kammajuss

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nii et ise soovitaksin kohapealt osta GPS.

olgem täpsemad: kui juba enne reisi olemas pole. muidu siin poest ostes suht odavad jah aga kuna erinevad tootjad annavad VÄGA erinevat tarkvara, siis peab riistvara ostes ka täpselt teadma, mida saada tahad. oma telefoniga jääb see hirm ära. korralik naviproge telefonile maksab 20-30 taala. jääb ära risk, et sajataalast junni ostes selgub tunnike hiljem, et konkreetne soft üldse ei meeldi. no siin saab muidugi kõik ostetu küsimusi kartmata kohe poodi tagasi viia aga kellele seda jama vaja? parem ikka kui juba enne sõitu täpselt tead, millist navit isiklikult eelistad.

PS! kui data toimib ja veidi vähemaga lepid siis tasuta on saadaval Waze ja ilma datata toimib ägedasti ka Osmand aga minu mäletamist mööda puudub mõlemal n.n 3d juhendamine, s.t. kõik toimib vaid pealtvaates. seega julgeks viimatimainituid vaid jalgsinavigeerimiseks soovitada.

Osmand on muidugi ses suhtes eriti hea, et seal ka kõik jalgrajad näha. helsingis jalgrattaga liigeldes oli suisa asendamatu ja võimalik, et viimasel ajal on lisandunud ka 3d-navi.

aga üldiselt soovitaksin kui vähegi võimalik, soetada põhiliseks navigoni ja tagavaraks osmandi. waze oli vähemalt viimati tsekkides nisuke linuxi-taoline friigivärk. mitte paha aga puudustega.

kui telefonile, siis Navigon USA. pole kallim kui mõni teine (näiteks coPilot) aga kasutusmugavus on parem kui õhelgi teisel proovitul.

coPilotit ei soovitaks üldse. teeinfo kuvamine on null. pikalt enne suvalisi ja asjassepuutumatuid pööranguid hakkab kiirteedelt mahasõiduteateid kuvama. isegi kui sul on juba aeg hakata tasapisi rida vahetama, ei saa essugi teha, sest CP näitab sulle mingit jama, millega sul ple midagi vaja.

minul ei õnnestunud panna CP'd näitama kiirusepiiranguid. vastav nupp oli küll olemas aga võite ise arvata, kas see töötas või mitte.

kiirusepiiranguinfo on aga usas suht oluline sest piirangutähiseid ei pruugigi nähtaval olla ja kui on, siis võivad need üleüldises liiklusmärgiuputuses märkamata jääda. kiirusepiirangud on suuresti sõltuvad piirkonnast. elurajoonis üks, ärirajoonis teine jne. pead lihtsalt teadma, millises rajoonis viibid ja võõral on väga keeruline orienteeruda.

mitte mingeid custom-seadustisi ei tunnistanud.


navigon on ses suhtes nagu briljant.

mingi aasta tagasi tuli küll uuendus, mis kaotas kiirteede vältimise võimaluse (mille tulemusel see junn mind jätkuvalt 3 miili kagusel asuvasse poodi mööda 5-miilist kiirteeringi juhatada püüdis (mine tea - võimalik, et kiirteel oleks isegi mingi ajavõit olnud aga teeolusid arvestades kahtlen siiralt)) aga sellest hoolimata on see VÄGA mõnus ja mugav riistapuu. võibolla on kiirteevältimine ka vahepeal tagasi tulnud. pole ammu kasutanud ja selle üle oli arvustustes jubedalt jauramist nii, et äkki on see tagasi.


telefonigepsuga on vaid kaks ohtu.

  1. pilves ilmaga võid mitte ühenduda või satud "nõiaringi" (mul õnnestus aasta tagasi maikuu alguse pilveilmades tund aega täiesti tundmatus kiirteesõlmes ringiratast lasta sest ühendus flippis ja ei jaganud üldse ära, kus olen ja kuhu liigun)
  2. tuleb arvestada, et kui data-ühendust pole, siis tuleb wifi-punktides uppida jmt. dataühendust saab 50 taala kuus pre-paid kaardi näol näiteks ATT'st aga pole garanteeritud, et see iga eurotelefoniga toimib. minul õnneks toimis. dataühenduse puudumine mõjutab ka positsioneerimist. A-GPS kasutab küll ka wifi-punktide lokatsioone aga need ühenduvad aeglasemalt ning sõltuvalt ilmastikust ja liikumiskiirusest võib tekkida navi-auke.

üks huvitav ja häiriv tähelepanek veel:

ristmikke ületades juhtub liigagi tihti, et sõiduread ei jookse kokku. omast arust sõidaksid nagu otse, mõõda ristmikueelset rida aga üle ristmiku jõudes avastad ootamatult, et oled autoga poolenisti kõrvalreal. nihe võib olla üks-kaks meetrit. ja see on pigem reegel kui erand. vähemalt californias. miks see nii on, ma ei tea aga see tundub olevat taotluslik - muud seletust ei suuda leida.

Täitsa piinlik lugeda tsinata-se postitusi. Klassivend, kes äprles politseiga ja sõitis täis peaga?? Kas see on normaalne.

ei ole normaalne. aga selles see konks ju ongi! kui ta oleks saanud vana kombe kohaselt uued dokumendid, oleks kõik vonksis olnud. no vaevalt see teda vines sõitmast oleks takistanud aga vähemalt oleks inimene ise paberite kohaselt OK olnud ja paberid ju selles maailmas loevadki.

ma küsiks hoopis vastu, et kas see on rohkem normaalne, et mehhiko igasugusele sellisele asjale vilistab? KÕIK mehhiko illegaalid saavad pidevalt kõik vajalikud paberid saatkondadest. kedagi ei huvita. sisuliselt on neil asi selline, et isegi mittemehhiklane võib sisse astuda ja vähese jõuramise järel mehhiko passi saada - seleta vaid, et kadus ära ja esita suva nimi. peaasi, et piisavalt latiinot hablad ja parajal päevitanud oled. usas elavad mehhiklased saadavad igal aastal kodumaale miljardeid dollareid ja lollus oleks arvata, et mehhiko selle rahakraani lihtsalt mingite gringode nõudmise pärast kinni keeraks. sama teema teiste ladina-ameerika riikidega. isiklikult olen näinud Guatemala passi, mis on välja antud paar nädalat varem isikule, kes pole 10a Californiast välja saanud. passi väljaandmiskohaks oli Guatemala City aga omanik irvitas ja ütles otse, et saatkonnast sai.

kui riik tahab enda territooriumil elavast illegaalist lahti saada (mis on ju täiesti arusaadav soov), siis peab ta inimese saatma kuhugi mujale. Ainus riik, kellel on rahvusvaheliste kokkulepete kohaselt kohustus selline inimene vastu võtta, on tema kodakondsuse riik.

seda juhul kui inimene lahkub riigist vastu oma tahtmist. deporteeritakse loomulikult kodumaale. aga kui lahkud omalsoovil, võid mida kuhu iganes. peaasi, et sihtpunkt su vastu võtab.

Kuhu see ILLEGAAL siis veel saata kui mitte tagasi oma kodumaale.

illegaal on ta vaid oma hetkeasukohas aga mitte näiteks itaalias või poolas. või mehhikos. olles illegaal uss, pole üheski riigis ühtki seadust, mis keelaks mul usast OTSE mehhikosse minna. mehhiko sellele piiranguid ei sea.

Millal te viimati Eesti Vabariigile mõne sendi maksu maksite? Õigused ja kohustused võiksid ikka käsikäes käia…

dokumenti taotledes maksadki vastava maksu. kõik muud maksumaksmised või -mittemaksmised ei puutu mitte kõige tillemalgi määral sinu kui kodaniku õigustesse antud teemas.

“Välisministeeriumi pressiesindaja Postimehele antud selgituse kohaselt ei tohi Eesti riik toetada oma tegevusega oma kodanike illegaalselt viibimist ja avaliku korra rikkumist (juhiloa võltsimine, maksuameti petmine jne) asukohariigis,

ehk siis teisisõnu: keerates kinni legaalsete dokumentide hankimise kraanid, võitleme edukalt illegaalsete dokumentide soetamise vastu. REALLY??? TULE TAEVAS APPI! kust see loogika pärit on?

mis puutub illegaalsesse viibimisse, siis on juba korduvalt öeldud, et ehtsa dokumendi puudumine ei peata küll mitte kellegi illegaalset usas viibimist. kahtlasi albaania vuntse ja hiina päritolu võltsikaid leiab iga nurga tagant ja lausa veebist (alibaba.com näiteks). selline vabandus/seletus on põhimõtteliselt mingist teisest dimensioonist!

See ongi lõputu vaidlus ju. Mille üle me vaidleme? Eesti riik ju ei piira sinu liikumise õigust.

mismoodi ta siis ei piira? kui mu pass aegub hiinas, saan saatkonnast uue dokumendi ilma mingite küsimusteta (tõestatud sõbra juhtumi varal). midagi ei pea tõestama. kui aegub aga usas, pean surnud vanaema hambakaardi saatkonda tassima, et uut saada ja kui ei tassi, saan üksnes eestisse reisida. kui see pole liikumisvabaduse piiramine, mis see siis on?

_Passi ehk reisidokumendi kadumisel väljastatakse ajutine reisidokument millega saad ilusasti tagasi pöörduda koju. _

oh kui ilus jutt. ja jälle - see kehtib vaid usas ja riikides, kus puudub eesti saatkond. ma ei tea, mida te nii ägedalt tõestada püüate aga see ei õnnestu kohe kuidagi. on ju üliselge, et see uus kord on üksnes selleks, et passita ja muude dokumentideta vennad tallinna pukseerida. pole vahet, kas see ka praktikas toimib või mitte aga vähemalt "linnuke" on diplomaatias kirjas. a maakeeli nimetatakse seda perssepugemiseks. veidi peenemas keeles vasallinduseks.

Kuna sul on Eesti kodakondsus siis peaks sinu kodu ka Eestis olema.

kust sulle selline mõte pähe tuli? tead sa ka kui palju ameerika kodanikest pensionäre elab näiteks filipiinidel? mehhikos? mina eestlasena võin samamoodi vabalt elada ükskoik, millises riigis, mis mulle seda võimaldab.

Kui aga sina elad nt teises riigis tuleb see ka seaduslikult nii teha nt elamisloa vms alusel ning see annab sulle teistsuguse ametliku staatuse ning annab õiguse ka välismaal passi taodelda.

olen nnõus.

aga mismoodi see lause täpsemalt sellesse puutub, et eesti saatkonnd eestlastele vaid "üheotsapileteid" väljastab?

Minu teada kasutab sama praktikat terve EL

"minu teada" ei ole argument. tõendid on argumendid.

ja kui ka EL seda kasvõi suures osas praktiseeribki, siis mida see loeb olukorrs, kus 90% usa illegaalidest pärineb lõuna poolt, kus see teema riiklikul tasandil mitte kedagi ei huvita?

ma ei näe et Eesti riik üksinda midagi piirab.

see on siis umbes sama, kui savisaar: "aga teised tegid kah!"

Täpsustaksin, et oma postituses kasutasin väljendit “makstud arstiabi”, ehk tööandja poolt tagatavast ametlikkust arstiabist (Benefits Package). Ja illegaalidel pole sellele õigust, kuna illegaale ametlikult firma payroll-ile ja benefitsidele ei vormistata, nagu teada.

enamus illegaale kasutab võltsnumbreid, mis on tänu SSA aukudele otseselt seotud nende identiteetidega, mis annab neile IGAKÜLGSED võimalused peaaegu kõigi benefitide kasutamiseks. need 11-12 miljonit inimest võivad olla lollid aga nad on väga järjepidevad kõikvõimalike bürokraatiliste aukude testimisel. point on lühidalt selline, et seni kuni sinu esitatud SSN (võlts) ei popsata maksuametis kellegi teise nimega seoses esile, on kõik võimalused lahti. isegi kui popsatab ja tööandja on keskmisest hoolimatum, esitad uue numbri jne jne jne kuni juhtub "vaba" number.

Samuti, jah, contractori paberiga võib igaüks endale tööd üles kirjutada ja selle tagastust nõuda – aga jällegi – see on illegaalne kui sul ei ole tegelikult tööluba.

ojaa...muidugi illegaalne. aga kuni su SSN paistab olevat ehtne ja ei ristu kellegi olemasolevaga, on IRS ja SS rahul sest maksud laekuvad ja kellelegi pole 90% juhtudest aega tagastusi lähemalt uurida. need max 10%, mida uuritakse, muudavad oma numbrid päevapealt ära ja lasevad edsi. värske SSN maksab nurga taga 150$.

Nifferdamine seadusaukudes ei ole õigustus sellisele tegevusele.

mismoodi pole? kui seadus otseselt seda võimaldab, siis on ju kõik korras. muidugi, see on noateral käimine ja sisuliselt ikkagi hämaras alas aga see on ka suht-koht fakt, et riik ise seda teadlikult võimaldab. miski ei takistaks riiki neid auke kinni panemast aga seda miskipärast ei tehta.