Sniffy

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sorry, pean jälle kordama, et ei ole seal mingeid uudseimaid kogemuis, kõik on muutumatu aastaid ja pole kuulnud, et midagi piiripunktis ringi plaanitakse ehitada või muuta mingit seadust või kontrollimise korda. See kõik kujunes 90-ndatel välja ja nüüd on nagu on.

Viisat on vaja Valgevene jaoks, muud põhjust polegi.

Ei taha teie rõõmu rikkuda, kuid paraku need 100..300 eur ülikonnad, mis 1-2 päevaga valmis tehakse, ei ole klassikalises mõttes "rätsepaülikonnad". Võetakse valmis ülikond ja kohandatakse teie möötudele ja kuna paraku asju suuremaks teha ei saa, siis taandub see lihtsalt sellele, et võetakse suurem ja tehakse siit-sealt kitsamaks-lühemaks. Muidugi on see tulemus suht hea ja igal juhul 99% juhtudel parem kui istutamata/kohandamata tüüpkujuga ülikond, kuid ärge ajage seda segamini 3000EUR maksva rätsepaülikonnaga, mis peale möötude võtmist kangast välja lõigatakse ja minimaalselt nädala aja jooksul nullist valmis õmmeldakse. Ülikonnal on 200-400 detaili, kümneid erinevaid koosteprotseduure (liimimine, overlokkimine, käsitsi õmblused, nööbid, nööpaugud, masinõmblused, ühepoolsed pindõmblused...), tärgeldamine, pressimine, koolutamine, osad asjad peavad seisma/kuivama vahepeal 1-2 päeva jne :)

Rääkides tee seisukorrast..

Poolas kui sõidad servapidi, siis on kitsas kuid korraliku kattega tee ning leiad ennast pidevas rekkade voolus. Möödasõidu kohti väga vähe ja pole mõtetki, ees on kohe järgmine. Kui saad 70-ga sõita, ole parem rahul.

Ukrainas suuremad trassid väga head, kõrvalmaanteed läbitavad ja külavaheteed räigete löökaukudega. Kevade poole võib mõnes kohas olla sama hull kui Tallinn sellel kevadel, aga üldiselt viimasel ajal hakkab vaikselt sealpool juba parem olema kui siin (va mõned suured augud, sellised, mida siin üldse ei ole).

Ja muidugi Ukrainas sul on tee peal ees igasugu LAZid ja UAZid jne mis mäest üles lähevad max 40km/h, niiet jällegi arvesta hullude möödasõitudega ja igasugu jurakate taga passimisega, ära arva, et saad seal püsikiirusehoidjaga midagi teha :)

Ei ole seal mingit värsket infot, asi käib aastast aastasse täpselt samamoodi. Samuti ei ole mingit erinevust, kummas suunas liigud, lihtsalt ajad ja päevad on erinevad ja kui sul ei ole kogu nädala statistikast ülevaadet, siis on täpselt samasugune juhuse asi nii minnes kui tulles.

Tagasi tulles on sul juriidiliselt tugevam alus piiri ületamiseks kui minnes. Minnes oled sa võõras ja keegi ei pea sind sisse laskma, kui ise tahad, oota. Tulles oled sa EU kodanik kellel on õigus pääseda oma koju, kellelgi pole õigust sind Ukrainas kinni pidada. Kui piirijärjekord on ebamõistlikult pikk, saad ladusa vene keele korral mängida nendele teguritele, et sul on vaja pääseda kindlaks ajaks tööle, 24h sõitu on alles ees, tunned, et sind peetakse võõras riigis kinni, kaalud saatkonnaga ühenduse võtmist, pakud oma abi miilitsa kutsumisel korrarikkumiste ohjamiseks jne. Tavaliselt aitab.

Aga sa pead jääma viisakaks ja esitama oma mõtteid küsimuse vormis, mitte ründama, süüdistama, ähvardama, ütlema neile, mida nad peavad tegema.

Ok, no tegelikutl see oli ikka rohkem "hjave a njaiss trjeipp", aga see selleks :D

Käisin viimase aasta jooksul Rava-Russka kaudu 2 korda (edasi-tagasi siis 4 piiriületust).

Kohalikud käivad üle piiri vastavalt lubatud normidele kaupa vedamas, seetõttu järjekorrad pikad. Samuti toimub kohtade müümine ja kohtade hoidmine grupis töötavatele kaubavedajatele, see kõik teeb turisti jaoks piiri ületuse pikaks.

Viimasel korral tagasi tulles sai enne piiri tanklas WCs käidud ja poola numbritega autoga tulid mehed, ütlesid, et järjekord 8-10h ja 400 grivna eest saab koha osta. Saatsin pikalt ja peale sappa võtmist läksin piirivalvuriga õiendama. Rääkisin loo ära, et teil siin selline lubamatu bardakk, et mis arvate, äkki ma aitan teid veits, kutsun miilitsa ja võtan saatkonnaga ühendust jne.

Asi lõppes sellega, et lasti rivist ette ja suur natšalnik ise tuli, kontrollis dokumendid ja soovis ilusas inglise keeles "have a nice trip" :)