Tt51

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 3 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Esiteks, aitäh kõigile vastanutele!

Siiski, nüüdseks olen riigilõivu ära maksnud, kuid avaldust ei ole veel sisse viinud. Olen hetkel veel kahtleval seisukohal, kuid soovin väga nime vahetada juba lähiajal, seda just isiklikel põhjustel. Lisaks, reisin sügisel nagunii ka Euroopast välja, seega, kui ma uue nimega dokumente ei telliks, siis ma peaks sügisel 2x dokumente tellima, sest pass ei kesta 6 kuud ära. Kuna ma ei abiellu, siis mõtlen, kas minu puhul võiks probleeme tekkida.

Seaduses on kirjas, et pean asutust ning dokumendi vahetama 1 kuu jooksul. Avalduse sisse viimise ajast muudetakse nimi 7 päeva kuni 2 kuu jooksul, ei oska öelda, kas suvel kauem minna või hoopis kiiremini see vahetamine?

Ehk kui ma vahetaks nime ca kuu enne Euroopasse reisile minekut ja avalduse uuteks dokumentideks annaks sisse veidi enne reisile minekut, siis võib-olla ei tekiks probleemi?
Ehk oskab täpselt vastata küsimusele, kas lennujaama check-in tehes dokumente kontrollitakse vaid isikut ja dokumendi vastavust või arvutist näitaks programm, et see(vana nimega) dokument on tegelikult kehtetu? Kui programm seda ei näitaks või nad ei kontrolli seda, siis saan ju varem ka vahetada ning äkki mig. töötajad jätaks dokumendi kehtima?

Eelmisel korral jäi mul pass koju ning nad sellegipoolest andsid passi mulle kätte ja ütlesid, et ma lihtsalt vana ei kasutaks.
On ka vahet, kas esitan ID-kaardi või passi?

§ 38. Varem väljaantud dokumentide kehtivus

(1) Eesti kodaniku isikut ja kodakondsust tõendavate dokumentide seaduse alusel väljaantud Eesti kodaniku pass, diplomaatiline pass ja meremehe teenistusraamat kehtivad kuni dokumendi kehtivusaja lõpuni ja nende suhtes kohaldatakse käesoleva seaduse sätteid.

(2) Välismaalaste seaduse alusel väljaantud välismaalase pass kehtib kuni selle kehtivusaja lõpuni ja selle suhtes kohaldatakse käesoleva seaduse sätteid.

(3) Ajutise reisidokumendi seaduse alusel väljaantud ajutine reisidokument kehtib kuni selle kehtivusaja lõpuni ja selle suhtes kohaldatakse käesoleva seaduse sätteid.

(4) Dokumendi kehtivus ei sõltu dokumendi vormi, tehnilise kirjelduse ja dokumenti kantavate andmete loetelu muutumisest, kui seaduse või selle alusel antud õigustloova aktiga ei ole ette nähtud teisiti.
[RT I 2002, 90, 516 - jõust. 01.12.2002]

Punkt 1 järgi peaksin saama ju ka hiljem kasutada?

Täpsustan, see ei ole hetkel kuidagi abiellumisega seotud. Lihtsalt ei soovinud uut teemat teha :)

Tere!

Kas kellegil on hilisemat kogemust nime vahetamisega ja Euroopas lennukiga reisimisel? Olen sel kuul perekonnanime vahetamas ning septembriks on praeguse nimega lennupiletid ostetud, kuid kahjuks ei ole piletitel nime vahetamine lubatud.

Kuidas dokumentide kontrollimisega lood on? Nii praegune pass kui ID-kaart kehtivad ilusti selle reisi ajal. Kas mul oleks võimalus vanade dokumentidega reisida, st see ei tuleks lennujaamades välja, et olen selleks ajaks juba uue nimega?

Olen abistava info eest tänulik!