nicky19

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

4 meeldimist
2 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rendifirmadest veel, ei soovita Eva Rent A Car firmat,kontor oli neil Kyrenias bensiinijaamas, hinnas saime küll alla ja auto margi/aasta saime ka teada,väljas ka neil üks kenama välimusega seisis,aga kui ülejärgmisel päeval kohale toodi,kusjuures hilinemisega pool tundi ja helistasin veel neile,et kus olete,aeg juba nii palju üle,siis oli suht räsitud laigulise kapotiga auto ootamas. Pluss veel see,et raha osas käis asi nii,et lepingusse kirjutati summaks 70,andsin 100 eurot ja ootasin tagasi,küsis veel 10 juurde,mõtlesin,et ok,äkki saab nii paremini tagasi anda. Läksime siis auto juurde,võtmed käes ja hakkab ära minema. No ja siis läks vaidluseks,ta ei saanud väidetavalt aru üldse,mida me veel tahame.40 euri oli ju tagasi saada.Kutsus veel teise vana appi,see seletama,et saite liiga hea hinna jne. Lõpuks tõstsime häält ja siis ladus kohe raha kätte. Pluss veel üks rehv oli sõidu alguses juba suht tühi,nii et hea,et täiesti x-kohas bensukas üks noor poiss pumbaga appi tuli,muidu poleks nende full insurance rehve katnud.

Head reisi ja ilma! Ja üks koht,mis mainimata jäi ja kuhu ise ei jõudnud,aga kuulsin,et pidi külastamist väärt olema,oli Famagusta linn. Põhjas on jah vahemaad piisavalt suured,kui algult kaardilt võib-olla tunduvad. Linnas ajab see vasakpoolne liiklemine veidi segadusse,eriti ringide juures,aga kogenud juht saab kindlasti hakkama.

Liirides kõige kasulikum ja vahetasin juba enne reisi Eestis ära. Kohapeal saab muidugi ka vahetada,aga neid kursse ei uurinudki. Rendiautoga nad üle piiri sõita ei luba,uurisin enne mitmed firmad läbi,et kas mingi võimalus on,aga kõigil sama vastus. Kusjuures vastupidi lõuna poolt minnes põhja pidi saama,kui kindlustus uuesti osta. Muidu oleks kohe üle piiri sõitnud. Aga kui üle piiri minek,siis passid kindlasti kaasa,mingit maksu pole,aga passi tahavad küll ja tembeldavad ära. Hotellis pakuti küll tuure ja päris piisaval hulgal,aga neist huvitavamad ma arvan,jõudsime rendikaga ise läbi sõita ja säästsime rahas ka seega. Kui auto võtta 3-4 päevaks,siis jõuab põhjas piisavalt käia-näha. Soovitaks pigem 4ks,endal tundus,et oleks võinud üks päev veel olla,aga siis poleks jälle rannas suurt jõudnud olla,kuna ilm ja vesi olid super. Ja liumägedega olge ettevaatlikud, eriti nende järsemate siniste torudega!

Tere, Me ka 26ndal tagasi reisilt ja vabandused,kes varem juba infot ootasid,polnud suurt aega netis kirjutamisekski vahepeal. Kohapeal sai osta netiaega lisaks eelmisele kirjutajale ka 1 tunni kaupa (eelnes jällegi 10 tasuta minutit),aga seda kasutasime mobiilis ära,sest lauaarvutid olid tihtipeale kinni.

Igatahes reisiga jäime rahule,ilm oli super,ei mingit vihma,vesi nii soe,et lihtsalt lähed sisse,kuigi kohati olid lained päris korralikud, olime hotelli peamajas (kuigi kirjas oli,et majutus bungalow'tes),mis oli meeldiv üllatus,kuna tõesti need bungalow'd paistsid kuidagi kitsad ja valgusevaesed väikeste akendega. Peamajas olime 2.korrusel,ei pidanud liftigi kasutama (kuulsin,et pinecourt majas oli lift mega aeglane). Tuba oli ruumikas,rõduga ja ok vannitoaga.Õhtusööke ei võtnud ja ei tundnud ka kokkuvõttes puudust,kuid soovitan võtta neil,kes liikuma ei pääse hotellist kaugemale,sest tõesti seal läheduses pole midagi ja jala kauplusteni-restodeni on parajalt maad kõmpida. Variant on ka iga päev bussiga Kyrenia linnas käia,sõidab ca 20 minutiga kohale,pilet üks ots 1 eur või 2,5 liiri, mis päris odav ja graafik on neil ka ok. Tuleb ainult piisava varuga peatuses oodata,muidu võib juhtuda,et buss täis ja peab seisma vahes,mis pole ka teab,mis hirmus,kuigi palavaga pole see just tore. Aga hommikusöökidega jäime rahule,rikkalik laud ja sai ka õues süüa. Õhtuti sõime mujal kuskil kebabi,pastat või käisime poest või turult läbi. Rendikaga oli nii,et hotellis küsiti 30 euri päeva eest. Ise võtsime Kyreniast 3 päeva 70 euri (tingimisega) eest. Auto saime tühja paagiga,nii et kohe bensukasse ja 3 päevaga saime täispaagiga hakkama. Soovitan auto enne üle vaadata,sest nad võivad vabalt mõnel teisel kokkulepitud päeval hotelli juurde kehvemas korras auto tuua,mis sest,et sama mark (aga nt. nähtavate avariitunnustega,mõlkidega jne.)

Plaan oli algul üle piiri lõunasse sõita,aga läks nii,et piiri küll Nicosias ületasime passikontrollis,aga seda jala siiski,auto jäi Türgi poolele parklasse. Ja soovitan ära käia Nicosia Küprose poolel,et seda kontrasti näha,mis oli täiesti olemas. Jala jõuab küll ühele shopingutänavale ja sealt ehk veidi edasigi,kuidas viitsimist on.

6 päevaga olekski paljuks läinud organiseerida lõunapoolset trippi,kuna vahemaad olid niigi päris suured ja polnud laiu sirgeid teid,mida kiirelt läbida saaks,mägedes oli kohati päris hullumeelne kitsaid teid läbida,lootuses,et kedagi niipea vastu ei tuleks,kuna järsak oli kohe kõrval. Nii,et piirdusime autosõidul põhjaosaga. Käidud sai DipKarpazis (eeslid tee peal,Golden beach- ilus pikk rand,vanad hooned- sõit võtab palju aega,aga tasub käia), Nicosias (Türgi pool on päris jube ikka), Bellapais Abbey's (piletiga), Buffavento (lähedal sama nimega restoran tee ääres,saime korralikult süüa seal) castle's (pool päev mägedes turnimist,kui rahulikult võtta ja vaateid nautida,tasus küll ära) ja St.Hilarion castle's (turistikaks tehtud,st pilet,viidad jne. võrreldes eelmisega,kus piletit polnud ja sõit sinna ekstreemsem,aga meeldis ka).

Kui kellegil konkreetsemaid küsimusi veel,olen valmis vastama:)

Sakslaste firma on,eelmisel aastal sai Türgis nendega käidud,varem ka polnud kuulnudki. Türgi reis oli väga ok,kui oleks ilmaga ka vedanud,seekord ehk veab ilmaga paremini,kuna minek varem,19.sept. Lend Tln'st,aga vahemaandmine Antalyas (jälle see Türgi osa teema..). Eks paistab siis jah,kas jääb viimaseks korraks,hetkel head tunnet küll kahjuks pole,tundub,et peab ise kohapeal palju sebima hakkama.

Reisikorraldaja on Wow Travel. Oh jah,ei kujutanud ette,et nii keeruliseks kipub kujunema see lõunaossa pääsemine..Lugesin eelnevalt kommentaare,kes on vastupidi lõunast põhjas käinud ja pole probleeme tekkinud,v.a uue kindlustuse ostmine. See tundub ka jama,kui põhjast rentida auto,panna piirile seisma ja üle piiri teine auto rentida,jabur. Pole paraku ka hotellis istuja tüüp ja suur soov oli saarel ringi ikka sõita.

Niipalju,kui uurida olen jõudnud,siis tundub,et hotelli ümbruses tõesti midagi peale pisikese poekese polegi,küsisin ka otse hotellilt. Samas tripadvisorit lugedes võib hotelli restoran ikka väga ülerahvastatud olla ja kiidetakse Kyrenia restorane. Igal õhtul muidugi sinna sööma sõita oleks tüütu.. Mind huvitab pigem autorendifirma leidmine,mis lubaks ka väljapoole põhjaosa sõita,siiani olen vastuseks ainult põhja piirangu saanud:( Kui keegi teab soovitada konkreetset firmat,oleksin tänulik!

Just,jutt käibki cherry reisist.Otsustasime siiski mitte võtta poolpansioni lisaks. Loodetavasti seal põhja pool saab ka häid maitseelamusi.