väike vanatädi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sopot ja Gdansk on kokku sulanud ja kohapeal ei ole võimalik aru saada, et oled juba teises linnas. Oleme olnud alati kämpingus ja liikunud jalgratastega. Mööda liivaranda on imeilus rannapromenaad-vast oma 10 km pikk nii Sopoti kui Gdanski suunas ja seda mööda sõites on vaated ja söögikohad garanteeritud. Liivarand on suur ja puhas. Autoga ukerdamine on keeruline nagu kuurordis ikka. Rahvast on tohutult. Kindlasti minge Gdanski vanalinna-peatänav ja sadama äärne on ilus.

Käisin mitu aastat tagasi konverentsil  ja ei teadnud ennem mitte midagi Ohridist. Ja üllatus oli suur. Euroopaliku kultuuri häll. Mägede vahel järv -ülipuhta veega ja järve kallastel linn. Hinnad olematud. Vaated ilusad. Ümber järve lõputud majutused. Meenutas vene-aegset Odessat veidi ja teisalt vahemeremaid. Slaavi hõngu on aga rohkem. Majutusi Igale maitsele. Teekond linna on üle mäeahelike ja vist võttis 2-3 tundi aega. Asulaid väga sellel teekonnal ei olnud. Ega vist kuhugi mujale sealt väga pole liikuda. Mägimatkad vast ja kärestikulisi jõgesid oli  näha. Teispool järve oli vist Albaania.

Sai Orlandos oldud 2008. Teemapargid jätsid tõesti kustumatu mälestuse. Lisaks külastasime ka Epcoti parki kus on nn minimaailm. Ameeriklased ju ise omalt maalt välja palju ei reisi ja on ehitanud sinna parki siis erinevate rahvaste keskkonnad. Põhiliselt keskenduvad need maailmad rahvustoitude pakkumisele ja suveniirimüügile. Aga tunde,et oled sellel maal tekitab see keskkond küll. Olime juba pikalt kodust ära olnud ja Saksamaa Oktooberfesti maailma hapukapsas oli üliautentne ja kodune. Ilus oli muidugi seal õhtuhämaruses, kui tuled süüdati. Maailmad on ehitatud ümber järve ja ennem sulgemist on järve kohal ilutulestiku etendus.