest vihmaga tulev vesi sealt läbi voolaks ja teed kaasa ei viiks. Need on aga nii järsud, et auto nina käib sinna auku sisse sõites vastu maad. Saare loodus on muidugi mujal ka ilus, tasub kindlasti mõni päev selle uurimisele kulutada.

Paljude teiste Kariibi saarte, sh Curacaoga võrreldes on Aruba üsna kallis.

Meil läks autorent 7 päeva maksma 292€ koos nullvastutusega kindlustusega. Bookisin Avise veebilehelt, auto oli automaatkastiga Kia Picanto (kesklukku, elektriaknaid ja turvapatju polnud, aga auto oli heas korras ja konditsioneer töötas hästi). Kindlasti on odavamaid firmasid, aga paljude kohta on netis liiga palju negatiivset tagasisidet, et ma selle väikese summa pärast riske võtma tahaksin hakata.

Kütus on seal üle kahe korra odavam kui Eestis ja et saar on väike, siis sinna läheb oluliselt väikesem summa.

Kauplemise kohta ei oska öelda. Tipphooajal (mida oktoober ja november muidugi ei ole), ei ole seal kohapeal millegi üle kaubelda, sest ainus vaba auto on kuskil keskmises klassis ja kui sina seda ei võta, siis võtab järgmine.

Meil juhtus sama asi Arubal, ehk siis plaan oli bussiga sõita ja siis vaadata, et mitmeks päevaks auto võtame. Bussiühendus aga oli kehvake ning kuna oli absoluutne tipphooaeg (karneval) ja vabasid autosid sisuliselt polnud, siis maksime 4 päeva eest sama palju kui Curacaol nädala eest (nad ei tõstnud hinda, vaid pidime kõrgema klassi auto võtma, sest economyd olid igal pool otsas).

Vesi on täiesti joogikõlbulik ja väga hea maitsega, ilmselt parem kui pudelivesi. Ja seda ütleb inimene, kes Tallinna kraanivett kunagi ei joo.

Mina ise kokku ei puutunud kuritegevusega, aga ilmselt see on teema. Nt seal Hato koobaste juures palus väravas olev mees auto lähemale parkida, et siis ta saab silma peal hoida. Ise käitusime täpselt nagu Eestis, et asju nähtavale ei jäta ja uksed paned lukku ning muret ei olnud.

Linnas kahel pool kanali ääres on üsna turistipiirkond ja tundus väga ohutu ka õhtul. Otrabandasse sügavamale vist öösel pole mõtet minna, aga ei tohiks põhjust ega vajadust olla ka.

Tallinnas ju ka reede ja laupäeva õhtul pimedas valid kohta kuhu lähed ja võimalisel üksi ei käi, et ma ei ütleks, et seal midagi hullemat on. Endal küll ohutunnet ega hirmu ei tekkinud.

Minu eelpoolmainitud Toni Kunchis hommikusöök hinna sees, aga hind siiski odavam kui paljud söögita variandid. Üsna ideaalne koht kui ei taha öömajale palju kulutada.

Kaardimakseid ei oskagi kommenteerida, maksin vist paaril üksikul korral supermarketis ja restoranis. Kariibidel harjunud, et kõik käib sulas ja endal ka kindlam tunne, et kunagi ei tea, mis summa ja mitu korda sult maha võetakse. Igal pool võetakse USDsid ka vastu, tagasi antakse vahel kohalikus rahas.

All-inclusive stiilis tahad, siis mine Renaissance'i. See kohe vanalinnas ja neil on selline asi nagu infinity beach e. nagu infinity pool, aga rannaga. Üliäge tundus kõrvalt vaadates. Kohe hotelli juures väga palju melu - suur kaubamaja, poed ja söögikohad ja kanali ääres väga head vaated.

Restos pearoog tav ca 20USD, eriti hinnad ei varieeru. Aga vanalinnas (Punda poolel) tänaval välikohvikus sai 8USD eest väga head kalapraadi näiteks.

Rannad ca 3USD per inimene ja umbes sama palju pead tooli eest maksma. Tasuta randadest siis Gröte Knipi, teised olid liiga igavad või kivised.

Üldiselt pigem odav saar ikkagi.

Ise ööbisime Toni Kunchi B&Bs: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g147278-d3566810-Reviews-Bed_Breakfast_Toni_Kunchi-Willemstad_Curacao.html Väga hea hind ja korralik koht, midagi halba pole öelda. Suur ujumisbassein ka aias.

Käisime veebruaris. Oktoobris on seal vist juba vihmahooaeg? Kuigi sealne vihmahooaeg võib õnne korral olla kuivem kui Eesti suvi.

Sukeldumiskohti on tohutult (ise ei tegelenud, pabereid ei oma) ja snorgeldada saab peaaegu igal pool otse rannast.

Willemstadi vanalinn (Punda ja Otrabanda) on väga äge, kindlasti vaata need kuulsad fassaadid ka mõnel õhtul üle - need on näevad valgustatuna väga head välja.

Hato lennujaama kõrval on kohe koopad, tasub ära käia küll.

Cristoffelparkis saare loodeosas saad autoga kaht rada sõita, üks rohkem mere pool ja teine mägedes (viimases ise ei käinud, seal pidid päris järsud teed olema). Mine pigem hommikupoole, võid rohkem loomi/linde kohata. Seal jalgsimatkarajad ka, aga neid ei oska kommenteerida.

Sealt põhjapoole on teine looduspark, kus ka kilpkonnad munemad käivad, aga vaadata tasub seal korralikke laineid, mis vastu kaljusid peksavad.

Willemstadis on Sea Aquarium, kus merilõvi ja delfiinishowd on päris huvitavad, aga seal väga palju vaadata ei ole.

Willemstadist Daaibooi ranna poole sõites jääb tee äärde märgala kus on vabad flamingod - päris huvitav vaatepilt.

Randadest jättis väga hea mulje Gröte Knip ning Sea Aquarium Beach (tasuline, nagu väga paljud sealsed rannad, toolid veel lisaraha eest), aga viimane kõige pikema ja liivasem, mida me seal kohtasime. Mõlemad sobivad nii ujumiseks kui snorgeldamiseks. Enamus randasid väga kivise põhjaga, aga see-eest saab kohe rannast snorgeldada. Kalu näed kohe, kui pea vette paned :)

Sisalikud, iguaanid ja värvilised linnud (Troupial, Bananaquit, Yellow Warbller, Parakeet) on igal pool ja omaette vaatamisväärsus.

Kui alkohol meeltmööda on, siis proovi kindlasti Kilokai rummi ja Curacao likööri.

Ilma rendiautota saart näha sisuliselt võimatu, aga kütus on imeodav.