ipp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen Curacaol käinud 3 korda, seetõttu kirjutan siia mõned vastused, mis ülevaltpoolt küsitud:

  1. lennujaamas ei ole lahkumismaksu kunagi olnud
  2. 6.30 ma ei riskiks tagastada autot, et jõuda 8.00 lennule. seal võib olla teisi samasuguse murega ja paberite vormistamine võtab aega. Parem on anda auto päev varem ära ja ei pea ilmtingimata seda lennujaama andma. Transfeer kesklinnast taksoga lennujaama maksab vähemalt 2x vähem, kui üks päev autorenti. (Sama kehtib ka hilise saabumise osas: vormista parem auto järgmisel päeval. Pealegi on purjus peaga ohtlik sõita)
  3. taksod liiguvad, kuid neil ei ole keskset dispetsheriteenust. Kui tahad hommikul vara lennujaama jõuda, siis lase hotellil endale takso või muu transport organiseerida. Varahommikust taksot pead laskma hotellil juba eelneval õhtul organiseerida.
  4. Snorgeldamisel on paksult kalu näha igal pool tervel lõunapoolsel kaldal. Seega "soovitage head kohta" on asjatu vaev.
  5. Merisiilikutele võib otsa astuda ka põlvesügavuses vees. Viimase aja "uudistoode" on lionfish. Näeb välja nagu heeringas, millele on suled külge kinnitatud. Inimest ei ründa. "Suled" on tal mürgised. Invasiivne võõrliik.
  6. Nägin snorgeldades inimesepikkust haid. Kohalikud väidavad, et neid eriti ei ole ja et nendega pole ka probleeme esinenud.
  7. Raha: pangakaardid toimivad. Dollarid toimivad. Kohalikud kassad on kahesüsteemsed: maksta võid kraami eest segiläbi dollarite ja kohaliku rahaga. (Näiteks leiad taskust 100 kohalikku ühikut ja 10 dollarit, viskad need letile, kassaaparaat arvutab need kenasti kokku ja annab täpse jäägi (kohalikus rahas) sulle tagasi)
  8. Tegevusi lisaks eelmistes postitustes mainitule: avamere kalapüük. Seda on küll ilma pisikese grupita sigaraske orgunnida, kuid siiski võimalik.
  9. Ligidal mõnetunnise paadisõidu kaugusel on Kleine Curacao. Püsiasutuseta laid. Meenutab veidi nagu Eesti laide, kuid kadakate asemel on ogaline rohi ja mõni üksik palm. Sinna orgunnitakse iga päev 4-5 erineva firma poolt terve päev kestev reis. Kaasa soovitav võtta megakogus päikesekreemi.