KatrinP555

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

20 meeldimist
0 postitust
29 kommentaari
Viimased kommentaarid

Malgrat de Mar’s on raudteepeatus kenasti olemas. Asub ranniku vahetus naabruses Passeig de Levant’i tänava juures. Sealse 18,5 tuhande elaniku kohta on ostukeskuseid piisavalt. Tõsise shoppamise fänile võib-olla siiski liiga vähe. Aga linnal on hea rongiühendus Barcelonaga. Külastada võiks nt vana kalaturgu (Peixateries Velles); kesklinnas künka otsas asuvat parki ja sealset torni (El castell), millest avaneb väga hea vaade linnale. 16. Sajandist pärit kirik Església de Sant Nicolau on küll kuulus, kuid ei midagi väga erilist. Park Parc Francesc Macià on huvitav eeskätt lastele, sest seal on palju erinevaid muinasjututeemalisi ehitisi, kujukesi jms. Linnas on ka mitu kaunist randa. Suurim meist on Platja del Pla de Grau.

Ülimalt kummaline, et Nile Delta ei ole Trip.ee-s veel lõplikku bänni saanud. JÄLLE ta risustab foorumit oma Egiptuse reiside valimatu ülistamisega ja kõikide muude reisikohtade mahategemisega. Kuna tema sissetulek sõltub otseselt eestlaste hulgast Egiptuse teatud kohtades (trip.ee-s kauem kirjutanud teavad, kes tegelikult selle nime taha varjub), siis on tegemist otsese ja räige müügipropagandaga, mida tuleks igas mõttes täielikult ignoreerida.

Ilma mõttes on juuli ja august just väga hea ja sobiv aeg, sest Peruu lõunaosas (Cuscos, Puerto Maldonados jne) sajab siis kõige vähem. Lõuna-Ameerika suvel ehk Eesti mõistes talvel oleks Peruu lõunaosas vihm tõeliseks nuhtluseks.

Eraldi kotiga võivad lennujaama tax free tsoonist tehtud ostud salongis kaasas olla praktiliselt kõikidel lennufirmadel, sh ka odavlennufirmadel. Basic klassi pileti puhul Finnairil üle ühe koti salongi võtta ei tohi. Seega eraldi läpaka kotti olla ei tohi. Kõrgema klassiga piletite reeglid on erinevad. Juhul kui lubatakse basic klassi reisijal salongi võtta ka eraldi läpaka kott, on see lihtsalt õnnelik juhus. Selle juhuse peale lootma jääda ei saa. Seega peaks läpakas ikkagi ära mahtuma salongi võetavasse kotti. Salongi võetava koti sees võib teisi kotte olla piiramatul hulgal. Peaasi, et kõik kotid ühte kotti ära mahuvad.

Huvitavad arengud Egiptuses, ninanipsuks sõjaväehunta pooldajatele trip.ee keskkonnas. Moslemi vennaskonna peamine vastasleer Egiptuses on liikumine Tamarod. See on ka peamine jõud, kes toetab sõjaväehuntat. Tamarod on nüüdseks avanud oma tõelise pale. Nimelt nõuavad nad Egiptuse ja Iisraeli vahel kehtiva rahulepingu ülevaatamist (isegi tühistamist), Suessi kanali sulgemist USA sõjalaevadele, USA sõjalise abi tagasilükkamist jms. Tõsiseid kitsendusi on plaanis teha ka Lääne turistidele. Tamarodi facebooki lehte ilustab muide pilt põlevast USA lipust! Tamarod’i eeskujuks on Egiptuse kunagine punane diktaator, suur nsvl sõber Gamal Abdel Nasser. Tamarod, kes praegu sõjaväehunta poolehoidu naudib, on väga oluliselt läänevaenulikum kui Egiptuse Moslemi vennaskond. Seda paraku trip.ee-s sõna võtvad sõjaväehunta kiitjad tunnistada ei taha. Egiptusesse reisijate jaoks tähendab Tamarodi soosingus olek igal juhul keerulisi aegu pikaks ajaks. Ei tahaks olla prohvet, aga tõeliselt keeruliseks alles hakkab seal minema.

Soome kolm tuntud reisifirmat Aurinkomatkat, Tjäreborg ja Finnmatkat peatasid täna Egiptuse reiside müümise kuni aprillini 2014! See puudutab kõiki sihtkohti Egiptuses. Reisi juba ostnule pakutakse asendussihtkohti. Olukorra olulisel paranemisel võidakse Egiptuse reise kiiresti uuesti alustada, kuid praeguse seisuga seda eriti ei loodeta.

nänsi - järjekordne pol pothi käsilane siin pol pothi suguseid õigustamas. Selliste demagoogidega pole vähimatki mõtet vaielda. ma zedong oli ka tubli mees, kes oma rahva õnnistuseks 60 miljonit inimest hukata lasi. pol poth lasi tappa ainult kuni 3 miljonit inimest ja polnud ju tema viga, et need tema valitseva riigi elanikkonnast 35% moodustasid. Eesti on sõjaväelise diktatuuri vist auga ära teeninud, sest kaasaelajaid on sellisele korrale kummaliselt palju, lausa enam kui neid, kes Gruusias stalinit jätkuvalt armastavad. Ma tean muide Egiptuse rahvast palju enam kui nänsi arvata julgeb. Mul on kahjuks või õnneks õige mitmed lähisugulased Egiptuse araablased!!! Sellest ka minu araabia keele oskus algtasemel. Tänane olukord on selline, et osa egiptlastest, kes olid Morsi vastu, on nüüd liitunud sõjaväehunta vastastega. Sest nad saavad aru, et sõjaväehunta ei ole kindlasti see, mille poole nemad Morsi vastu astudes püüdlesid. Isegi Egiptuse rahvusvaheliselt tuntuim demokraat Mohamed ElBaradei on nüüdseks sõjaväehunta vastane ja põgenenud Austriasse. Sest ta teab, et hunta ei andesta talle poole vahetust ja Egiptuses piinataks ta kiiresti surnuks.

Kui lugemisega ja väljendamisega on raskusi, ongi võimatu midagi kommenteerida. Tänane BBC uudis ElBaradei kohtu alla andmise kohta ütleb järgmist: Meanwhile Egypt's former Vice President Mohamed ElBaradei is to face trial on charges of breaching national trust. Mr ElBaradei, who is out of the country, resigned on 14 August after security forces dispersed two protest camps in Cairo set up by supporters of ousted President Mohammed Morsi. Al-Jazeera kirjutab sellest pikemalt. Aga samas on hea, et el-sisi oma tõelist palet näitab. Peale ElBaradei vangistamise soovi on Euroopal ja USA-l väga raske avalikult el-sisit toetada.

Ma ei kirjutanudki, et neis riikides on läänelik demokraatia. Aga mõnel on ju lugemisega jätkuvalt raskusi nagu näen. Kirjutasin, et neis riikides ei taheta Läänemaailma hävitada. Selles mõttes on ka Jordaania ja Gaddafi aegne Liibüa ühes potis, et viimastel aastatel sai Gaddafi Euroopa ja USA-ga sama hästi või isegi paremini läbi kui Jordaania kuningas. Ainult Euroopa lõi noa selga inimesele, kes Euroopa valitsejaid rahaliselt toetas. Gaddafi oli aga minu iidol mitmes mõttes. Jah, ta oli kohati julm, kuid tema rahvas elas valdavalt hästi. Kohati paremini kui keskmine eestlane. Ja seda erinevalt Egiptusest, kus hästi on viimasel 60 aastal elanud ainult sõjaväehunta ladvik. norsule kordan veelkord, et ta peaks kandideerima el-sisi kõrilõikajate juurde. Ta mõttemaailm sobib hästi. Ma võin muide norsu Teie eest el-sisile araabia keeles kirjutada (raskustega, aga saan hakkama). Või eelistate Põhja-Koread või Mugabelandi - seal ju ka ei saa teisesuguste arvates ilma julma korrata ja verevalamiseta hakkama. Egiptuse el-sisi kõrilõikajad jõudsid täna aga uue tasemeni. Nüüd tahavad nad ülemaailmselt tuntud demokraat ElBaradei vanglasse heita. Põhjuseks on asjaolu, et too julges tagasi astuda!!! Sellise tasemega on siis need norsu poolt armastatud julmurid Egiptuses. Kui see pole kõige pesuehtsam stalinism, siis mis see on???

Kas Te norsu tahate samasuguse demagoogiaga jätkata nagu tegi ND??? Demokraatiast on erinevatel rahvastel küll väga erinevad arusaamad, kuid enamikel Araabia riikidel ei ole eesmärgiks Lääne hävitamine. Mõni näide - Katar, Bahrein, AÜE, Tuneesia, Liibüa Gaddafi ajal, Maroko, Jordaania. Läänelikku demokraatiat pole neis küll üheski, kuid samas mitte ka sellist rõvedat diktatuuri nagu oli elajas mubaraki ajal Egiptuses. Multikulti armastamisest olen ma aga väga kaugel. Mida rohkem me laseme Araabia maades elajatel elada neile sobivalt, seda vähem neid Euroopasse põgeneb. Aga kui valitsevad veriselt jõhkrad diktatuurid (a la el-sisi), siis jooksevad sealsed inimesed loomulikult varju Euroopasse. Teile norsu soovitan kandideerida el-sisi sõjaväehunta palgale. Te peaks oma mõttemaailmaga sinna sobima. Islamiusk pole vajalik, sest enamus el-sisi kõige jõhkramatest kõrilõikajtest on muide kopti kristlased!!! Seetõttu pole mõtet ka imeks panna, miks egiptlased viimase 10 päeva jooksul üle 50 kristliku kiriku on maha põletanud.

To norsu veel. Te olete ilmselt liiga palju coca-colat joonud, mcdonaldsit söönud ja miki-hiirega mänginud. Moslemi Vennaskond on parteina tegev ja tugev paljudes riikides ja mitte üheski neist ei kehti šariaadiseadused!!! Küll aga kehtivad šariaadiseadused Saudi Araabias, riigis, kus Moslemi Vennaskond keelatud on. Tundub, et ka paljud eestlased on sõjakurjategija w bushi aegadest alates nii ajupestud, et peavad kõiki moslemeid ja kõiki moslemite liikumisi usuhulludeks. Tegelikkuses on Moslemi Vennaskond väga leebe ja suht ilmalik seltskond, eriti võrreldes tõsiselt äärmuslike usuhulludega, olgu nendeks siis äärmusislamistid või evangeelsed kristlased. Aga neid korra tagaajajaid oleme me juba näinud, ka Eestis muide. Sõjakurjategija stalin rääkis ka korra vajadusest. Kõik diktaatorid ja kõikide diktatuuride armastajad räägivad alati korra vajadusest.

To norsu. Oksenda terviseks. Kasvõi nii, et sisikond väljas. Kui minusugused sinusuguseid suudavad oksendama ajada, siis mul on väga hea meel selle üle. Kes viitsib natuke googeldada, teab, kes ND tegelikult on ja millega ta tegeleb. Aga kes ei viitsi või ei oska googeldada, eks see oksendab.

Jah, ma arvan täpselt sama moodi, et kui inimese sissetulek sõltub väga otseselt sellest kui palju ta reisifirma heaks positiivset propagandat teeb või kui palju ta kohapeal Eestist pärit turiste teenindab, siis on tema jutt tema rahakotiga seotud reisisihtkoha osas kõike muud kui objektiivne. Sellist propagandat a la ND ei maksa eriti tõsiselt võtta, sest kogu see jutt kannab jutu levitaja rahakoti huve. Kahjuks tõmbavad sellised müügipropaganda levitajad Trip.ee maine täiega alla. Kui asjad tehakse aktiivse hüsteerilise müügiinimese poolt kümme korda ilusamaks kui nad tegelikult on, muutub Trip.ee keskkond mõttetuks, sest inimesed ei saa siit enam tõde kätte. Siin on mõtlemise koht ka Trip.ee tegijatele.

Kurb, kurb ja veelkord kurb on lugeda Nile Delta kirjutisi. Need kirjutised kipuvad andma silmi ette isegi Goebbelsile või Iraagi infoministrile, kes siis kui USA okupatsiooniväed juba Bagdadi all olid, väitis, et ameeriklased on purustatud. Sellistega ei ole mingit mõtet vaielda. Nile Deltat lugedes jääb mulje, et ta saab palka otse jälgilt inimjätiselt abdel fattah el-sisi-lt. Tema mõttekäigu järgi tahtis ka Eesti iseseisvust saavutada ainult käputäis ekstremiste. See viib mõttele, et ehk on ta õppinud Peipsi taguse moodustise kolmetähelise kurjuseorganisatsiooni erikoolis. Sest propagandavõtted tunduvad olevat täpselt sealt võetud. Olgu, nüüd tõesti lõpetan. Tunnistan, et massimõrvar el-sisi on Jumal ja Nile Delta tema prohvet. Mitte allahu akbar, vaid Nile Delta akbar! Tunnistan, et Moslemi Vennaskonnal on alla 10 liikme ja tegelikult ei hääletanud demokraatlikult valitud presidendi poolt mitte 26,9% hääleõiguslikest kodanikest, vaid 0,269%. Tunnistan, et jälk diktaator mubarak oli tegelikult kogu Egiptuse rahva isa. Talle meeldis lapsi sülle võtta ja neil hellalt pead silitada. Talle ei meeldinud isiklikult oma vaenlastelt jäsemeid küljest lõigata ja ta ei pannud isiklikult korduvalt inimesi elusalt põlema! Ta hoopis aitas ennast põlema pannud inimesi ennastsalgavalt kustutada. Praegune Egiptus on aga maapealne paradiis. Seal loob korda jumalik sõjavägi. Seal paistab 26h ööpäevas päike. Kõigile, kes külastavad Sharmi või Hurghadat, kingitakse kullast kange ja neile saab osaks kohtlemine, mis võrdub varaode kohtlemisega. Aitäh Teile Nile Delta, et Te oma postitustega meile maapealse paradiis koju kätte toote!!!

Huvitav võrdlus. USA 2000.a. presidendivalimistest võttis osa 54,2% hääleõiguslikest ja Georg W Bush sai 47,9% häältest. Seega sai ta kokku 26,0% valimisõiguslike häältest. Morsi seevastu sai 26,9% valimisõiguslike häältest. Seega on Morsi tugevama rahva tahtega valitud president kui oli Georg W Bush. Niipalju siis Morsi halvustajatele.

Kes viitsib lugeda inglise keelset AlJazeerat, BBC-d või kasvõi soome keelset Helsinkin Sanomat, see teab, milline meeletu massimõrv Egiptuse sõjaväehunta poolt viimastel nädalatel on korraldatud. Eestikeelne Postimees ja Delfi jätavad kahjuks paljud asjad kirjutamata. Nad ei julge nimetada asju õigete nimedega. Üks kõnekas fakt - inimestele ei taheta praegu Egiptuses ametivõimude poolt anda kätte lähedaste surmatunnistusi kui nad nõuavad, et surma põhjuseks kirjutatakse tõde, st kuulihaav. Selle asemel nõutakse, et lähedased oleksid nõus surma põhjustena kirjutama enesetapp või õnnetusjuhtum! See on hullem kui stalinism. BBC-s arvati, et viimase kümnekonna päeva ametliku enam kui 1200 tapetu asemel on tapetuid üle 2500. Moslemivennaskond on väitnud, et tapetuid võib olla ka üle 4 tuhande inimese ja tapatalgud jätkuvad. Ma ei kujuta mitte kuidagi ette, kuidas on võimalik nautida puhkust praeguses Egiptuses kui puhkaja teab, et mitte väga kaugel tapetakse sõjaväelaste poolt sadade viisi inimesi. See on sama hea kui keegi oleks nautinud puhkusereisi stalinistlike koonduslaagrite vahetus naabruses.

Ja veel Nile Delta. Eesti keeles ei ole olemas mingit Meccat, vaid üks ja ainus Meka! Äärmisel juhul võib kirjutada araabiapäraselt Makkah. Niipalju kirjaoskust võiks siiski olla. Ja Saudi Araabiat ei ole mõtet üldse mängu tuua. SA on ülimalt jõhker diktatuur, kus välismaisel orjatööjõul pole mitte mingeid õigusi. Nad kaitsevad Egiptuse huntat üksnes seetõttu, et nad kardavad SA-s millegi sarnase kordumist. Nende oma islam on miljon korda äärmuslikum Egiptuse Moslemivennaskonna islamist, mis on oma vormides suhteliselt leebe. Aga nüüd tõesti kõik.

To Nile Delta. Inimesega, kes õigustab sõjaväehunta poolt korraldatavaid massimõrvu ja väidab, et sõjaväehunta ei kasuta terrorit, vaid rakendab üksnes korrakaitset, ma rohkem ei vaidle. Veelgi enam, Egiptuse sõjaväehunta massimõrvade ja muude üliraskete kuritegude pooldajaid on mul väga inimeseks pidada. Ma tuletan siinkohal ka meelde, et Morsi oli kogu Egiptuse riigi ajaloo ESIMENE demokraatlikult valitud president. Tema poolt hääletas ENAM kui pool valimas käinutest. Aga vahet pole. Tehke oma sõjaväehunta propagandat edasi. Vähemalt nüüd ma tean, kelle kommentaaride lugemise peale ma rohkem oma aega ei raiska.

To Nile Delta. Poliitikakaugeks ei pidanud ma kaugeltki iseennast! :) Natuke tehteid. Egiptuse sõjaväehunta ei anna praeguses olukorras kindlasti järele. Mitte mingil juhul. Sealne sõjaväehunta on 50 aastat röövinud Egiptuse lihtrahvast väga julmalt. Egiptuse salateenistus ja selle võtted annavad kohati silmad ette stalinlikule kgb-le. Sõjaväehunta lihtsalt ei sa taganeda, sest neil on kaotada kõik, mis neil üldse on. Juhul kui president Morsi poleks püüdnud sõjaväe võimu natuke piirata ja olnud nõus olema käpik, oleks ta ilmselt jätkuvalt pukis ja sõjavägi poleks teda puudutanud. Vaatamata sellele, et ta oli diletant jne. Ka Moslemi Vennaskonnal ei ole praegu enam peaaegu midagi kaotada. Hetkeks on vabadust maitstud ja paljude jaoks võrdub tagasipöördumine diktaator mubaraki aegsesse alatuste, piinamiste ja tapmiste olukorda hullemaga kui surm. Egiptuses elajad teavad, et sõjavägi ei andesta. Ja leitakse ükskõik mis põhjus, et kogu Moslemi Vennaskonna juhtkond (ka kõik kohapealsed juhid piirkondades) vanglas surnuks piinata. Seega ei saa Moslemi Vennaskonna juhtkond praegu teha muud kui kutsuda rahvast jätkuvalt üles. Niikaua kui nende üleskutset järgib kasvõi üks põlvepikkune poisike. Maailm sekkub väga kummaliselt. Saudi-Araabia, AÜE ja Kuveit toetavad huntat. Katar ja Türgi on hunta vastu. USA ja Euroopa lihtsalt laveerivad ja ei oska (ei taha) sisuliselt midagi ette võtta. Sellises kuumas supis tuleb lahendus ainult siis kui üks pool on julmalt nurka surutud. Sellest saavad praegu aru mõlema osapoole juhid. Ja see ongi põhjus, miks kodusõda tuleb. Praegune olukord ei sarnane ühegi varasemaga Egiptuse ajaloos. Seetõttu ei ole mõtet siia tuua näiteid hiljutiste sündmuste rahunemisest. Aga Teile jõudu kui tahate Egptuses olla ja selle maa külastamist edasi propageerida.

Isegi poliitikakauged inimesed ütlevad, et Egiptuses läheb lähema kuu aja jooksul 95% tõenäosusega kodusõjaks. Kuna Saudi Araabia on lubanud Egiptuse sõjaväehuntale peaaegu piiramatus koguses abi (esialgu 12 miljardit USD), siis ei huvita riiki ka mingi turismi hoidmine. Selle alusel sab igaüks teha omad järeldused.

Üldjuhul ei saja Acapulcos veebruaris tõesti mitte ühtegi millimeetrit. Ilmad on aga soojad. Päevased maksimumid on keskmiselt 30C ja öised miinimumid 23C. Ookeanivesi on ranniku lähedal veebruaris keskmiselt 28C. Seega ideaalne suplemiseks - vesi ja õhk on päeval praktiliselt ühesuguse temperatuuriga.

Soome välisministeerium teatas eile õhtul, et turistidel tuleb vältida kogu Soomet. Eraldi oli välja toodud, et märkus puudutab ka Siinai poolsaare lõunaosa! Soome välisministeeriumi märkus on ära toodud ka Helsinkin Sanomates. Samalaadsed märkused tehti eile õhtul ka Norra ja Taani välisministeeriumite poolt. Aga eks Eesti mitte midagi kartev turist on targem kui Põhjamaade välisministeeriumid. Ainult et siis pole mõtet ka pärast abi paluda ega kisada kui midagi väga halvasti läheb.

Sharm asub teadagi Siinai poolsaare lõunatipus. Siinai poolsaar on mitu kuud enne praegust vastasseisu olnud Egiptuse kõige rahutum piirkond, kus beduiinide ja võimude vastasseis järjest kasvab. Sharmi pole vägivald tõesti veel jõudnud, kuid Sharmist ca 100 km põhja pool on see juba täiesti olemas. Kuna võimud suruvad Siinai beduiinidele järjest enam peale, on probleemid liikunud järjest enam ka lõuna poole. Eks igaüks teab, millega ta riskib. Egiptuse ükskõik millise piirkonna absoluutsest ohutusest praegu aga kindlasti rääkida ei tohiks. See lihtsalt ei pruugi juba homme üldse tõele vastata.

Soome ajakirjanduse andmetel on Egiptuse vägivald nüüdseks jõudnud Hurghadasse ja kardetavasti kohe jõudmas ka mujale Punase mere äärsetele aladele. Venemaa on juba palunud kõikidel oma kodanikel Egptust vältida ja võimaluse korral sealt kiiresti lahkuda. Soome reisifirmad pole veel reise ära jätnud, kuid kaaluvad seda. Otsus reiside ärajätmise kohta võibv tulla neilt lähitundidel. On viimane aeg, et Egiptusesse reise korraldavad Eesti reisifirmad olukorra tõsidusest õiged järeldused teeksid.