ludvig12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ukrainas on üks selline huvitav linn nagu Zaporizza (venepäraselt Zaporozje). Sellest mööda Dneprit allavoolu saarel on Zaporizza kasakate näidisstaniitsa ja suur muuseum. Ühtlasi asub linnas NSVL esimene hüdroelektrijaam. Läbisõidul võiks need objektid üle vaadata.

Samuti on Lääne-Ukrainas Moldovast lõunas kuni Musta mereni stepipiirkond mida nimetatakse Besaraabiaks. Dnestri kaldal ja Musta mere ääres peaks asuma erinevate kindluste varemeid ja Doonau ääres ka kunagine kurikuulus türklaste kindlus Izmail. Need tasuksid vaatamist, liiatigi kui sees on ka Kesk-Euroopa suurim jõgi koos oma deltaga - Doonau.

Karpaatidest oli eelpool juttu. Teispool Karpaate asuvad endised Ungarile kuulunud stepialad, mis samuti ilusad (linnad Mukatševo ja Uzgorod). Sellel stepialal paikneb soolajärv kus vesi sama soolane kui Surnumeres. Karpaatides paikneb veel Ukraina talispordikeskus ja sportlaste treeningkeskus (seal on treeninud ka eestlased) Vorohta. Tasub külastamist. Iga maja pakub ööbimist, võimalus ööbida ka telgis.