1111

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

28 meeldimist
4 postitust
95 kommentaari
Viimased kommentaarid

See ju põhja Tenerife kohta. Edelaranniku kuurordites jupi maad soojem. Ma ei tea, millisel Kanaari saarel ja millal ja kus täpselt sa viibinud oled, aga mais ei ole kindlasti ilm nii ja naa. No mägedes muidugi võib olla muutlik ja jahegi.

Homeuser, ega sa Kanaari ja Baleaari saari ära vaheta? Mai algus Kanaaridel ikka väga soe, vesi ka soe. Päevatemperatuurid ikka pigem 30 kui 25, ka vesi vähemalt 21-22. Ise arvan, et väikeste lastega sel ajal Kanaaridel päike ehk liiga teravgi.

Kanaarid muidugi kindel valik, aga arvan, et ka Hispaania lõunarannik on sel ajal juba piisavalt soe, Küpros muidugi, Madeira.

Märts on soe, täiega suvi meie jaoks. 25 päeva sooja edelarannikul on tavaline, võib ka soojem olla. Vihma sajab märtsis väga harva. Nii et hotell vali kuskil edelarannikul- Las Americas, Costa Adeje, Los Gigantes...Hotelli sedamoodi soovitada ei oska, esiteks neid nii palju, teiseks ei tea mitut tärni soovid. No minu arust kõlbab sealmaal ka 2 tärnises ööbida.Siam Parki külasta kindlasti.Rendi auto ja sõida ringi- Masca küla on kohustuslik külastada. Pealinna lähedal on ilus Las Teresitase rand jne.

Umbes nagu meil südasuvel, või veidike intensiivsem. Ma isiklikult novembris sealmaal kaitsekreemi ei ole kasutanud, aga väike ettevaatus ei tee muidugi paha.

AB-ga endal samalaadne kogemus- lennuaega muudeti sedavõrd, et tuli lendamiseks täiesti teine marsruut koostada. Ma seda firmat enam ei kasuta, vähemalt siis kui jätkulendudega tegemist. Teiste odavlennufirmadega taolisi probleeme pole olnud. Ahjaa, raha nad ikka maksid tagasi kuigi pisut üle kivide-kändude ja mitte liiga kiiresti.

Unekass, palju purjekal elamine tegelikult ka maksab? Vabanda, aga oleks tõesti huvitav teada? Minu kiire arvutus näitab, et kui 2-kesi lähete oleks hind 20 euri päevas, ehk umbes 600 euri kuus. Isiklikult eelistaks selle raha eest ikka korterit, ruumi igaljuhul rohkem kui väikses paadis. Selle raha eest saaks päris korraliku korteri.

Nojah, kui arvestada 10 eurot öö inimese kohta ja 5 inimest, teeb see kuus umbes 1500 eurot üüri. See on odavusest ikka päris kaugel. Tegelikult saab Tenerifel umbes 400 euro eest kuuks ajaks 2-3 toalise korteri üürida. Ja see hind on ikka terve korteri peale, mitte inimese kohta. Vaata nt www.fotocasa.es või võta ühendust tenerifesiesta või tenerifeinfo eestlastega. Vaata ka booking.com ja arvuta.

Mina saan aru nii, et 10 euri ööpäev on sellisel juhul kui 5 inimest pardal. Ja eks välja on toodud hind - alates... Aga see sadam ise on väga kena, ja hea vaikne kohake samuti. Seltskond noori inimesi, miks mitte.

Lisaks veel otselend ja päevasel ajal. Odavlennud ka ei kõlba. Peab ütlema, et see logistika ülesanne on paras pähkel!

Portugali lõunarannik. Lendude hilinemist esineb kõigil, isiklikult olen palju kasutanud Ryanairi, ka Norwegianit, kõik on olnud ok. Hilinemist on charteriga ette tulnud. Madeira? Küpros? Ürita oma nõudmistes natuke realistlikum olla.

Ei tea, kas selliseid lende üldse on, mis nende nõudmistega kooskõlas on.

Ryanairiga otse Tallinnast Barcelonasse mai lõpus 119 euri edasi-tagasi.

Mis seal ikka mõelda, eks kuskile Vahemere äärde. Ja miks sa seda odavlendu niiväga põlgad? Muide praegu peaks Estonian Air Nizza vahet käima. Üldiselt võta maakaart ja vaata, täpsustuseks kasuta tänavavaadet või otsi yutubi videosid.

Kui kuulutusi vaatad, soovitaks hispaaniakeelseid lehekülgi. Mul on jäänud mulje, et pakkumised on odavamad.Üks vist oli mingi Kyero.

Veebruari lõpus ongi kõige külmem vesi. Kõige külmem ilm ka. Selles mõttes on seda kanti külastada parim aeg nov. lõpp dets. algus. Vesi soe, ilm soe- samas on vihmavõimalust, nii et tark oleks minna vähemalt 2-ks nädalaks. Kui resideerute Las Americases siis tuulise ilmaga soovitaks La Pinta randa, kohe Puerto de Coloni kõrval. Aga tuul seal ikka puhub, saared ju keset Atlandi ookeani.

Ei, ma kahjuks ei ela Tenerifel, ehk kunagi. Või kui saaks terve talve seal veeta oleks ka mõnus. Vaikselt plaanisin sinna sõitu, sestap seda ilma värki terve talve jälginud olen. Lyssil tõesti ei vedanud! Väga ilus ja soe talv on olnud tegelikult. Aga Tenerifel puhanud, ka teistel saartel olen palju kordi, ehk 10 korda. 2008 sügis-talv oli tõesti keskmisest nigelama ilmaga. Endalgi rikkus pooled rannailmad ära. Ja üleeelmine aasta oli novembri lõpp Gran Canarial terve nädal sompus ilma, aga see eest detsember, vähemalt esimene pool oli jälle suurepärane rannailm! Ja majutuse olen alati lõunas vaadanud, mujal võib küll odavam olla, aga randa sõitmine jälle aegavõtvam ja kallim ka. Aga ilmaga on juba sedamoodi, et garantiid ei ole kuskil.OK Egiptuses on vihmavõimalus väike, aga talvel tuulist ja jahedat ilma võib küll esineda. Ekvatoriaalse kliimaga maades on küll alati soe, aga vihma ja tormi eest ei ole ka seal kaitstud. Nii et Kanaaridele sõites talvisel ajal soovitaks ikka 2 nädalat, kui vähegi võimalik. Igatahes mul ei ole küll olnud sealmaal puhkust, mil poleks korralikku jumet näkku saanud või ujumas käia, enamasti ikka ilusad ilmad. Ja kui pole rannailma siis vaadata on ju palju, juba autosõit mägedes on nauding. See ka veel, et mida kõrgemale merepinnast seda külmemaks läheb ja kiiresti. 500 m peal pole enam migit troopikat.

Sattusid edelarannikut külastama just nendel paaril päeval, mil tuuline ja pilvitav oli. Ebaõnn küll! Olen ise peaaegu igapäev jälginud veebikaamera pilti Los Cristianosest ja ka Costa Adejest, ikka väga harva kui pole rannailma. Selles mõttes on alati mõistlik elamine võtta ikka edelarannikul ja muidugi minna pikemaks kui nädal. Juhtub 2-st nädalst mõni päev nigelama ilmaga olema pole hullu miskit, aga kui ühest nädalast..

Saare suurusega on nii ja naa. Pindalalt on mõnevõrra väiksem kui Saaremaa, aga ühest punktist teise sõitmine võib vägagi kaua aega võtta. Ega siis kõikjale mööda kiirteed saa.Põhjarannik muidu väga kaunis, ilm mõnevõrra jahedam kui edelas, vihmasem ka. No küllap saab ka põhjarannikul rannapäevi teha, ega see asi nii hull nüüd ka ei ole. Mine Las Teresitase randa, seal kõrval San Andresis on üks mõnus kalarestoran, üsna külakese keskel, otsi üles! Kirjuta pärast kuidas puhkus sujus.

Jah, ei ole põhjust muretseda, pigem tuleks karta juhuslikku kuumalainet. Peab ütlema, et netis on ilmateated pahatihti täielik jama. Tegelikult ei ole 15 kraadist päevatemperatuuri Tenerife edelarannikul ka südatalvel mitte. Väga harva kui seal päevasooja alla 20 jääb. Ehk oli see põhja lennujaama ilmateade, see asub suht kõrgel. Ja isegi kui saare lõuna lennujaama ilmateadet vaadata, mis asub ju idarannikul, siis edelas on ilm vähemalt 2-3 kraadi soojem.

Gran Canarial või Tenerifel on märts ikka kindla peale minek. Kui ilmateadet vaatad siis see on tavaliselt kas saarte lennujaamade või pealinnade oma ja need asuvad kõik saarte idarannikul, kus on oluliselt külmem ilm kui lõuna või edelarannikul. Vahe võib olla 4-5 kraadi. Peamised kuurortid kõik lõunas-edelas. Vaata kaamerapilti www.skylinewebcams.com , Vaata seal nt. Playa de las Vistas, see on siis Tenerife edelarannik.

No Rootsist saab muidugi odavalt, pidasin ikka Eestit silmas. Londonist muide on võimalik veelgi odavamalt saada.

Kuule, Lüssy, ära aja täitsa jama, need sinu toodud hinnad on täiesti utoopilised. Minu nõuanne on samuti võtta viimase hetke pakettreis.