isadora

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

18 meeldimist
7 postitust
92 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eelistada ikkagi autot, see pole päris nn rolleriga avastamise saar. Aasia saartega pole mõtet võrrelda, on ikkagi suurem ja arenenum, vahemaad ka omajagu pikad. Ise võtsime auto pooleks ajaks, s.t nädalaks, aga sel nädalal, mil olime nö jalgsi, maksime takso eest üsna palju, seega oleks mõistlikum ikkagi olnud rendikat pikendada (kahjuks polnud võimalik). Toitlustuse hinnad olid minu arvates Eesti hinnatasemega, kõige parema maitseelamuse saime pealinnas promenaadil, vee peal asuvas restos (nime kahjuks ei mäleta) ja jõuluõhtusöök Black River piirkonnas ühes restos, The Bay nimeks. Ja crepid olid super Mam Gouz creperies.

Üleeile oli Frankfurdis 45 minutiline ümberistumine (Split-Frankfurt-Tallinn). Olgu öeldud, et esimene lend veel maandus varemgi, aga uue lennu värav muudeti viimasel hetkel selliselt, et pidime kuskilt Z väravate lõpust jooksma A väravate lõppu. Ulmeliselt pikk maa tuli tohutu kiirusega läbida väikseid lapsi ja kodinaid tassides, ka ilma selle värava muudatuseta. Pole kunagi sellist jooksmist olnud ja meid oli kuuldavasti juba hõigatud ka. Suht napilt jõudsime. 20 min tundub üsna ebareaalne hetkel, seoses koroonaga ka mitmeid lisakontrolle lennujaamades ja Tallinna lennud lähevad enamasti kuskilt lennujaama äärealadelt :D

Väga põnev kokkuvõte tõesti @veigo poolt, ootame järgesid ja ehk tilgub varsti mingit infot ka teiste sandbox piirkondade kohta :)

Mida mina aga jäin mõtlema - igal pool kirjutatakse vaktsineeritud turistidest ja korduvate testidega koroona välistamisest. Aga huvitav, kui kellelgi reisiseltskonnas peaks test lõpuks kohapeal positiivseks osutuma - olgem ausad, meist keegi pole selle üllatuse eest kaitstud -, mis siis saab? Siis oled järsku nagu paaria võõras riigis, kus sa siis oled, kas arstiabi on vajadusel tagatud ja kuidas/millal tagasi koju lootust saada? Loodan, et keegi ei leia end sellisest olukorrast, aga paratamatult paneb see pool ka mõtlema.

Reaper, väga hea info. Mida sa Tulumi asemel soovitaksid peatumiseks? Pole Mehhikos ise käinud, seega toetungi hetkel teiste muljetele-soovitustele.

Aga siit Bangkoki lennates maandud ju BKK-s, ent kui viimati kontrollisin, siis Koh Samui lennud lähevad ainult Don Mueang lennujaamast. Lennujaamavahetus = Bangkoki sisenemine ja sealne karantiin enne edasiliikumist. Ja veits tricky nõue on, et jätkulennud peavad olema (samal piletil).

See Tai Sandbox lahendus tundub väga huvitav, ei olegi kunagi varem midagi sellist kohanud. Lootus säilib, et nad talvise turismihooaja lähenedes neid tingimusi kergendavad. Praegused tunduvad natuke ebamugavad - nt koroonatesti kohustus lastel (koroonatest imikule?), kohustus peatuda 14 päeva kindlas hotellis (me ei plaaninud üldse hotellis peatuda) ja nõue, et kõik lennud Koh Samuile oleks ühe pileti peal (esmapilgul tundub üsna keeruline võluda välja lennupileteid Koh Samuini ühel piletil, ilma nt Bangkokis peatumata). Võibolla tehtav, aga võtab harjumuspärase reisivabaduse ära, natuke nagu perega nõelasilmast läbi pugemine. Saan aru, miks need vajalikud on muidugi :) Igal juhul väga kasulik info ja hoian neil Sandbox tingimustel silma peal. Kui kellelgi tekib isiklik kogemus Sandboxi kasutamisel, siis jagage ;)

Mehhiko puhul kaaluksin Yutacani poolsaart, ennekõike on Tulum silma jäänud. Mõeldes lastele tunduks see kohale lendamise ja kohapealse infrastruktuuri osas mugavaim valik. Kahekesi reisides otsiks muidugi veidi rohkem koloriiti ja adrenaliini, aga need reisid jäävad hetkel tulevikku :)

@Tur1st, ilmselt Phuket saabki olema esimene koht, kuhu sealpool sisse saab? Kui piiranguid poleks, oleksin vaadanud Koh Samui + lähisaarte poole, seal pole veel käinud. Teine alternatiiv oli Bali + Lombok, aga Indoneesia tundub praegu koroona epitsenter.

Tänud soovituste eest! Costa Rica on juba ammu reisisihina ahvatlenud, aga sellest sihtkohast maksimumi võtmiseks tahaks ideaalis palju ringi sõita, seigelda-matkata mööda rahvusparke jne. Kas see tundub beebiga tehtav või on lõpuks nii, et istume maailma ilusaima loodusega riigis, aga see ilu jääb lähedalt nautimiseks kättesaamatuks? Tais/Balil oleks sedavõrd lihtsam, et rendiks väga mõistliku hinnaga privaatse villa basseiniga ja kulgeks seal niisama, mõnel päeval teeks väikseid päevatrippe ning võibolla paari nädala järel vahetaks põnevuse mõttes "baasi". Õnneks seal elu soodne ja nii palju ringi tõmblema ei pea, kuna enamik vaatamisväärsusi nähtud (Phuket, Krabi, Bali). Nüüd aga oleme ootamatult olukorras, kus see algne plaan ei päde enam ja tuleb otsida võimalikult lähedast alternatiivi... 

Ning teine asi, CR-i peetakse küllalt kalliks riigiks, seal pikemalt peatumiseks peaks vist selgelt suurema eelarvega arvestama? Eeliseks on muidugi turvalisus ja fantastiline loodus :) Kummale rannikule soovitate muidu minna - Vaikse ookeani või Kariibi mere pool? 

Ning kas keegi ostab võrrelda Costa Rica vs Mehhiko - plussid, miinused?

@Rass91 Hea pakkumine ja kliima osas olen täiesti päri, aga no ei meeldi abikaasale see klants, glamuur, kivist-klaasist linn ja suurlinnaelu. 7-10 päevaseks reisiks ehk veel, aga kindlasti mitte pikemaks ajaks. Ta ideaalis otsiks just vastupidist - ööturud, tänavatoit, ladnalt kulgev ehedam eluolu… Ma ise lisaks siia veel mõistliku hinnataseme, lopsakama looduse ja võimaluse lastega rohkelt ringi jalutada-kärutada. Pigem jätaks Dubai lühemaks päikesereisiks. 

@Tur1st Kas mitte Taisse minekuks pole hetkel väga rangeid nõudeid, sh karantiinikohustus? Ööelu me ilmselgelt ei otsi, tahaks lihtsalt, et elu oleks elementaarselt lahti ja tänaval maski kandma ei peaks. Lockdownis oleks kodus parem olla.

Meeldis ka eestlanna Ingridi Bed & Breakfast Mirissa :) Head soovitused ümbruskonma avastamiseks saad pealekauba.

Palju erinevaid arvamusi siit juba läbi käinud. Ise olen käinud nii Langkawil ja Balil, Langkawi oli igavavõitu, wow-efekti ei tekitanud ja tagasi ei läheks, Balile kaotasin südame :) Olen ka üks neist Balil käinutest, kes Kuta ja Seminyaki jättis vahele ja külastas selle asemel saare ilusamaid paiku, et näha saare tõelist võlu. Langkawit kaaluks ainult kombinatsioonis Koh Lipega (ise kombineerisime Penangiga) ja ilmakaalutlustel. Balil tõesti veel märtsis vihmahooaja lõpp (võib hea ilmaga jopata, võib ka sadada nagu oavarrest, tavaliselt siiski mitte terve päeva järjest), Langkawil peaks sel ajal kindla peale rannapuhkuse ilm olema :)

Meil vahepeal reisiplaanid muutusid sedavõrd, et tühistasime autorendi broneeringu, kuna nüüd puudub kogenud autojuht, kes julgeks sealsetes oludes sõita :( Aga sellest hoolimata proovime oma marsruudiplaani teoks teha ning  Bavaro - Bayahibe - Las Terrenas läbi käia, nagu majutused on broneeritud, aga need pikad otsad siis privaattransfeeridega (bronnisin need just ära). 

@spetsk kus piirkonnas te täpsemalt 11.-21.01 olete? :)

Võtame rendika Bavarost ja tagastame Punta Cana lennujaama ära minnes.

Mis kuupäevadel kohapeal olete? Me 10.-24.01 ja trajektooril Bavaro (6 ööd) - Bayahibe (3 ööd) - Las Terrenas (5 ööd). Rendiauto võtsime 9 päevaks, mil Bavarost edasi tiirule liigume. Hea meelega kohtaks kohapeal eestlasi, kuna me vaid oma perega kolmekesi :) Väikelapsega tundus bussidega seiklemine liiga hull, seega proovime renduauto variandi ära.

Aitäh asjalike kommentaaride eest! :)Mariev ja annie5, kas kohapeal kehtis sama hind, mis online's ette broneerides maksite või tuli varjatud lisatasusid/kindlustuse eest juurde maksta?Kellelgi veel soovitusi/kogemusi rendifirmade ja kindlustuse osas? Google Mapsist hotelli läheduses olevaid rendifirmasid ja nende arvustusi lugedes leidsin ka mitu kohalikku kiidetud firmat, aga reaalsuses pole neile kirjutades võimalik isegi kedagi kätte saata. Meilid ei tööta, FB-s ei vastata, kodulehe kaudu ei saa bronnida... ei tundu väga usaldusväärne värk.

Käinud olen: Bahama, St Martin, St Thomas, St John, St Croix, Puerto Rico. Minu hääl ka kindlasti viimasele. Teised väiksemad saared on muidugi looduse mõttes super ilusad ja piltpostkaardirandadega, aga üle nädala aja kisub igavaks ja saar saab risti-põiki läbi käidud. Lisaks on need saared üsnagi ühepäevastele kruiisituristidele suunitletud, hinnatase kõrgeks aetud ja paljudes õhtul naljalt kuhugi minna pole või ei soovitata pimedas luusima minna. Puerto Rico on palju suurem ja meeletult vaheldusrikas - rannad, vihmametsad, paradiisisaared, lääne pool saarest aga hoopis kuivem ja kaljusem. Väga meeldis! Järgmine kord sihime Dominikaani :) 

Sai just talvel käidud nii Langkawil kui Penangil, küll lühemal turismireisil ja ühe peaaegu 2-aastase lapsega. Käidud-nähtud ja linnuke kirjas, aga tagasi ei läheks, eriti veel pikaajaliseks peatuseks. Need kaks saart erinevad teineteisest nagu öö ja päev - Langkawi on mandrist kaugel ja sellepärast arengus nö ajast maha jäänud - vaikne ja rahulik puhkusesaar, kus aeg kulgeb oma tempos, väga suuri vaatamisväärsusi (peale Sky Bridge'i) pole, meie külastuse ajal novembris oli ka turiste vähe, saar oleks justkui vähe asustatud, rannad ka täiesti tühjad. Muljet ei avaldanud ja juba nädalaga kiskus igavaks. Penangi lennates oleks nagu teise maailma sattunud - kõrged pilvelõhkujad, tohutu liiklus, hiiglaslikud shoppingcenterid, enamik inimesi elavad 30-40-kordsetes hiiglaslikes kortermajades, millel pole otsa ega äärt. Eelmisele chillile olekule täpselt vastupidine nähtus, rahulikku puhkust siia veetma ei tuleks ja lastega ei tundu ka mõnusa äraolemise koht. Kuna Penang on mandriga ühendatud, siis on seal arengutase ja elutempo midagi suurlinna sarnast. Pikemaks peatuseks ja lastega tundub kõige mõistlikum lahendus võtta suund ikkagi Tai poole - seal on tagatud väikelastega peatumiseks vajalikud harjumuspärasemad euroopalikumad standardid (nt arstiabi kättesaadavus, toidutegemise kvaliteet jms - kui just päris pärapõrgusse ei lähe), seega hea hüppelaud Aasia ellu sisseelamiseks. Kui seal juba jalad alla saate ja olukorraga harjute, siis on lihtsam kohapeal ka kuhugi edasi lennata - Bali vms. 

Juuli alguses Riia-München lennul kaaluti-mõõdeti iga käsipagasi kohver üle ja kuna meil oli pere peale ühe kohvri nõuete piiridesse mahtumisega probleeme, pidimegi kohapeal 60 eurot juurde maksma ja kohvri äraantavasse pagasisse laskma paigutada...

Lõuna-Aafrika vabariik, Mehhiko Kariibid - nt kas Dominikaan, Puerto Rico või väiksemad saared (US Virgin Islands on suurepärase looduse ja randadega, aga tegevuste poolest igavavõitu). Costa Rica, Peruu? Oleneb, milliste huvidega lapsed on, sest nendega peab ka arvestama :) 

    1. aasta puhkused viisid Taisse (Phuket), Mallorcale, Malaisiasse (Langkawi, Penang) ja Singapuri. Kõige ehedamad mälestused tulid Koh Yao Noi saarelt ja Singapurist.2. Käesoleval aastal on plaanis Maldiivid ja Sri Lanka, Praha, Baierimaa ja Lõuna-Portugal.3. Kõige rohkem ootan lennupileteid: Lõuna-Portugal (Faro), Mehhiko (Cancun), Dominikaan ja Koh Samui. Ja muidugi ootan pikisilmi Qatari lendude algust Tallinnast! Loodan väga Trip.ee usinatele lennupiletite otsijatele, kes on alati reisiplaanide tegemisel tohutuks abiks olnud :) Eriti olen ära kasutanud tripikate välja toodud Turkishi, Lufthansa, TUI, AirAasia kampaaniaid, jälginud Qatari ja Finnairi pakkumisi ning sel aastal esimest korda sai ära proovitud ka LOT pikamaalend. 

Mõtlesin siinkohal sellist juhti, kes pikemalt ringi sõidutab, mitte üksikuid erinevaid otsi. Igalt poolt infot aina juurde ammutades hakkab tekkima veendumus, et meil oleks vist mõistlik teha marsruut niipidi:lennujaam - Kandy - Nuwara Eliya - Ella - Yala rahvuspark - Mirissaauto+autojuhiga ja planeerida sellel ringil vaid Nuwara Eliya - Ella sõit rongiga, et see kogemus ka saada. Ning lõpus jääda Mirissasse 3-4 ööks ankrusse viimaseks puhkehetkeks enne kojussõitu ja sealt hiljem eraldi transpordiga lennujaama sõita. 

AndresR, eelnevad postitused läbi loetud nii siit kui rohkelt TA-st, aga algul tuleb uut infot seedimiseks palju peale ja kõik ei jõua kohale. Nt sain algul aru, et rongipiletid on veebist broneeritavad, aga hakkan alles nüüd taipama, et rongifirmal endal ju ikka online keskkonda ei ole ja ainus võimalus on broneerida läbi agendi? Aga paljumainitud Visit Sri Lanka Tours tundub nii halva mainega ja ebausaldusväärne... Mis agendi kaudu siis broneerida?Jorjen, millist autojuhti siinmainitutest sina kasutasid ja soovitad? Kas majutused broneeris autojuht ette või viis teid teepeal jooksvalt kuhugi vabade kohtadega majutustesse? Ja nagu aru saan, siis teie jätsite rongi südamerahuga välja ja nautisite loodusvaateid auto aknast?  Tahaks niiväga kasvõi Ella - Nanu Oya ikkagi mugavalt rongiga läbi teha, et nö full Sri Lanka experience saada :) On sul ka soovitusi, millistesse kohtadesse mitu ööd planeerida?Ja nagu ma aru saan, siis kõik ikka broneerivad auto+juhi Eestist pikalt ette ja spontaanselt riski peale kohapeal juhi leidmiseks ei lähe?

Wow, Šeišellid tundub täpselt nii paradiis, nagu peas ette kujutasin! Nt Mauritius pigem vau-efekti ei tekitanud, seega nüüd tahakski Šeišellidele suuna võtta. Küsin, mida seal reaalselt veel teha oli peale rannas lebotamise ja Mahe puhul matkamise? Paljud ju hirmutavad jutuga, et võib igav hakata...Teiseks, kas see oleks sihtkoht, kuhu väikse lapsega minna, nt 1,5-2aastasega? Kolmas küsimus hinnataseme kohta - kirjutasid, et on krõbedam kui mujal Aasias ja ka toidupoes hinnad kõrged. Kas hinnatase on siis võrreldav Eestiga või ikka tuleb arvestada veelgi kallimate hindadega kui kodus? S.t kuna “kallis” on natuke suhteline mõiste, siis millega võiks hinnataset võrrelda? Või too nt välja teie keskmine majutuse hind öö kohta, päeva rahakulu või ühe eine maksumus keskmises toitlustuskohas vms :) Ja milline on parim aeg sinna reisimiseks arvestades ilma ja turistihordide liikumist, muidu dets-märts on ju ka vihmahooajaks nimetatud...?Tänud juba ette!

Super pildireportaaž! Kui keeruliseks osutus LAV viisa tegemine-saamine? Kas pisikese lapsega (alla 2a) on kohapeal ringi seiklemine pigem ebamugav või ebaturvaline? :)