Tonu24

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere Käisin 2013 jaanuaris Tais.Nimelt bangkoki lennujaama jõudes kujunes reis järgnevalt: Bangkok 1 päev, rongiga öösõit lõunasse(II klassi pilet 600 BHT, kuid avastasime et tagasi tulles III klassiga oli hind 200 BHT ja oli palju rohkem ruumi), edasi bussisõit Krabi (200 BHT), sealt praamiga Phi Phile (maksis 400 BHT, kui oleks piletid ostnud mingi kohalikust reisiputkast oleks saanud 350-ga), 2-hotellituba Phi Phi 500 BHT, massaaz Phi Phi rannas päikseseloojangut vaadates 1h 300 BHT (Happy ending + 700), praam Koh Lanta`le 350 BHT (soovitan väga minna Koh Lantale väga ilus ja palju soodsam kui Phi Phi ülerahvastatud väike-saar), 4 kohaline (konditsioneer, dussiruum ja väljas ka suur bassein) Bangalow Koh Lantal oli 700 BHT öö (Koh Lanta Sunny houses, long beach ääres), rolleri rent 200 BHT(muide kütust soovitan osta tanklast, kuna pudeliga ostes saad ühe liitri asemel pool), 1 päevane paadiretk 700 BHT/inimene (sisu: snorgeldamine erinevate kaljude juures,(võimalus ronida ka kalju otsa ja siis sealt vette hüpata, aga ettevaatust ronides igasugused kalju lõhed on krabisid täis), sinise laguuni külastamine(ujud läbi koobaste mis on ainus sissepääs , et jõuda imeilusasse liivaranda,),lõuna (hinna sees). .... Vabandust jutt jäi pooleli aga kohustused kutsuvad.

Tere

Käisin Tais (ja ka Phuketis) 2013 jaanuaris. Rongiga Bangkokist tulles oli meie esimeseks peatuseks Krapi, sealt edasi Koh Phi Phi - Koh Lanta- Phuket ja siis tagasi Bangkokki. Minu soovitus on see, et kui jõuad Phuketi poolsaarele, siis mine sealt ära nii ruttu kui võimalik. Phuketis on meeletult palju turiste kõik kohalikud on omakasu peal väljas (isegi politsei Shalong Thales viis meid politseiautoga litsibaari ja seal üritati meilt raha välja pressida). Phuketis on Tai hindasid arvestades kõik meeletult üle makstud.

Mina soovitan minna Phuketis praami peale mis siirdub Koh Lanta saarele ,praam teeb ka vahepeatuse Phi Phi saarel, millel soovitan ka vähemalt ühe öö olla, et saaks osa sellest meeletust tulemängust mis rannas iga öö toimub ja järgneval päeval soovitan matkata mäetippu kust avaneb imeline vaade, mida saad nautida näiteks kookosesse tehtud arbuusi jäätisekokteili nautides.

Koh Lantal soovitan võtta ööbiskoha Long Beach (ranna pikkus 5km)ranna äärde. Väga mõnus suhteliselt vaikse ööeluga, kuid siiski on õhtuti rannas mõned tõeliselt tasemel söögikohad, mis oma hinnataseme poolest on väga soodsad võrreldes sellega, mis meile hiljem 3 päeva jooksul Phuketis pakuti. Kindlasti soovitan Koh Lantalt minna ka päevasele snorgeldamis paadireisile, mille käigus külastatakse ka Sinist Laguuni, mis on uskumatult võimas, nimelt hüppad paadist vette, ujud kottpimedas läbi kalju ja jõuad randa, kust on ainult seesama üks väljapääs, millest ka siseneti.

Igaljuhul, see on minu arvamus, aga selle 14 päeva jooksul mis ma tais veetsin, jättis just kõige halvema mulje Phuket(seda võibolla sellepärast, et ma ei ole nii rikas ja igav inimene, et päevade viisi luksushotellides vedeleda, mille valik muidugi Phuketis on muljetavaldav.

Tere Tegin sarnase tiiru sel suvel VW Sharaniga, kilometraaz tuli 6700 km (5,3L/100km 1,5eur/L) Kokku 500.- . Kodust starisin kell 17.00, et öösel on rahulikum sõita (eriti Poolas) ja jõudsin kell 3.00 Krakow`isse (1200km). Edaspidi toimus reis nii, et päeval vaatasime igasuguseid vaatamisväärsusi(ronisime mägedes, käisime koobaste, losside külastused, jne) ja õhtuti(18.00-umbes 22.00) siis sõitsime natuke edasi jälle. Sellise reisistrateegi plussid on: Õhtuti on VÕIMALIK sõita(muul ajal liiklus väga tihe ja päevasel ajal on mõtetu autos aega raisata), lisaks kui hakkad öömaja alles pärast kella 21.00 otsima siis on peaaegu igalpool võimalik ööbimiskoha hinda alla kaubelda. Aa muide soovitan Poolas, Slovakkias ja Sloveenias uurida erinevaid teenuseid rääkides vene keeles(mitte inglise), kuna katsetused näitasid, et siis on võimalik teenuseid odavamalt saada.

Reisi kestvus oli 15 ööd, nendest 7 ööd veetsime horvaatias, alates põhjast, kuni Dubrovnikuni välja. Kindlasti soovitan Plitvička loodusparki, mille külastamiseks peab planeerima terve päeva.

Muidu minu lemmik tegevus Horvaatias oli snorgeldades kalade söötmine küpsise/saiaga, väga palju huvitavat näeb seal vee aluses maailmas.

Ilusat reisi soovides Tõnu