Öösitikondajad

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid
  1. rannatoolidega on nii, et ega üldjuhul keegi sind sealt ära ei aja, kui sa ka midagi ei osta või ostad vaid pudeli limonaadi.
  2. meie võtsime kaardiga välja - ei tahtnud kogu aeg hunnik sularaha kaasas ringi hulkuda, ATM-id on kättesaadavad ja lisatasu ei tulnud ka hiljem vaadates kuigi suur juurde, ehk mingi kümmekond eurot.
  3. TIP-i osas ei mäleta, aga nad vist arvestavad ise juurde mingi 10 % ?
  4. Mingit raha mitte ühelegi taksojuhile kunagi ette maksta ei tohi! :) Taksojuht ootab sind niigi, kui teab, et diil soojas on, nii et temast on raske lahti saada. Ja alati on olemas sada teist taksojuhti, keda kasutada saab, kui üks ära kaob.
  5. sääsetõrjevahendid osta kohapeal - tõhusad ja paremini lõhnavad kui Eestis.

RuthS, Sri Lanka ühiskond on oluliselt kaasaegsem kui Põhja-Indias ja usun, et üksinda seal ringi reisides probleeme ei teki, kuigi üksinda ringi liikudes pead suure tähelepanuga muidugi arvestama. Colombo haritud noored on igatahes samasugused nagu meie siin Euroopas (st oma silmaringi ja mõttemaailma poolest) ja naisterahvaid koheldakse üldiselt suure austusega. Aga üldiselt arvan, et naisena Sri Lankal raske ei ole (välja arvatud tähelepanu muidugi), pimedas ehk üksi ringi kolistada ei maksa.

Märtsis on palav, kohe kohutavalt palav, iga liigutus võtab läbi ja leevendust ei saabu ka öösel, sest seal lihtsalt on palav kogu aeg. Soojemate riiete arvelt võid kotti ruumi jätta (kui sisemaale plaanid minna, siis seal on öösel jahe, seal peab midagi soojemat kaasas olla), ranniku ääres olles on pikad riided täiesti ebavajalikud. Sajab ca iga päev, aga tunnike õhtul või siis öösiti ja 30 min hiljem on jälle kõik kuiv (või õigemini siis sama niiske, kui muidu, st seal ongi niiske kogu aeg).

Toidu-joogi hinnad on randades laias laastus nagu Eestis (sutsu odavamad, ja mereannid on muidugi palju odavamad ja väga head), Colombos võid sama raha eest saada oluliselt parema kvaliteediga asju kui rannapiirkonnas.

Olen Sri Lankal mitu korda käinud (sh bäkkbäkkinud), kui midagi konkreetsemat huvitab, siis küsi :)

to Millamann: oleneb millal Sa lennata soovid - ise just ostsin eelmisel nädalal piletid Balile (algselt plaanitud läbi Singapuri ei osutunud üldse kõige odavamaks), hetkel on kõige soodsam lennata läbi Arlanda ja Dubai Emirates´iga Jakartasse ja sealt Air Asiaga siselend Balile. Air Asia piletiostusüsteem töötas vähemalt reedel küll laitmatult ka krediitkaardiga.

Remark: ah, sorry, lugesin nüüd korralikumalt ja sain aru, et Sa juba viibid Sinagpuris või igatahes on sinna juba pilet ostetud ja küsimus vaid viimase otsa piletis. Aga Air Asia süsteem igatahes toimis minul küll.

Jutt sellest, kuidas satume Sri Lankal alustuseks elama koos kohaliku puhtusefriik Monkiga ning muud uued ja vanemad reisilood http://www.oositikondajad.blogspot.com/2013/03/kooselu-monki-ja-pantomiimikunstnikuga.html Kuna tegemist on blogiga, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele, kus fantaasia ja tegelikkuse piirid mõnikord ähmastuvad ja kust mitte midagi kasulikku teada ei saa peale selle, kui tore meil oli, siis mõned kasulikumad infokillud Sri Lanka kohta ka neile, kes liigset luksust taga ei aja. Kohti oli erinevaid, aga kolm neist ehk vääriksid äramärkimist:

Eelviidatud Monki maja on tegelikult üks kõige puhtamaid öömajasid, kus mina oma reiside jooksul viibinud olen ja selle hinnaklassi (2500 kohalikku ruupiat ehk ca 15 eur ööpäev) eest soovitan kahel käel. Asub Hikkaduwas, ei jää küll mitte ranna poole, aga on peateest ca 25 m eemal ja randa on vaid paari minuti tee. Koha nimi on Di Sicuro (www.disicuro.com, 091-2273741). Ülimalt puhas, uus, korralik.

Kandys Nethmi Villa (0776414540, asub mäe otsas). Puhas ja ok koht, hinnaks oli 4000 rp, aga tegelikult saaks ka odavamalt, kui viitsiks kaubelda. Me ei viitsinud.

Colombos oli hea leid uus guesthouse CJ Villas (0773507051, cjvilla@gmail.com). Asub Marine Drivel mere ääres, linna suht hea ühendus, hinnatase mõnevõrra kallim (jääb pigem mid-range piirimaile ehk ca 50 eur öö eest), aga omanik on Norra gay ja väga tore mees. Tundsime end seal kui kuninga kassid, sest rohkem külalisi majas ei olnud ja kolmekorruseline hoone koos katuseterrassiga oli vaid meie päralt.