Krabistaja

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas kellelgi on veel viisaga õnne olnud?

Lendan novembri lõpus Qatariga Taisse (algusega Budapestist) ja ostsime piletid nimme 23-tunnise vahepeatusega Dohas, et veeta päev sealsete tuttavatega. Tegin kõik nagu reeglid ette nägid: täitsin viisa taotluse, broneerisin üle 100-eurose hotellitoa etteantud valikust, maksin viisa eest, esitasin vajalikud dokumendid. Ootasin kaks kuud vastust ja eile siis öeldi, et viisat ei anta! Mingit põhjendust ei lisatud. Kuna ma ei ole varem isegi Euroopast väljas käinud ja kriminaalset karistatud ei ole, siis jääb üle vaid arvata, et neile ei meeldinud mu passipilt... Või siis ehk see, et reisin koos elukaaslasega, kuid me ei ole abielus. Tema oleks viisa piirilt saanud.

Saan muidugi aru, et Qatar Airways ei ole süüdi Katari võimude keeldumises, aga peale lakoonilise vabanduse nad mingit abivalmidust üles ei näidanud. Pileteid muuta saaks ebanormaalse lisatasu eest kaks (!) päeva hilisemale lennule ja ainus, mida nad soovitasid, oli tasuline lounge lennujaamas, kus saab vist 40 euro eest 6 tundi kükitada!

Kui viisat taotlema hakkasin, kinnitas Qatar Aiways korduvalt, et mingeid probleeme ei teki. Kuskil ei ole juttu sellest, et ilma igasuguse põhjuseta võidakse viisa andmisest keelduda ja mida siis ette peaks võtma. Ma ei tea, kas tasuks veel asja Katari võimude käest uurida või oleks parem olukorraga leppida? Ja kas Qatar Airways tõesti ei ole kohustatud millegagi aitama? Viisa eest tasutud 50 eurot muidugi ka tagasi ei saa...