colombian1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

16 meeldimist
2 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

norsu

Eks iga üks vaatab asju oma vaatenurgast , mis võivad olla küllaldki erinevad.Osaldele pole see üldse probleem, teistele pseudoproobleem aga kolmandatele on see väga oluline asi ,millest sõltub tema võimalus reisida. Palju sõltub sellest ,mida reisikaaslasest soovitakse.Juhul kui eesmärk on ainult magamise ajaks tuba jagada umbes 8 tundi päevas ja ülejäänud aeg omaette ringi liikuda , siis on raske isegi raskusi tekitaval reisikaaslasel reis ära rikkuda aga kui eesmärgiks on kogu aeg igal pool kaaslasega koos olla siis võivad küll probleemid tekkida. Küsimus on ka selles , et mida minnakse välismaale tegema - kas kaaslasega tutvuma või hoopis kohaliku kultuuri, eluolu, inimestega tutvuma või minnakse sööma,jooma ,randa päikest võtma ja ujuma jne ....Kõiki neid asju ei saa võrdselt vaadelda.

Varem tõesti Kosovost Serbiasse ei pääsenud , võibolla on nüüd olukord muutunud,neli,viis aastat tagasi ei lubatud kedagi isegi Pristinasse.Tänvatel ringi liikumine ohtlik , palju relvastatud üksusi.

to ElCato "Ja kui eelnevalt kirjutasid, et naised (või osad neist) kalduvad oma sookaaslasi eelistama toakaaslastena, siis büroo ju talitab klientide soovi järgi. " ... Milliste klientide soovi järgi büroo talitab! Keskmiselt 30 protsendi enamasti naisoost klientide järgi aga need ei ole ju klientuuri enamus vaid vähemus . Vahest ülejäänud kliendid lihtsalt ei protesteeri ja ei tunne probleemi sellest ja nii tundub, et kõik oleksid rahul , mida osad mitte sugugi tegelikult ei ole. Pole küll kohanud reisifirmat ,kes oleks minu arvamust ka näiteks küsinud ja seda proovinud arvestada ja täide viia.


to norsu "Aga alati on ju võimalus tripis reisikaaslane otsida, siis on võimalus enne vestelda ja toakaaslasest mingi pilt saada jne. "

Läbi proovitud variant ,mis  sageli ei toimi ,sest nii palju  tegureid peavad ühtima.

Üldse ei saa aru nendest kahjunõuetest . Kahjunõuded võib reisifirma saada ka teismoodi ja nimelt selles , et firma teostab soolist diskrimineerimist või siis selles, et sunnib peale homoseksuaalsust soodustavat elustiili.Nõudeid kahjude kohta saab igat moodi ja iga asja kohta esitada juhul kliendil on selline eesmärk.

to ElCato . " Lühidalt, kas soov oleks siis üksinda reisivad mehed panna ühte tuppa üksinda reisivate naistega olenemata viimaste soovidest/eelistustest? " ....... Pigem on praegune olukord vastupidine ja nimelt selline , et inimesi tahetakse vägisi oma soopoolega kokku panna ilma neilt nõusolekut küsimata. Inimestele võiks anda valikuvõimaluse -kas nad on nõus ruume jagama ka vastasugupoolega ja ainult need ,kes seda mitte mingil juhul pole nõus tegema siis oodaku seda aega kui mõni oma soo esindaja ka saabub , maksku 200 - 900 eurot ühese toa eest juurde või loobugu reisist. Isiklikult olen jaganud ruume nii naiste , meeste , naise,mehe ,mehe ja naise vahel ,abielupaaridega jne ja pole mingit vahet kas kaaslane on mees või naine ...ja nii kümmneid kordasid ja midagi halba pole juhtunud , ainult osade inimestega on raskem ,teistega lihtsam.

Üldpilti vaadates tundub , et mehed on tolerantsed ja vastutulelikud aga teatud grupp naisi moodustavad selle sallimatute grupi ja kahtlustan, et just nimelt need naised oma suurte pretensioonidega on sundinud reisifirmasid paigutama ühest soost üksi reisivaid inimesi kokku. Reisifirmad ütlevad , et paljude inimeste soov on jagada tuba oma soopoole esindajatega .Kes need inimesed siis on , see tekitab küsimusi , sest vaadates meeste kuulutusi on rohkem kui 90 protsendil juhtumitest inimese sugu ebaoluline või siis soovitakse naist.Vaadetes naiste kuulutusi tulebi välja , et selle inimeste " enamuse " moodustab teatud grupp naisi , kes vastassugupoolega ei ole nõus tuba jagama . Uurides üksikute vabade kohtade olemasolu erinevates turismifirmades tuleb välja on üksikute vabade naiste kohtade pakkumine ületab 2 kuni 3 kordselt üksikute vabade meeste pakkumise.Seega üksikuid vabasid naisi kes soovivad turismifirmade teenuseid kasutada võiks olla 2 - 3 korda rohkem kui mehi ja see paneb raskesse olukorda just mehed. Päris paljud mehed on kurtnud , et neil jääbki reis teostamata ,sest ühe inimese lisatasu on liiga kõrge ja mõttetu aga kaaslast ei ole ja lihtsalt sellepärast ,et mingi grupi inimeste survel peaksid reisifirmad paigutma naised omaette ja mehed omaette.Juhul kui sellist rumalat korda poleks oleks palju lihtsam . ( näiteks ühes turismifirmas on pakkuda 10 vaba kohta üksikutele naistele ja ainult 2 vaba kohta meestele erinevatesse sihtkohtadesse ) Ma ei tea kui paljud inimesed oleksid nõus näiteks maksma 500 eurot selle eest , et nad ei soovi tuba jagada vastasugupoolega ja on pigem üksi terve reisi jooksul. Halvad ,sobimatud, raskusi tekitavad,häirivad ja muidu ebameeldivad kaaslased võivad olla nii oma sugupoole esindajate kui ka vastassugupoole esindajate vahel ja vahet ei ole kas mees või naine.

Reise on isegi ära jäänud selliste kalliste firmade puhul nagu Tensi ,La Strada ,Germalo reisid ja põhjusi on väga erinevaid alates lennugraafikute muutustest kuni liiga väheste inimeste arvuni aga makstud raha saab ikka tagasi.Viru reiside puhul on sageli isegu kasulik kui reis jääb öra järgmised reisid võid saada 15 - 30 protsenti odavamalt. Samas mingid hoiatused võiksid ikka firmad välja panna selle kohta , et kas reis toimub kindlasi või ainult siis kui vajalik inimeste arv on koos, sest nii võib juba varakult ette planeerida ,mida teha siis kui reis jääb ära.

Hollandi lillefestivali erinevad hinnad erinevate reisibüroode poolt.Seega hind võib kõikuda kolme kordselt.

793 4 paeva lennureis ,tensi 793 4 päeva lennureis balic tours 777 4 päeva lennureis germalo 487 9 päeva bussireisid abc tours 350 8 päeva bussireisid bremmer reisid 279 8 päeva bussireisid nordland travel 233 7 päeva bussireis viru reisid

Kas viru reisidele ongi alternatiivi teiste bussireiside korraldajate seas.See ,kes võtab ette riskatnseid ja esmakordseid reisisid sattub ikka löögi alla ja mida rohkem on reise seda suurem on võimalus ebaõnnestumisteks.Risk on sõita sellistesse piirkondadesse bussiga nagu kosovo, moldaavia, ukraina,maroko ,gruusia, valgevene , türgi ,venemaa ja kui midagi juhtub , siis lõõgi saab nimi " viru " reisid . Risk on korraldada bussireise ,mis kestavad 21 kuni 25 päeva. Teised firmad sellistesse piirkondadesse ei kipu ja liiguvad ohutudes paikades ja seega nendega ka midagi eriti ei juhtu ja firmamärgi nimi jääb puhtaks. Samas nad ei paku ka mitte midagi huvitavat. Juhul kui kuskil juhtubki probleem , siis tavaliselt kiputakse kõiki reisisid vaatlema probleemsetena.Tõeliselt probleeme on aga oma 5 - 10 protsendil juhtumitest ja seda sageli just nimelt nende riskatnsete reiside puhul. Näiteks La Stradat ja Viru reise ei saa võrrelda , sest üks firma pakub ainult ühel kindlal marsruudil mitmeid aastaid läbitud programmi ,mille puhul ebaõnnestumise tõenäosus on väga väike ja kui tekkibki ebaõnnestumisi siis kahjustatakse ainult La Strada firmamärki aga kahjustamata jääb Bohemian reiside firma maine , sest väliselt pole näha , et tegemist võib olla ühe ja sama sama firmaga. Viru reisid on pigem lihtsalt nimi , sest bussijuhid ja giidid tulevad ja lähevad ja on sageli sisseostetud teenus.

Samas bussiga võib olla huvitavam sõita kui umbes 2 tundi lennukis kus midagi välja ei näe.Vahest parim variant on lennuki ja bussi kombinatsioon.

Vahel aga tekkib ikkagi kahtlus , et kas mingi konkureeriv firma ei saada viru reisidele erilisi norijatest reisijaid , kes igalt poolt otsivad probleeme ja pole mitte mingisuguse kompromissiga rahul ja nende ülesandeks on avalikult fimat mustata.Näiteks on juhtumeid , kus oma 80 inimest ei näe probleemi majutusest, giidist ,bussijuhtidest aga nende keskel on üks inimene ,kes näeb igal pool vigasid ,kes viru reiside kompensatsioonidega pole rahul ja kelle peamine eesmärk on avalikult meedias kuulutada kui palju erinevaid probleeme viru reisidel. Viru reiside põhimõtteid peab teadma, siis pole ka probleeme.Juhul kui hinna vahe ühe ja sama reisi eest on kahe või kolme kordne siis peavad olema meetodid , mis firmat üleval hoiavad ja pankrotti ei aja.Vastasel juhul seda odavfirmat enam ei eksisteeriks ja kõik oleksid sunnitud kasutama mitu korda kallimate reisifirmade teenuseid. Viru reisid ei ole halb ega hea .Teatud inimestele see lihtsalt sobib ideaalselt ja teistele mitte .Juhul kui reisile kirja panna kaks nädalt või kuu aega enne reisi väjumist siis reis ka enamasti toimub aga kui varem planeerida reis siis sageli võivavad reisid ära jääda , sest vajalike inimeste arvu ei saadud kokku. Viru reise võib ju kasutada ka selleks , et ise omapead ringi vaadata.Hotelli maksumus on minimaalselt väike , kohustuslikku toitlustamist ei ole ja seega võid paar päeva täiesti iseseisvalt omaette antud kohaga tutvuda.

Neid asju ,milles tuleb kompromiss leida on küllaldki palju alates hotelli maksumusest jne. Näiteks kui soovitakse leida reisikaaslast selleks, et majutuse pealt kokku hoida aga kui vastaspoole sooviks on olla ülikallis hotellis , siis pole kaaslase leidmisest eriti kasu vaid pigem on kahju. Tundub , et vahel pakuvad kuulutused huvi ainult vastasugupoole esindajale ja kui näiteks blokeerida vastassugupool siis tulebki välja , et ei leitudki mitte ühtegi kaaslast ( sellest tuleneb see 100 protsendiline tõenäosus ) keda oleks olnud võimalik leida kui mingeid piiranguid poleks seatud. Võõraste inimestega võib ka reisida juhul kui on võimalus teha seda mida igaüks tahab.Üksi reisimisel sõltub palju ka sellest kuhu reisitakse ja kuidas reisitakse , sest on küllaldki palju ohtlikke paiku kus ei maksaks üksi ringi liikuda.

http://www.antimalariatablets.co.uk/wp-content/uploads/2013/06/India_Malaria_Goa_Final1.gif

http://www.antimalariatablets.co.uk/malaria-tablets/recommended-malaria-tablets-for-india/

Juhul kui reisida sellistesse India kohtadesse ,kus on väike malaaria oht ja soovitatakse siis ainult kasutada sääsetõrjevahendeid ,siis kas võib malaaria vastased tabletid välja jätta.Goa kuulub ikkagi riski piirkonda aga Delhis,Keralas,Jaipuris jne on oht madal.

Kus kohas seda sobilikku sääsevõrku on võimalik osta . Teine probleem on see ,et kuidas teha passi koopiat igaks juhuks kui näiteks pass ära varastatakse.Üldjuhul tean, et passi koopiale on tarvis ka notiari kinnitust. Samas kui pass skaneerida skänneri abil arvutisse ja sealt nutitelefoni siis saaks väga selge ja tõepärase passi koopia,mis oleks mälukaardile salvestatud.Kas sellist koopiat ka arvestatakse juhul kui pass ära kaob. Tervise probleemide jaoks reisimisel leidsin sellise lehekülje. http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/list

Kas tollis võib probleeme tekkida kui vedada näiteks mingeid pulbreid ,millel pole märgistust või ei ole originaalmärgistust .Näiteks erinevate taimede pulbreid. Mis keeles on kaupadel märgistused ,kas kohalikus keeles ,mille puhul pole sageli võimalik isegi tähetedest aru saada rääkimata sõnadest või on kõigil kaupadel ka inglise keelne märgistus.

Mai lõpus või juuni alguses on hinnad odavamad,see on see periood ,millal hakkab hooaeg.Juhul kui tahad mustas meres ujuda siis ei soovita seda aega,pigem lükata see paar nädalat või kuu edasi.Lipud rannas olid punased ,vahel ei lubanud kõrglainetud vette minna aga kui hästi otsida ja mööda rannikut liikuda siis võid leida isega väga soodsaid ranna kohti kus vesi soojem ja lainetus pole.Miinuseks on see , et rannavalve puudub ja hotellist küllaltki kaugel aga kohaliku trammiga Golden Sand piirkonnas jõuad ka kohale.Päikese võtmiseks,varna linnaga ja teiste vaatamisväärsustega tutvumiseks on hea aeg , pole liiga palav.Arvestada võib seda et pooled päevad on rannailmaga ja teised päevad vihmased ,pilvised ,millal rannas pole midagi teha,need sobivad vaatmisväärsustega tutvumiseks .

Eilat lihtsalt rannapuhkuseks pole hea variant.Iisrelon kallis riik ja juudid oskavad inimestelt igat moodi raha sisse kasseerida.Juhul kui plaanid Eilatist ka tripe Jordaaniasse, Jerusalemma ,Egiptusesse siis on see parem valik . Iisraelis tõeline vaatamisväärsus on ikkagi jeruusalemm . Egiptuse rannakuurordid oleksid parem variant.

Olen Viru reisidega palju hullemaid elamusi läbi kogenud kui teema algataja aga ikkagi pean seda firmat üheks kõige sobilikumaks ja vastutulelikuks firmaks võrreldes kalliste reisibüroodega ,kus küll midagi ei juhtu aga kus ollakse paindumatud ja kus ka hind on väga suur võrreldes viru reiside poolt pakutavaga.Sageli saad viru reiside poolt reisi poole odavamalt ja alles jääva raha eest võid endale teise reisi lubada. Mida teha näiteks mugavas ja luksuslikus hotellis ,kui kasutad seda ainult magamiseks ja enamiku aja oled väljas. Näiteks viru reisides ei ole enamasti vägisi peale surutud toitlustamist ,mille eest pead maksma kuigi sa sel ajal näiteks süüa ei taha või siis sa ei leiagi midagi söödavat ( näiteks kui oled diabeedik,taimetoitlane järgid mingit erilist dieeti jne ).Samuti annab viru reisid inimesele vabad käed õige ja meeldiva toakaaslase valimisel ja ei paiguta oma äranägemise järgi mehi omavahel kokku ja naisi omavahel kokku ,mida teevad sageli kallist hinda taga ajavad reisibürood.Igal inimesel on võimalus oma äranägemise järgi valida endale sobilik mees või naiskaaslane enne tubade välja jagamist. Samuti pole Viru reiside puhul erilist probleemi sellest kui pakutavatest teenustest ( muuseumite piletid, ekskursioonid jne ) loobud ja liigud ringi hoopis omapead või puhkad hotellis.Küll aga tekkisid probleemid nimelt kallimate reisibüroobe puhul ,kus giid ei viitsinud või ei tahtnud raha tagastada teenuste eest , mida inimene ei soovinud.Ikkagi tuli nende eest maksta kuigi neid ei kasutanud. Viru reisid sobivad inimestele ,kes suudavad bussis pikalt viibida ,kes tahavad palju reisida ja kes ei soovi reisimise peale palju kulutada ja on nõus tagasihoidlikumate tingimustega .Tüüpiliselt tehakse sissesõite reisi ajal suurtesse kaubamajadesse kus ka nõudlikud kliendid leiavad endale midagi vajalikku. Firma sobib hästi nii üksikult reisijatele aga ka siis kui reisijaid on rohkem kui kaks . Bussirikked ,mis on viru reisides tekkinud on sageli ettearvamatutel põhjustel ,mida ei saagi vahel vältida.Näiteks bensiinijaamas müüdi solkkütust,mis rikkus bussi ära , bussijuht ei osanud arvestada kohalikke teeolusid ja suure kiiruse tõttu sõitis bussi alt midagi katki jne ,jne ...

Iisrael lööb Jordaaniast Iisraeli sõites oma templi passi sisse ,nii et osadesse islami riikidesse enam selle passiga ei pääse.Informatsioon on vastuoluline ,sest on inimesi kelle soove mitte lüüa tempel sisse on aksepteeritud ja on inimesi kellele vastu nende tahtmist on tempel ikka passi sisse löödud. See probleem on just maismaa kaudu piiri ületamisel.