trip-krainetrip-ukraine-dark

mustikasupp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid
 1. Nii, nagu ka eelpool mainitud, siis võta Chiang Mai jaoks üks lisapäev. See on selline mõnus tudengimaiguga linn nagu Tartu, kus kõigepealt veidi Aasiaga kohaneda.
 2. Huay Xai on selline mõnus turistilinn, kus pole suurt midagi teha, kuid hinnad on Luang Prabangi kommuudi pealt üles puhutud. Varu vajalik Taist!
 3. Ise Gibbon Experience tegema ei jõudnud-saanud, aga teel kohatud sõbrad kiitsid küll. Midagi teistsugust, mida mujal (veel) väga ei pakuta.
 4. Slow boat - mõnus kulgemine heas seltskonnas või omakeskis mõtiskledes ja raamatut lugedes. Võta söök-jook kaasa! 50-kraadises vees ei saa just kõige maitsvamaid nuuldeid!
 5. Kui sul on käes mõni vanem LP isend, kus on kirjas, et paadisadam asub Luang Prabangi kesklinnas, siis nüüd on see tõstetud umbes 5 km linnast välja. Sõidu eest maksad euro-kaks näkku, mis on tegelikult kallis...
 6. Luang Prabangis juures tasub tõepoolest Kuang Si väga ilusat kosekompleksi külastada. Ujumisriided kaasa! Ise võtsime kamba peale selle kaherealise kastiauto, mis tuli näkku odavam kui rollerirent. Samas nägin ka paari ratturit, aga eks see oleneb viitsimiset, seltskonnast ja füüsilisest vormist.
 7. Luang Prabangi ööturu juures on üks mõnus toidutänavake, kus saab 10 000 kipi (1€) eest süüa head ja paremat. Palju! Kui tuled ringristmiku poolt, siis jääb see vasakule. Lisaks oskan soovitada ühte mõnusat korralikumat restot, kus soovitan tellida Laose fondüüd, mis on põhimõtteliselt hõõguvatel sütel ise oma toidu keetmine. Huvitav ettevõtmine! Selle nimeks võib olla Dyen Sabai, aga pole 100% kindel, ning sinna saamiseks peab ületama bambussilla üle Nam Khani jõe, mis on juba ise elevust tekitav ettevõtmine, kui ka restorani sööma jääda ei plaani.
 8. Off the beaten tracki soovitan väga-väga-väga, sest Laos on tegelikult väga kaunis ja huvitav maa. Minu Laose kogemus jäi lõppkokkuvõttes vägagi negatiivseks just nimelt banana pancake tracki pärast. Mul oli suur soov teha tuur Põhja-Laoses, kuid kuna juba esimese 2 päevaga turistikates hakkas ilge nöörimine pihta ning tundsin end vaid sularahaautomaadina, siis tahtsin võimalikult kiiresti minema saada sealt riigist. 3 kuud Indias on kökimöki võrreldes sellega, mis turistikartell on Laoses... Usun, et minnes põhivoolust teist rada saad parema kohtlemise, soojema vastuvõtu ja meeldejäävamate kogemuste osaks!
 9. Vang Vieng poleks minu soovitus. Selle ammusest võlust on järele jäänud vaid trobikond white trashi, (raha)näljased kohalikud ja 3 baari (varem oli neid ehk 15 ringis?). Samas kui on ikkagi sinna minek, siis soovitan vallutada linna taga olevat pisikest püstloodis mäge (see on teisel pool jõge tuubirendist) ja avastada lähedalasuvat koobast (võta oma pealamp, ujukad ja julgus kaasa!). Tuubitamise kohta nii palju, et juhuks, kui see meeldima hakkab, võid vabalt rentimisel anda valed passiandmed ning kummi enda kätte jätta. Tuleb odavam kummi 2 päeva enda käes hoida kui 2 päeva rentida (ning õhtust trahvi maksta).
 10. 4000 Islands olevat väga mõnus koht, kuigi ise sinna ei jõudnud. Kui soovid, saab sealt lähedalt ka rongiga Bangkoki sõita.
 11. Kui mujal Kagu-Aasias on ööbussid täitsa mõistlik valik nii aja- kui rahakulu silmas pidades, siis Laoses seda varianti ei soovitaks. Kuna see on väga mägine piirkond, siis pole see üldsegi mitte ohutu ning arvatavasti poleks ka sealne uni kuigi kvaliteetne. KINDLASTI MITTE LUANG PRABANG-VANG VIENG MARSRUUT - see on paras okseratas!
 12. Vientianes võta UXO keskuse jaoks aega, sest seal näidatakse väga huvitavaid dokumentaalfilme. MUST VISIT!
 13. Proovi kindlasti Laoses miljonäriks olemine ära, sest 10 000 kip = 1 euro! :)

Kui Sul on veel küsimusi, siis jagan hea meelega. Praegu panin unisena kirja esimesed muljed, mis pähe tulid.

Vinget ja rõõmsat reisi!

Veidi Indiat, tuleb Türgi, Tai, Kamboodža, Laos, Vietnam, (Malaisia).

http://kahvlita.weebly.com/