kassandra

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kahju küll, aga arusaam et  reisimine avab ja suurendab maailmapilti alati ei toimi.  Et võib sõita pool maailma läbi, aga mõttemaailm piirdub ikka Kapa Kohila külapoe seinaäärsega.

Erinevad uurimused on näidanud seda et kusagil 25% - 80% nakatunutest puuduvad sümptomid.    Haigus põetakse läbi ilma ühegi sümptomita.  Aga see ei tähenda et sümptomite vaba  haige ei saa teisi nakatada, näit. riskigrupis olevat vanaema.

Samuti, kuigi nooremad just ei sure viiruse kätte, on tavaline et viirus jätab oma jälje.  Armid kopsudel ja südamekahjustused on tavalised.  Mõned on kaotanud kõik juuksed, üleöö kuliks!

Muidugi, vaba inimene  võib ju uskuda Trump jr levitatud dr. Immanueli säutse, et haigust põhjustavad kurjad vaimud kes öösel ligi kipuvad ja mille vastu ei maskid ega hajutus ei anna tulemusi.

jüts, müstika süveneb, mida see Promet siis tegi?  Kas siis mindi vabatahtlikult koos Eestist taganeva vene sõjaväega Tatarstani?  Seda on minul töepoolest raske mõista.  Gülnur, kes teema tõstis,  kohtus teda Kasahstanis.  Kirjutas isegi arvatava küla nime paberile.  

Abur, no minule ei tulnud pähegi et keegi vabatahtlikult kusagile Kasahhstani pärapõrgusse elama läheb.  

Olen 80+ ja just käisin omapead Istanbulis.  Ka minu jalad ei vöta seda mis vanasti, seega otsisin alati istumisvõimalusi.  Istanbulis ei ole pinkide puudust, kui pinki just pole, siis on kusagil mingi äär kuhu saad istuda.  Pingil istumine ja rahvamõllu vaatamine on omaette lust.  Samuti, mošeede aiad, terrassid pakuvad rahuliku istumist.  Mošeedel on peaaegu alati üldkasutatavad WC’d, väikse annetuse eest.   Istanbul on ka tikitud püha meeste hauakambritega — kui värav aeda on avatud, astuge sisse.  Ikka leiate aias paar pinki ja roosipõõsa.  Parim asi Istanbulis on väiksemad jalakäijate praamid.   Istud ja jood teed ja vaatad Bosporuse väina, sedasama väina millel Iason purjetas.  Soovitan eriti Kadiköy otsa — saate parimad vaated Topkapi’le.  Kadiköy on ka palju rahulikum kui Istanbul.Muidugi, Hagia Sophia ja Topkapi on kohustuslikud.  Sinine mošee on vist ikka veel remontis.  Topkapis on oivalise vaatega restoran.  Hagia Sophia ajalooga peab natuke tuttav olema, et tõeliselt nautida.  Aga Hagia Sophia kass “Gli” oli kohal, elab mimbari/kantsli treppidel edasi.  Arhaeloogia muuseum väärib mõne tunnist külaskäiku.  Otsige armsa koera hauaplaat, aastast 200 m.a.j.  “Minu kallis kaaslane Karaman, kellega koos mängisime . . “. Samuti, kuna Sinine mošee on remontis, ja kes on tuttavad seebikaga, külastage Suleymanyie mošeed.  Suleyman’i hauakamber on avatud, samuti Roxelana oma.  Roxelana hauakamber oli kümneid ja kümneid aastaid suletud.  Kõlakad olid et Roxelana jäi õigeusklikus ja et  tema suletud hauakambris peeti õigeusu jumalateenistusi. Aga nüüd, aastal 2019 on avatud!  Mugavuse mõttes tasub Istanbul Museum Card ennast ära.  Pole vaja järjekorras passida. Samuti Istanbul Card, ühistranspordi kaart, on vajalik, ka praamidel.  Taksod pole kallid.Lõpuks, Istanbuli külaskäigud lõpevad ju hamamiga..  Sattusin Vezneciler hamami, Istanbul ülikooli ja Beyazit mošee lähedal, ehitatud 1500, traditsiooniline.  Mind võttis vastu tatarlanna, Gülnur.  Saime pikemale jutule, äkki Gülnur küsib minu käest, et kas tean kes on Lilli Promet?  Ilmnes et tema perekond ja Lilli Promet olid küüditatud kusagile Kasahstani pärapõrgusse, ja Lillist ja Gülnuri emast said head sõbrannad.  Istanbul ju alati olnud inimeste ristumispaik.Istanbuli uus lennuväli on suur ja päris ilmetu.  Paistis et võid tellida golfi käru, kes inimese kohale toimetab.  Samuti, rullivaid koridorite põrandaid on üks jagu.   HavaIst lennujaama busside peatused on Taksimis ja Sultanahmetis ja siis peatusest taksoga edasi hotelli.Istanbul väärib alati külastamist.  Kohe tunned et oled välismaal.

Guugelda "kiralik daire Izmir" ja üürilehekülgi sajab. "Sahibinden" tähendab eraisiku poolt pakutu, kugi esineb ka firmasi. Vaata alguseks seda. On Türgi keeles, aga üldiselt enesestmõistetav. Aga kui sinna kanti minek, ju siis mingi ettekujutus Türgi keelest on. Samuti, Türgi eestlastel on oma lehekülg Facebookis. Inglisekeelseid Türgis elavate välismaalaste lehekülgi on üksjagu. Samuti foorumeid. Tuuselda guuglis.

Türgi kuurodid: Alanya, Marmaris, Kusadasi, Fethiye. Eestile lähedal, kolm tundi lennusõitu. Alanya ja Kusadasi suurlinnadele lähedal, Alanya Antalyale ja Kusadasi Izimirile. Lisaks palju vaatamist. Kohalik toit, eriti turult, suht odav. Samuti korterite üürihinnad. Kohalikud välismaalastega harjunud, Ingliskeelege saad enam-vähem hakkama.

Olen veetnud ühe talve Luksoris, oli ka meeldiv.

Booking.com toimib ainult siis kui hotellid mille reklaame Booking.com edastab on ausad. Just hiljut juhtus minuga see et hotell mille broneerisin Booking.com kaudu ei vastanud mitte ühesgi tingimuses sellele mida Booking.com reklaamis pakkus. Isegi asukoht oli vale -- hotell ei olnud mitte "fashionable and popular" (i.e. populaarses ja moodsas) linnaosas, vaid kusagil väikevabrikute ja ladude tagaalleede rägastikus. Hotellil ei olnud isegi nimesilti väljas, oli vaid suvaline uks graffitiga mäkerdatud seinas. Tööpäeva lõpul olid tänavad pimedad ja tühjad, väljaarvatud prügikastides songerdajad. Esimest korda tundsin tänavatel kõhedust.

Kolisin teise hotelli pärast kahte ööd. Kuna olin ette maksnud 9 öö eest, küsisin 7 öö eest makstu tagasi. Hotell ei maksnud, rääkimata Booking.com'ist.

Booking.com seletus on, et nemad on ainult vahendajad, ja vahendavad seda mida hotellid neile annavad. Nemad vahet ei tee, kas kirjeldatu vastab tõele või mitte. Muusheas, Booking.com vahendab nimetatud hotelli edasi, eksitava kirjeldusega. Fakt et mina saatsin neile detailse kirjelduse hotellist, koos piltidega, neid ei mõjutanud.

Kui arvate et hotell on ikka aus, minu soovitus on tarvitada Booking.com hotelli leidmiseks, ja siis kontakteeruda hotelliga ja pakkuda hotellile 5% vähem Booking.com hinnast (võib ka proovida vähem). Hotell maksab Booking.com'ile 15% hinnast, ja hotellile on see win-win olukord. Booking.com ise väitis et nemad on ju ainult vahendajad, tühja siis neile sellest 15%.