Stiihia

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulin nädal tagasi Koh Changilt. Rollerite rent 200 bahti, parajalt võimsad masinad, küngastel polnud kahekesi üldse probleemi (kokku u 140 kg). Teed on kitsad ja pöörded järsud, aga rahulikult sõites on okei.

Ahjaa, kui Sihanoukville lähed, siis vali Otres 1 või Otres 2 rand, seal on vaikne, puhas ja ilus. Muidu tundub suht mõtetu linn. Soovitan edasi Kampoti minna, 5 dollarit, kaks tundi sõitu. Hea õhkkond, odavam, puhtam.

Neli päeva tagasi ületasin Taist Kambodžasse Hat Lek piiripunkti. Sõitsin bussiga Koh Changilt Sihanoukville. Nii lühike distants, aga korduvalt tuli bussi vahetada ja vahepeal tundide kaupa oodata - pea läks halliks. Kokku kulus mul 14 tundi. Piiriületus on komöödia, viisa ja templi saamiseks on hämaras kontoris viis mobiili näppivat politseiniku, kõigil jube tähtsad näod ees - kõhe hakkas ka.

Bangkokist tulles läbid arvatavasti Poipet piiripunkti, mis on samuti halva kuulsusega. Tervisekontrolli tuleb vältida, see on skämm. Viisa hind piiril on mõlemas punktis 1600 Tai bahti. Muud valuutat väga ei taheta.

Soovitan lennata kui mõistliku hinnaga peaks saama. Bussisõit ei ole põnev kultuurikogemus.

Kuidas praegu Tais ja Kagu-Aasias sularaha väljavõtmisega seis on? Kas keegi on leidnud mõne teenustasudeta Eestis väljastatava pangakaardi?

Austraalia ja Uus-Meremaa on suurepärased hüppelauad seljakotiga reisima õppimiseks, sest arvatavasti oskad kohalikku keelt ning saad raha teenida. Samaväärselt vingeks pean ka vabatahtlikutöö võimalusi Euroopas. Kindlasti jälgi lehti Workaway ja HelpX - need on oluliselt kasutajasõbralikumad kui WWOOFing, sest näed pärast liikmeks saamist tervet maailma ning võid igale poole vabatahtlikuks kandideerida. WWOOFinguga aga tuleb igas riigis eraldi konto tegemiseks raha maksta. Töid on Workaway ja HelpX kaudu väga erinevaid ja tingimused "hostidel" varieeruvad. Vahel piisas paarist tunnist päevas, et endale toit ja magamisase välja teenida. Ja asukohti on meeletult, minu üks vingemaid kogemusi oli nt Gran Canarial. Kui sa pikaajalisest reisimisest unistad, siis vabatahtlikutöö on väga hea algus. Nt kuuajase vabatahtlikutöö ajal võid silmad lahti hoida ka raha eest töötamiseks ;) Kahtlemata pole sa üksi, sinusuguseid reisijaid on igal pool, saad alati kõigiga kogemusi ja mõtteid vahetada.

Toetan su julgust, mine kindlasti reisima. Reisides õpid lühikese ajaga väga palju ja avastad endas uusi omadusi ja huvisid. Pärast ühe aastast reisi lisandub su avastmisnimekirja veel põnevaid riike;)

Hea kaaslane Hiinas rändajale!

Mind huvitaks samuti Maroko tutvustus.

Transport on isegi eestlasele seal väga odav, vaata siit nii rongi kui lendude hindu: http://www.cleartrip.com. Koguaeg midagi liigub, kas mõni buss või rong. Indias on väga lihtne spontaanselt uus suund valida ning transport leida. Vahel küll juhtub, et rong läheb alles järgmisel päeval, aga Indias peabki kõigeks rahulikult aega varuma ning teekonda nautima. Aga mõistan, et tegemist vaid paari nädalase reisiga, siis soovitan ka kuskilt rongijaamast kõik piletid ette ära osta, siis ei pea vahendajate peale lootma jääma ning saab planeeritud päeval järgmisse kohta liikuda. Bussid seevastu liiguvad koguaeg. Sama on ööbimisega, midagi broneerida ma ei soovita, kui tegemist pole peene hotelliga. Tasub ringi vaadata, hinda küsida ja tingida. Leidub nii urkaid kui peeneid kohti, Gokarnas saab 5 euroga kindlasti kahekohalise voodiga öömaja. Soovitan Goast hoopis suund Hampi suunas võtta, kus on vinged varemed ning ilus maastik, mida saab odavate rolleritega ringi sõites uudistada.

Indias eelistasin mina ronge, mis on stabiilsemad, odavamad, mugavamad. Lisaks saad rongisõidu kogemuse, mis on unikaalne ja seda väärt. Bussi- ja autoliiklust soovitan pikemate otsade puhul vältida. Rongi hind oleks kõige odavamas voodikohaga vagunis u 5 eurot, aega võtab 12-13 tundi. Lennuk maksaks septembris 28 eurot ja võtaks aega kõigest ühe tunni. Kiire transport - igav transport. Kasulik leht Indias on www.cleartrip.com. Kui rongidega rohkeb trippida, siis on kasulik see leht: http://erail.in/

Härlig, kas oled selles osas targemaks saanud? Ma otsin täpselt samale küsimusele praegu vastust. Olen küll Guangzhous, kuid Hong Kongist tunduvad lennud odavamad.

Tervist!

Taotlen praegu Hong Kongis viisat. Läksin ülal soovitatud härra Fredi juurde Chungking Mansionis. Tundub, et alates 2014. aasta algusest on viisa tingimused muutunud keerulisemaks. Mulle pakkus ta maksimaalselt ühe kuu viisat ning hinnaks 400, kiirviisa 600 Hong Kongi dollarit.

Kas keegi teab, kuidas soodsalt viisat uuendada(soovitavalt vähemalt 3 kuuks)?

Olen ka lennujaamas hoidnud kaks nädalat. Kõik oli hiljem alles ja terve. Austraaliast tulles on hind odav, Tai mõistes mitte nii väga.

Minu viisa taotlusele panin kirja, et sisenen Indiasse Delhi lennujaama kaudu. Kas tekib probleeme, kui peaksin hoopid Goa's või Mumbai lennujaamast riiki sisenema?

Gran Canaria maastik on täitsa kreisi, seal on tõesti väga ilusaid matkavõimalusi. Radade sildistamine ei ole kõige parem, aga kui ära eksid pole ka hullu, pole nii suur saar. Mina olen käinud Artenara kandis, mis on saare kõige kõrgem küla. Seal külas saad ööbida nt koopahostelis ning teha mitmeid edasi-tagasi või tsirkulaarseid matku. Saarel telkimine on keelatud, ainult erandjuhul saad loa, mida saab taotleda pealinnas.

Kas soomlased nõuavad India viisa jaoks reisikindlustuse olemasolu? Hea meelega muretseksin kindlustuse hiljem, koos lennupiletitega.

Ja mis lennufirma? Kuidas neid pakkumisi leida?

Põnev, tahaks täpsemalt teada. Räägi, mis lennufirmaga ja millele su info põhineb?

Väga lahe pakkumine. Kas müüd ainult ühte piletit või saab ka kahele inimesele?

Otsin samuti üheotsa piletit Indiasse. Kas Aerofloti 380 eurot Delhisse on kõige odavam pakkumine?