marsui

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere,Kirjutasin teile sõnumitesse.

Tere Xanadu,Kirjutasin teile sõnumitesse.Võite minuga ühendust võtta ka helistades või sõnumit saates tel.5061611Kristi

Tere Gerda,Kirjutasin teile sõnumitesse.Kristi

Lericis on suvisel turismihooajal linna sisenemise keeld autoga päevasel ajal. Võin eksida aga äkki oli 08:00-23:00. Auto saab parkida üles poole mäe nõlval asuvasse parklasse. Sama kehtib ka kõrval asuvale San Terenzole. Päeval võib siseneda linna autoga eraldi loaga kohalik elanik. Kui oled öisel ajal autoga linna sisenenud siis lahkuda võib igal ajal, samuti linnas sõita ja parkida. Olen kuulnud ka, et trahvid võivad väga pikalt tagant järele saabuda ja arvestavad nad tõesti aegumisaega sellest hetkest kui trahvi saaja isik on õnnestunud välja selgitada. Nendega aga sellel teemal vaidlema hakata tundub aga kui peaga vastu seina jooksmine :)

Sooviks oli teada, kuidas hotell talle isiklikult meeldis, millega rahule jäi ja millega mitte.Ehk siis tema enda kogemusi. Trip.ee foorumis sai kolatud ja erinevaid postitusi loetud, samuti Tripadvisori hinnanguid loetud.Lisaks Google streetview ja muud pildid läbi vaadatud. Kuna ise olen käinud Rhodosel, kuid mujal Kreekas mitte, siis Kreeta saare üldine mulje tundus natuke "räsitud" (piltide järgi). On ilusat loodust ja ka mägesid, kuid isegi turmismi piirkondades on promenaadid ikka väga hädised. Minu postituse eesmärgiks oligi kuulda kasutaja enda muljeid, näiteks kõigest sellest, mis neti avarustes olevatelt fotodelt välja ei paista.

Tere,

Palun jagage infot hotelli, Gouvese, ranna, bussiühenduse ja Kreeta kohta. Milliseid kohti või ekskursioone külastasite ja mida soovitate? Soovime külastada samat hotelli mais 2015.

Tänades

Me käisime Itaalias matkaautoga 2012 kevadel.Omaette kogemus. On nii plusse, kui miinuseid. Meie sõitsime Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Austria-Saksamaa -Austria -Itaalia. Kaks juhti, esimese pika peatuse tegime Viinis. Uskumatult ilus linn.Teekonna panime paika, arvestades, et kiirteedel on matkaautoga parem liigelda. Kaasas oli TomTom, GPS kaart sülearvutis ja paberkaart.Kuna sülearvutiga ühendatud GPS tõrkus tihti, siis enamuse ajast järgisime TomTom-i.Paaril korral olin lähedal selle aknast välja viskamisele, kuna ta ei oska arvestada matkaautoga(kas sõiduauto või raskeveok on valikutena).Enamasti juhatas ta meid otsemat teed just öösiti ja taaskord tuli tõdeda , et olime sattunud väiksematele teedele mägises piirkonnas.Teekond võis küll lühem olla, kuid aega kulus kauem mägedes. Kuna Poolas olid suured kiirteede ehitused läheneva jalgpalli võistluste tõttu, siis peale Varssavit oli ca. 150-200km kiirteedel kiirus väga väike.Samas oli huvitav näha kui suure mahuliselt oli teede rajamine ette võetud. Itaaliasse sisenesime Salzburgi kaudu. Austria-itaalia piir on seal mägedes, tee on väga hea, kuid siiski mägine, kus raskeveokid peaksid püsime 1.reas ainult. Siiski on juhte , kes üritavad 2.reakaudu kiiremini läbi pääseda ja vastassuunas oli kohe näha ka tulemus, totaalne ummik. Meil läks õnneks ja kummalgi suunal ummikusse ei jäänud.

Külastasime Bolzanot (Bozen), Veneetsiat, Lago di Garda ääre sõitsime läbi ja ööbisime seal pisikeses linnas nimega Salo. Väga ilus linn taaskord.Lummav rannapromenaad jalutamiseks (ei ole suplusrand). K äisime ka Val Senales(ca. 3200m tipp, 2100m baas) igilumega suusakeskuses mägedes. Suusatada saab aastaringselt. Sinna üles sõit võttis alguses muidugi meie lapiku maaga harjunud inimesel suht kõhedaks, kuid teed olid korralikud. Alla tulles paar päev hiljem oli seal aga tuisanud ning teed olid libedad. Palju kohalikke olid oma suverehvidega üles ronides teele hätta jäänud. Üleval oli ka matkabussidele oma parkla koos majakesega, kus siis WC, dussid, pesumasinad jne. See oli uskumatu, kui puhtad need olid.Ruumid läikisid 24/7.Kõrval suures hotellis Piano baar, suur ujula. Üldiselt oli matkaautodega mõeldud WC ja dussi majakesed Itaalia põhja osas väga korralikud ja puhtad. Meil siin Eestis avalikud tualetid ei ole võrreldavadki.Ka Lido di Jesolo poolsaare kämpingus olid pesuruumid ja tualetid super puhtad, mine kasvõi paljajalu. Jesolo kämpingus tehti kohvikus iga hommik värskeid saiakesi(1€/tk), väljas oli suur välibassein lamamistoolidega, matkaautode platsid olid muruga ja valgustatud, vesi ning elekter iga parkimiskoha juures. Veneetsias oli parkimisplats matkaautodele kohe saarel sadama juures paremal pool.Päev oli äkki 23€.

Meie valisime matkaauto variandi, kuna reisisime 6 inimesega(5 Eestist ja 1 Itaaliast kohapealt) ning kõigil olid omad soovid, mida reisi jooksul tahaks ära teha. Kokku kestis reis 14 päeva. Tagasi tulles külastasime Saksamaal Müncheni lähedal olevat Legolandi.Eelkõige lapse soovil, kuid olin üllatunud, kui äge see koht tegelikult on. Terve päev möödus märkamatult seal.Internetist ette ostes sai piletid soodsamalt.

Saksamaal kämping Münchenis oli ikka juba Ida-Euroopa moodi :), võibolla olime Itaalia standarditega liiga harjunud juba.Saksas kiirteede ääres on tanklate juures ka suured puhkeplatsid matkaautodele ja veokitele, ühe öö peatusime seal.Duššid on tasulised tanklates.

Kokku sõitsime maha 5900km.Eks sõitmine väsitas vahepeal , kuid ei kahetse tehtud valikut. Järgmine kord lähme lennukiga vahelduseks, kuid matkaautoga uuesti reisi ettevõtmist ei välistaks. Kindlasti nägime kauneid ja huvitavaid kohti rohkem, kui oleksime lennukiga sõites näinud.

Tagasi sõites tegime veel pikema peatuse Prahas, kesklinnas süües 5-kesi oli arve 18€, uskumatu :) Korralik kiviahjus valmistatud pizza (3 suurt ), suur salat, lastepizza, õlled,mahlad, pokaal veini.

Kõige vähem meeldisid Lõuna-Poola(Tsehhist tulles) mägised ja ülikitsad teed.Kitsad pigem laugel osal. Külade vahe oli äkki 100-200m ning külades kiiruspiirang 50km/h.Kuigi ka seal ehitatakse jupi haaval kiirteid, mis hetkeks kergendust roolis olijale tõid.

Kas keegi on käinud Kemeris Residence Rivero (www.riverohotel.com ) hotellis? Plaanis augusti lõpus sinna minna (2 täiskasvanud + 8 aastane laps).Kas oskate soovitada mõne veekeskuse külastamist Kemeri lähedal?