Hiiukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

18 meeldimist
1 postitust
42 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kulla päike... Tallinnast väljuv Ryanair maandub-saabub vastavalt kodulehele Barcelona-Girona lennujaama ja saabub 23.55 ... näed kokkulangevusi ? Kurb, kui esmareisija arvates, et saabub Barcelona El Prat asemel Barcelona Gironas... Ma seepärast ka alguses küsisin algpunkti kohta.. Postitaja ise nagu tina tuhas.. ))

Kas algpunktiks pole mitte Girona lennujaam ?

Juunis saab 5 aastat Hispaanias st Kataloonias Prantsusmaa ligidal. Olen omas kohas. Ja see OMA koht on kõigil erinev..

Ma julgen soovitada linnakesi Empuriabrava, Rosas, Cadaques ja kogu seda piirkonda. Kilomeetreid liivarandu, kaljusoppe, matkaradu, pole ülerahvastatud. Baarikesed, discod.. igake maitsele miskit. Vahemaa muidugi suurem , aga rongiga saab kiirelt ja mugavalt kohale. Kui ma use pole juhuslikult kuskil mujal , siis saan ka ümbrust näidata.

Tasuta piletitele saabki nyyd teha check ini nädal enne väljalendu, soovides teha varem tuleb istekoha valiku eest maksta.

Elan ise Kataloonias sellises kohas nagu Empuriabrava ja eelmisel aastal oli november ujumise päralt. Aga eks aastad ei pruugi vennad olla.

Barcas on rattaga mõnus liigelda. Lähed aga Avinguda Diagonal peale ning kulged mereni allamäge, kusjuures ratturitele ja jalakäijatele on rohkem ruumi kui autodele. Eestis sellist luksi ei kohta.

Mul oli sõber nädal ka Malgratis, rentis auto.. Nähes sealset parkimist kulges ümnruskonnas ja Barcelonas rongiga, auto seisis.

Bronze, täiega sinuga nõus. Üleplaneerimisi nähtud ja siis pisimuudatus viib inimesed puhkusel stressi... Selena, siin tasub veini limpsata :) selle hinnavahe kordades..

Bronze.. Ma ei nori, aga kuidas ja kust saadakse mailikad ja numbrid kuhu mailida ja helistada esimesel hommikosöögil, kui neid andmeid polnud varem olemas ? Andmete saamine tähendab siiski hommiksööki, check out ja siis kogu kraamiga otsimist, vastasel juhul tuleb maksta ka teise päeva eest...

Muidugi on tark seitsmest pävast üks kulutada öömaja otsimisele..

Figueres- Salvador Dali muusemteater, Empuriabrava- moodne Veneetsia, Cadaques- mõnus romantiline linnake. Seal ka palju matkaradu.

Kui tuletete Figuerese ja Empuriabrava suunda, siis kindalsti Cadaques, siin Salvador Dali majamuusem ja linn mõnus pesake paljude rannakestega, kohvikutega. Ning pea olematu liiklusega. Auto parim jätta kohe sissesõidul parklasse.

Kahekordse bussi hind sisaldab 24 tundi sõitu, linnakaarti, kõrvaklappe ja tutvustavat juttu. Bussil on palju peatusi linnas, kus siis saab minna maha ja hüpata peale. Lisaks on ka bussis wifi.

Aeg mulle sobib, kolime postkasti :)

Mis rahaga ise arvestad? Vaata ja tee natuke statistiku tööd lehel www.segundamano.es . Üks kohalik alles vahetas oma autoparki ja valis 2 Golf IV diislit.marutasime ka juhuslikult teemat ja ta arvas, et golf on populaarseim ja just disla. Millal plaanid tulla ? Mul endal soov organiserida Eestist auto siia. Võiksime saada ehk kokkuleppele.

Hispaaniast saab aga kasvõi häälega või mõne kaasmaalasega tagasi, kui peaks ikka väga hapuks minema :) isegi käin nii vast kord aastas ratastel Eestis. Sel sügisel aga toon sealt auto... Aga ikkagi minu seisukoht.. Peaks olema piisavalt vahendeid ja võimalusi, et leida just see koht kus meeldib. Mul kulus selleks 1,5 aastat ja kõik sujub, närv puhkab ja tervis paigas ( töökohas tehakse vabatahtlikult täielik kontroll ) .

Mina leidsin kogemata piirkonna kus tahan elada siin ja sain seejärel ka kohe töö. Mul ei olnud töö esmaseks prioriteediks, vaid igapäevaselt ümbritesev keskkond.

Eks kulud ju sõltu ka tuludest. Kui a la ikka täitsa suva kus elada, siis võiks näiteks pealinnakad algatuseks kolida ida-virusse, vaheldus olemas ja oluliselt odavam ka )))

Mina lahkusin täna 2 aastat tagasi Eestust. Vajasin uusi tuuli. Eelistasin piirkonda, kust saab Eestisse ka maismaad pidi. Nii kui olin oma minekus saanud selgeks, samal hetkel laabusid ka kõik korralduslikud asjaolud. Ostsin Saksast matkabussi ja asusin teele 22 juuni 2012. Olles viimases Eesti peatuspaigas Pärnus teatasid sõbrad, et suunduvad sinna jaanima. Ja kui ma poleks selle teate peale vajutanud kohe gaasi, siis ei tea millal oleksin teele asunud.)) Eesmärki polnud kolida, vaid lihtsalt määramatu aeg end tuulutada. Kuna. Portugal ja Hispaania olid enne avastamata, siis saigi võetud suund siia. Ca 4 kuud tutvusin Portugaliga. Tore riik, vagvad inimesed , palju meeldis, aga ei tekkinud tunnet, et tahaks elama jääda, ei tea miks. Edasi suundusin Hispaaniaga tutvuma. Trampinud ja sõitnud läbi suurema osa riigist, tekkis ühes kohas sees jõnks - siin ma tahan elada. Kuihu ma ka hiljem ei suundunud, tõmbas ikka tagasi. Tegin ka tripi Hispaania-Eesti-Hispaania sügisel 2013 ja aina oli justkui koduigatsus. Ka kevadel sel aastal käies Eestis olin juba nagu turist ja igatsesin tagasi siia. Nii kui sain selgeks , kus tahan elada nii sain ka koheselt soovitud töö. Ja kõik loksus paika ning hing rahul.

Poleks ma saanud sisemist rahu siin oleksin vast Eestis tagasi. Nüüd aga uuel ringil.

Nii, et... Leia endale koht kus hing rahul, ühest retsepti või riiki siin pole.

Minu võitis aga Hispaania. Euroopale eelnevalt tehtud mitu ringi peale. Eks nagu sõnatakse - kellele meeldib ema, kellele tütar, peamine rahulolu ))

Ma ise lendasin Hispaaniast Eestisse passi vahetama olukorras, kus passi ei kehtinud enam 4 kuud. Et lennukile minekus olla kindel hankisin Barcelonas resideeruvalt aukonsulilt Eestisse tagasipöördumise dokumendi. Sain selle tasuta ja eelnevalt kokkuleppides sain vajaliku dokumendi 10 minutiga.

Mida pead surfilaagri all silmas ning ka millist surfi ? Lihtsalt surf on siinse kandi mõistes lainelaud, eraldi on nii kite kui ka windsurfid...

Uva, Sul siis lahja buss :)) mul omal 3,8 t registrimassiga nn paunaga Fiat ducato 2,8 mootoriga buss lendab kiirteel kenasti ka 120 ga. Paljud bussid aga jahh väga lahjade mootoritega. Seega siin rusikareeglit pole..