reheturism

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi


19 meeldimist
6 postitust
88 kommentaari

Viimased kommentaarid

Kordan veelkord, et Booking on ainult vahendaja kliendi ja majutusasutuse vahel. Kõik muudatused saadab Bookingule ikkagi majutusasutus. Helista otse hotelli ja saad selge pildi (Bookingusse ei ole mõtet helistada).

Endises Astanas üle ühe päeva ei ole tõesti rohkem midagi teha. Vaata see ulmeline arhitektuur ära, külasta jalakäijate tee lõpus olevat ostu/lõbustuskeskust ja kui viitsid järjekorras passida paar tundi, siis ka tornist linna vaadata. Taksod ei ole kallid.

Õhtul soovitan istuda rongi (broneerides eelnevalt kupeevaguni) ning hommikul oled Almatys. Seal on loomulikult rohkem tegevusi, aga kogu turistika on suht kallis. 
Tulin just Kasahstanist (korraldan sinna igasuviseid reise kuuesele grupile).
Helista ühele minu partnerile (ütle, et oled Raouli tuttav eestist), ta võibolla organiseerib sulle mingi tripi mõistliku raha eest. +8 747 193 30 60 või 
+8 777 355 29 93 (suhtleb vene keeles).

Lihtsalt öeldes. Kui soovid ise süüa teha, siis võta apart. Kui ei viitsi, siis võta numbrituba.

Poolas kindlasti soolakaevandus ja hundikoobas.

Slovakkias on korralik mägimatka rada erineva raskusastmega.

Ainult pass, mille kehtivusaeg on 1 kuu pikem, arvestades riigist lahkumist. Tõsi, oleme reisinud ka passiga, mille kehtivusaeg lõppes reisile järgneval päeval. Aga seda riski ei soovitaks.

Viimased 5 aastat on minu viisad vormistanud Alfa Tour. Kiire ja korrektne töö, normaalne hind, julgen soovitada!

Viisaankeedis "lahter" töökoht on vajalik ainult selleks, et sa ei tunduks "kodutuna". Mitte keegi venemaa poolel ei tunne selle vastu huvi. 
Migratsioonilehe täitmisel piiril, pead kindlasti sissesõidu põhjuse märkima olenevalt viisa tüübist (turismiviisa-puhkus, äriviisa-töö). See väike paberilipakas on venemaal äärmiselt oluline.

Augustis läheme Kasahstani mägedesse.

Juuli teises pooles Baikali taha Siberisse.

Mõlemad riigid on eestlastele viisavabad.

Pidasin silmas kahe riigi vahelist mäestikku. Nõukogude Liidu ajal ei olnud selle mäestiku ületamine seadusevastane. Praegu on mäestikus hobustega piirivalvurid ning vajadusel lendab kohale ka kopter. Ka meid peeti kinni (kuigi meil oli kaasas kohalik saatja) ning kästi Kasahstani poole tagasi kõndida. 

Olime möödunud suvel grupiga ning puuke ei saanud, samuti ei olnud me vaktsioneeritud. Üle mägede kahjuks enam ühest riigist teise ei pääse, piirivalve võtab rajalt maha. Ainult läbi ametlike piiripunktide, viisavabalt. Soovitan linna Karakol ning selle kõrval asuvat hiigelmäge.

Zlotte on mõistlik vahetada kohapeal (mitte lennujaamas). "Kontora"-de võrgustik on väga tihe. Linna jõudmiseks on buss mõistlikum, sest rongipileti lunastamine automaadist on suht keeruline (kui sa just ei valda poola keelt).

Kui peatute Banskos, siis kindlasti külastage kohalikke rahvusrestorane (mõistlik on eelneval päeval kohad broneerida). Saate tõelise maitse- ja kultuurilise elamuse!

Ka sellesuvistel Venemaa ja Kasahstani lendudel ei olnud sellega probleemi. Ka meil läksid mõlemal reisil nimed vahetusse. Euroopas peaks asi veel lihtsam olema.

Ka mina olin sellel suvel grupiga selles mägikuurordis, kuid see väga hea film ei tulnud meeldegi! Äkki oskad öelda, kus täpselt võtted toimusid. Külastan tõenäoliselt seda keskust ka tuleval suvel.

Momondo toimetab tõesti ausalt. Muudatusi teevad lennufirmad ja sealt võib tulla ka hetkeline segadus. Üldjuhul piletid otsa ei saa, sest lennukid müüakse alati "üle".

Olen. Keskus ise oli päris OK. Linnast mäkke jõudmiseks tuleb kindlasti kasutada taksot, sest all on meeletu järjekord. Linn ise oli väga kole ja räämas. Keskus kuulus inglastele, aga siis tekkisid mingid probleemid ning oli vahepeal suletud. Uuri!

skiamade.com

salzburgerland.com
gastein.com

Korraldan suusareise Austriasse juba 10 aastat. Normaalse hinna/asukohaga majutus tuleb tegelikult broneerida juba aasta varem! Arvestades grupi suurust ning "hilist" broneeringut, peaksid valima väiksema keskuse (suurtes keskustes on hetkel saadavad põhimõtteliselt ainult kallid majutused). Kui huvi, saadan mõned lingid, saad ise edasi pusida.

Sõiduaeg ei saa aru, et üleval kõigutab. Vahepeatustes aga väljud bussist nagu meremees laevalt, mõned minutid on tunne nagu maapind kõiguks.
Üleval esimene rida on üks parimaid kohti, saad jalad mugavalt välja sirutada "armatuurlaua" peale, samuti hiilgav vaade.

Palun saada e-mail raoul_spitsmeister@hotmail.com
Reisi sisu on liiga pikk, et siin lahti seletada.

Trixz, kuidas reis läks?
Sõidame järgmisel suvel taas Baikali suunas, seekord on lõpppeatuseks Novy Uoyan. Välja on töötatud 6 erinevat kohapealset reisi, mille vahel valida. Kellel huvi, andke teada.

Tean niipalju, et järgmised 2-5 aastat sulle enam venemaa viisat ei väljastata.