Mendiante

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere!

Oskan ka ehk natuke aidata. Moskva-Vladivostok-Moskva tegin küll 2003 (ammu!), aga 2010-2011 elasin Mongoolias ja läksin-tulin taas seda kuulsat teed pidi.

  1. PILET VENEMAALT: Odavaim on kindlasti osta kohapealt! St minna Venemaale oma reisi alguspunkti ja sealt osta. Sellisel juhul tuleb arvestada, et kõrgperioodil ei pruugi järgmiseks päevaks saada, võib-olla tuleb paar päeva Moskvas vms veeta. Kui see nagunii plaanis, siis pole hullu.

  2. PILET NETIST: Ülalnimetatud netilehelt saab ka pileteid, siis tuleb arvestada, et u. 30% on piletid kallimad (vähemalt olid, kui mina läksin ja tulin viimati).

  3. KOHA- ja RONGIVALIK: Kõige odavama rongi number oli ehk 340 (mille ees oli üks vene tähestiku täht, kontrolli netist)! Internetist saab ka vaadata, palju vabu kohti mingis hinnaklassis on. Saab valida kohta (kas ülal-all, plazkaartis koridori pool vms), aga mina internetist ülemist kohta ostes sain reaalsuses küll miskipärast alla, aga polnud midagi. Hea koht oli!

  4. VAHEPEATUSED: Vahepeatusi soovitan kindlasti - ise käisin esimesel korral Irkutskis, sealt läksime Sljudjankasse, kust käisime esiti Sajaani mägedes (Sljudjankast läks marsrutka Arshani, sealt algas vinge mägirada, kus tuli korduvalt põneval viisil metsikut mägijõge ületada väga äge!) ja siis matkasime mööda Baikali äärt 3 päeva vana raudtee äärt pidi kuni sinna, kust sai liinilaevaga Irkutskisse. Veel Ulan-Udes ja siis Vladivostokis. Kui nagunii plaanid vahepeatusi ja ei taha Moskvas olla mõned päevad, siis mõistlik osta esimene jupp neti teel ja nii, kui Venemaale jõuad, osta ülejäänud piletid kohapealt, siis saab nood odavamalt.

  5. PILET KELLEGI KAUDU: Veel oli üks pileti ostmise variant. Ma tegin Tartus mingis venelaste juhitud reisifirmas viisat (asus seal kuskil Tartu hotelli juures). Nad andsid mulle ühe inimese telefoninumbri, kes käis regulaarselt Moskvas ja tema kaudu sai osta. Mul pole ta numbrit alles, aga võite uurida sellest Taryu firmas, mille nime ma ka peast ei mäleta ;) Aga ma lõpuks ise olin juba ajahädas ja otsustasin siiki endale esimese jupi netist osta.

  6. AJAPLAAN: Odavamad (samas huvitavamad) rongid võtavad 6-7 päeva Vladivostokini. Siis arvesta jah, et ehk mõistlik sealt Moskvasse lennata. Või siis käia Vladivostokis ära, siis Ulaanbaatarisse Mongoolias ja siis sealt lennata Moskvasse. Aga kui võimalik, soovitan natuke rohkem aega varuda, nt 4 nädalat.

  7. MONGOOLIA: Mongoolia rongide pileteid soovitan ka osta juba kohapealt, nt Irkutskist osta Ulaanbaatarisse. Ulaanbaatarist osta pärast Irkutskisse, sest sealtpoolt peaks veelgi odavam olema. Ja Mongoolias saab rongiga Gobi kõrbelinnadesse, nt Sainshand ja Choir. Sainshand oli mu meelest väga vinge! Soovitan, eriti kui pole kõrbe näinud ja see on ikka omaette elamus. Ja siis kui sinna minna, tasub natuke kõrbesse kõndida mõned kilomeetrid kuhugi jurtani. Nad on äärmiselt külalislahke rahvas! Kustuvad kohe sisse ja õpid ühtteist nende eluolust.

  8. KLASS: Kupee või platskart??? Hmm, ma Venemaa-reisil olin kupees, kuna olin 2 saksa sõbraga. Sõpradega oli ok. Aga kui Mongooliasse läksin, olin nii minnes kui tulles platskartis. Ja väga ok oli! Üldiselt kui on Venemaa (ja mitte Mongoolia) rong, siis piisavalt puhas, inimesed käivad koduste riiete ja vahetusjalatsitega :P Ja seal saab natuke sotsialiseeruda ka! Ma olin koridoripoolsel alumisel voodil - üksi olles oli hea, sest mul oli oma laud ja kui ei tahtnud suures seltskonnas istuda ja oma voodit teiste istujatega jagada, siis sai seda teha. Samas on võimalus ikkagi seltsis olemiseks! Platskartis muiugi arvestada, et iial ei tea, kui suured pidutsejad või mitte pidutsejad või kes su juurde satub. Aga kui avatud oled, siis see on vinge võimalus oma vähene (minu puhul) vene keele oskus nädalaga ikka väga kenasti mitmekordseks arendada. Väärisasjad kanna väikse kotiga kaasas. Ja kui üksi sõidad, (lugesin ja kaalusin ka enne kas kupee või platskart,) siis on platskart ehk huvitavam ja üksikutele tüdrukutele pidi olema turvalisem.

  9. ÖÖMAJAD: Ja kui tahad eriti odavalt läbi ajada ja oled mitte üksi, siis telk ja magamiskott kaasa. Me 2003 ööbisime kolmekesi Irkutskis suures pargis telgiga, Vladivostokis sõitsime liinilaevaga saarele linna lähedal ja olime seal militaarrajatiste juures 2 ööd, muidugi Sajaanides ja Baikali ääres ka telgiga. Irkutskis oli tagasiteel kodumajutus, keegi korteris pidas hostelit 8EUR öö. Otsi internetist!

(Toit on/oli üldiselt odav teispool Uuraleid.)

Vot nii. Kui on veel küsimusi, siis küsi!

Head reisi planeerimist!