VirveM

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mmm...nõustun eelkommenteerijatega, et linna autoga küll minna ei soovitaks! Päevapiletid, mis sisaldavad transporti erinevate liiklusvahenditega tunduvad mõistlikud, kuigi ise käisime kõikjal jala, kuna meil oli linna avastamiseks kasutada neli päeva ja elasime suhteliselt kesklinna lähedal. Mind vaimustaski kõige rohkem linn ise oma võluva arhitektuuriga, mida näeb vaid siis, kui pole alati kindlat sihti ja võib end kesklinna tänavatele "ära eksitada" ning lihtsalt jalutades nautida seda mõnusat ja suursugust linna. Kui on ainult üks päev, siis mina lihtsalt jalutaksingi linnas ringi. Soovitan ise mööda Andrassy tänavat jalutada Kangelaste väljakuni ja sealt veel natuke edasi väljaku taga asuvasse parki, kus on järve keskel asuva saarekese peal imeilus muuseumikompleks. Sisus kohta ei oska midagi arvata, kuna sees me ei käinud, aga see on just välsipidiseks imetlemiseks tore: eri stiilides erinevates Ungari paikades asuvate ehitiste (kirikute, losside jms) väiksemaid koopiatest on kokku moodustunud kaunis kooslus. Andrassy tänava äärde, rohkem kesklinna poole jääb ka ooperimaja, mis on väga uhke ja kui kallitest luksuspoodidest mööda saada, saab kuni Kangelaste väljakuni arhitekrtuuri nautida. Kui päev on pikk ja sellesse mahub ka termaalbasseinikülastus, siis mina soovitaksin loomulikult Gellertit, mis asub Erzebeti silla (roheline) Buda poolses otsas. Lastega sinna küll ei läheks, rohkem täiskasvanute lõõgastuskoht:) Meie maandusime mitmel õhtul Time of Wine nimelises veinibaaris (http://welovebudapest.com/en/cafes-bars/time-for-wine), mis asub täiesti kesklinnas ja on igati taskukohaste hindadega (1 dl 350 HUF ehk veidi üle 1 eruo) ja suurepärase kohaliku veini valikuga. Ungaris müüakse veini muide dl kaupa, nii et hind on alati 1 dl kohta! Time of Wines olid ka väga sõbralikud ettekandjad, kes vastavalt kliendi soovile talle veini välja valisid ja enne klassitäie ostmist ka proovida andsid, kas ikka sobib see sort. Baar ise on õhtuti elava jazz muusikaga, kuid väike ja asub justkui teise vabaõhubaari, Aqvariumi, sees. Kõik see headus on mingi väljaku (Erzsébet tér?) sees: tuleb minna suurtest, väljaku alla viivatest trepiastmetest alla ja siis leidubki. Vabandust, kui on segane kirjeldus, aga kes soovib, see loodetavasti ka leiab!:)

Me tulime just Ungarist ja rentisime neljaks päevaks Slovakkiasse minekuks auto Budget rendifirmalt (http://www.budget.hu/budgetonline/hu-gb/budget.nsf/c/home?opendocument&TAB=1). Koos piiriületusega (lisatasu, kui tahta minna Ungarist välja u 25 euri ringis) oli 160 euri. Seega oli päev u 35 euri. Auto ise kõigest paar aastat vana ja väga heas korras.

Mmm...piltidel näeb küll väga ilus välja. Aitüma!

Kas keegi, kes on käinud sealkandis mägedes matkamas, oskaks jagada soovitusi, kuhu kindlasti minna, mida Ida-Slovakkia pool näha jne. Läheme kahekesi mai lõpus nädalaks sinnakanti ja pigem huvitatud loodusest kui suurtest linnadest. Füüsiline ettevalmistus suht hea, kuid mitte valmis mägironimiseks:)