RickyRoma

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina soovitan Lanta asemel Ko Samuid, Ao Nangist sinna minek röövib küll päeva aga Samui vaieldmatult parim paradiisisaar, kus on kõik vajalik kompaktselt ühele saarele ära mahutatud. Seal leiad nii ööelu kui ka väga erineva iseloomuga randu. Kuigi osad ranna linnakesed on tihedalt asustatud leib seal endiselt randu kus saab rahu ja vaikust nautida. Lantal ära kaubanduskeskusi looda leida, seal üks rannaäärne tee saare otast teise otsa, saare teine külg suhteliselt tühi. Ja rannad on tumedama liivaga kui mujal tais. Saare keskosas läbimatu dzungel kui välja arvata paar teed mis saare teisele küljele viib. Ao Nangis soovitan võtta 3saare tripi, viiakse kolmele väikesaarele mis on lumivalgete liivarandadega. Kui rohkem infot selle piirkonna kohta tahad kirjuta privasse.

Liiga tormamiseks ei lähe? Iga samm tundub olevat planeeritud. Kui nädal igas piirkonnas ja jooksvalt vaadata on suhteliselt ok, ise lisaks Krabi kandis Ao Nangist veel kolme saare tripi ja Samuil oleks isegi kauem. Ise olen analoogse kõik kohad läbi tormamise läbi teinud kui tagantjärele tark oleks Lanta ja Phi Phi ära jätnud( kuigi Phi Phi on ilus ja põhitegevus seal ikkagi pidutsemine ja snorgeldamine). Keskenduks 3 nädalat 3 piirkonda : Chiang Mai, Krabi (Ao Nang), ja Koh Samui+kõrval saared. Phi Phi ja Lanta jätaks teiseks korraks.

Kreetal Bali Star. Linnakärast eemal, rannast 50m, väga maitsev söök ja jalutuskäigu kaugusel veel paar ilusat randa.

Koh Samui on selleks hea koht. Kõige mitmekesisem. Kui täpsemat infot plussidest võrreldes teiste saarte ja kohtadega võin sõnumina saata.

Oleneb lennufirmast, ma ise võtsin päev enne lendu Vietairi kodulehelt Bangkok - Phuket, sain 30 euroga. Lend toimus Suvarnabhumist. Aga kui sul lennupilet olemas siis Suvarnabhumist käib tasuta buss Don Muangi lennujaama.

Endale meeldis ikka Lamai rohkem, kuna sealt parem rolleriga mägedesse startida. Laimail soovitaksin Weekender Resorti, rannas ja väga hea asukohaga.

Ma võin ka soovitada Bangkokist Suvarnabhumi lennujaamast Koh Samuile ~200 eurot, ma lugesin välja et küsijal on 10 päeva saarel.

Tasuta bussid iga paarikümne minuti taga lennujaama ukse ees hästi märgistatud nii et erilist otsimist küll ei peaks olema. Ja kui hommikul Bangkoki jõuda siis õhtuks jõuab Koh Samuile kohale. Ise olen ööbinud kõigis kolmes rannas. Lamai sobis seetõttu et sealt hea kohe dzunglisse rolleriga sõita. Chewengil polnud ka viga ranna osa ka ilusam veidi kui Lamail, omaette koht oli veel Bophut beach, neist kahest kõige rahulikum aga väga lahe koht. Samui on võrreldes Phuketi Pattaya jne teiste kohtadega üks odavamaid, ainuke kus on veel odavam on Krabi kandis Ao Nang. Kui plaan meeneid osta siis mitte kuurortitest vaid kui tagasi hakkad lendama mine läbi Bangkoki Chatuchak Weekend Marketilt mis avatud reedest pühapäevani, see paras vaatamisväärsus , palju kohalikku käsitööd isegi loomi müüakse, ja kõik mis müügil Samuil, seal turul samad asjad mitmeid kordi odavamad. Hotellidest oleneb milline eelarve on hotelli jaoks ja kas peab olema hommiku õhtusöögiga jne. kui neid täpsustad siis võin paari soovitada.

Kõige lihtsam ja odavam on kui lähed Bangkokist Surat Thanisse siselennuga( 1 tund lennuaega), odavad siselennud lähevad Don Mueangi lennuväljalt. Suvarnabhumi lennuväljalt saab tasuta bussiga (kui sul ette näidata siselennu pilet) Don Mueangi lennuväljale, see on kuskil ühe 1-1,5 tundi sõit. Surat Thani lennujaamast saad erinevatelt pakkujatelt valida combo pileti mis on ~550 -750 bahti Koh Samuile, üldjuhul on selles piletis buss sadamasse, praam või kiirpaat ja takso hotelli. Siselennu Bangokist Surat Thanisse edasi tagasi pileti sain ise kuskil 23 euroga, lennufirmaks Thai Lion. Otselennud Bangkokist Koh Samuile tunduvalt kallimad. 10 päeva on tegemist küll kui ainult pidu panna ei taha, soovitan käia Koh Tao saarel ja seal kõrval asuval Nangyuan saarel, (kolme rannaga saar) sinna saad Koh Samuilt kiirpaadiga 1,5 tundi sõit, roller muidugi hädavajalik saare avastamisel. Hea mulje jättis veel Na Muang Safari Park, seal läheduses ka väga maalilised kosed. Iga hotell ja tänaval asuv reisibüroo pakub erinevaid võimalusi lähedalasuvate saarte külastamiseks hinnad kohati erinevad ja alati annab ka tingida, ja trantsport on väga hästi korraldatud.