trip-krainetrip-ukraine-dark

kaljukkk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Püüa jalad üles tõsta kuidagi. Enda alla kerida, kui kõrvalkoht on vaba siis sinna "laieneda". Eelista käigupoolset kohta (vs aknapoolne või keskel), seal rohkem ruumi liikumiseks ja sirutamiseks.

Muidugi - kui see on võimalik.

Liikumine ja sirutamine võib ka suht väike olla, kasvõi kohapeal istudes veidi sirutamine aitab samuti.

Mingeid kreeme võib kasutada, aga seda pigem peale sõidu lõppu.

Kehvad sukad võivad ka hullemaks teha.

SF küngastel ratastel sõita - no ma ei tea. Eriti jõhkraks - libedaks - läheb siis kui sadama hakkab, ka jala lased liugu. Aga kui oled võrdluseks Luksemburgis mägedes sõitnud ka parkinud autoga siis on täiesti ok, USAs on ju automaatkäigukastid ka. Õige et linn on suuruse mõttes jala peaaegu (peaaegu) kõnnitav, USA asulate puhul on see ainulaadne. Ajaloolise trammiga sõida kindlasti.

Hotelli valikul on oluline piirkond; et kodutude liikumispiirkondade lähedale ei satu - vastik ja pimedas ohtlik.

Kui oled IT suunal siis sõida läbi Silicon Valley teede: Intel, Google, Oracle ja mis iganes hooned.

Kuidas ajavahega toime tuled - see on kuidas kellelgi. On olnud nii et planeerid kõik kenasti ära aga siis selgub et magatakse esimene päev või rohkemgi maha. Või siis läheb pingutus liiga suureks. Päikesepaistes (kui on ilma) karmidel SF küngastel jalutamine võib aidada - kõnnid aga poolenisti magad.

Raskemad asjad taskusse, selga ja jalga. Võimalikult suurte taskutega riided. Sisetaskutega, korralikult kinni püsivate taskutega reisivest on nii või teisiti hea et olulised asjad enda lähedal püsiksid. Näiteks ka läptopi aku, gps jms taskusse.

Taskutega riiete ideid vt http://www.ayegear.com/ Internetis surfates olen eriti ekstreemse riietuse peale sattunud - oli kott, aga vajadusel pandi selga jope või vestina.

Matkajana - alpinismi aegadest mäletan aega kui kirka, kaljuhaamri ja kasside, naelte jms lubati tõesti lennukisse. Praegu on vast sellise rauakola salongi võtmine kahtlust äratav; kas matkakeppe lubatakse?

Pompei asemel - kõrval - võid vaadata vähem külastatavat Ercolano/Hercolaneumi, sama sisu. Capri saarele ja Amalfi ranniku äärt pidi võib sõita. Kui kunsti & ajaloo huvi on siis leiab palju. Vaata ka ümbrust.

Alati on teema kohalik söök. Pizza ja muud sarnased on sealtkandi road, mereande on.

Prügi oli palju. Napolist väljapoole kuhugi läksime siis mõtlesin mis teistmoodi on - siis tabasin et prügi ja selle lõhna pole.

Kui booking.com on hotelli juures märgitud tasuta tühistamise võimalus siis võib bronnida, lausa mitmeid bronnida ja hiljem mõelda ja tühistada ja ka kuupäevi muuta kui see võimalus juhtub olema.

Hosteli jagatud tubade hinnad on muidugi per voodi - nagu kirjas. Kahese toa hind on kahese toa hind.

Vastused nagu "selleks on internet", "kasuta googlet" on haiged ja tuleks ära keelata; kas praegu on keegi kes seda ise ei tea?

Püüdkem saada tagasi tänu nagu http://trip.ee/content/t%C3%A4nud-tripee.html

Ammu olin seal, asi hakkas siis mõnel põhjusel huvitama, tripadvisor.com tekstid tundusid mõttekad? Vene keeles muidugi.