isadora

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

14 meeldimist
6 postitust
82 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meeldis ka eestlanna Ingridi Bed & Breakfast Mirissa :) Head soovitused ümbruskonma avastamiseks saad pealekauba.

Palju erinevaid arvamusi siit juba läbi käinud. Ise olen käinud nii Langkawil ja Balil, Langkawi oli igavavõitu, wow-efekti ei tekitanud ja tagasi ei läheks, Balile kaotasin südame :) Olen ka üks neist Balil käinutest, kes Kuta ja Seminyaki jättis vahele ja külastas selle asemel saare ilusamaid paiku, et näha saare tõelist võlu. Langkawit kaaluks ainult kombinatsioonis Koh Lipega (ise kombineerisime Penangiga) ja ilmakaalutlustel. Balil tõesti veel märtsis vihmahooaja lõpp (võib hea ilmaga jopata, võib ka sadada nagu oavarrest, tavaliselt siiski mitte terve päeva järjest), Langkawil peaks sel ajal kindla peale rannapuhkuse ilm olema :)

Meil vahepeal reisiplaanid muutusid sedavõrd, et tühistasime autorendi broneeringu, kuna nüüd puudub kogenud autojuht, kes julgeks sealsetes oludes sõita :( Aga sellest hoolimata proovime oma marsruudiplaani teoks teha ning  Bavaro - Bayahibe - Las Terrenas läbi käia, nagu majutused on broneeritud, aga need pikad otsad siis privaattransfeeridega (bronnisin need just ära). 

@spetsk kus piirkonnas te täpsemalt 11.-21.01 olete? :)

Võtame rendika Bavarost ja tagastame Punta Cana lennujaama ära minnes.

Mis kuupäevadel kohapeal olete? Me 10.-24.01 ja trajektooril Bavaro (6 ööd) - Bayahibe (3 ööd) - Las Terrenas (5 ööd). Rendiauto võtsime 9 päevaks, mil Bavarost edasi tiirule liigume. Hea meelega kohtaks kohapeal eestlasi, kuna me vaid oma perega kolmekesi :) Väikelapsega tundus bussidega seiklemine liiga hull, seega proovime renduauto variandi ära.

Aitäh asjalike kommentaaride eest! :)Mariev ja annie5, kas kohapeal kehtis sama hind, mis online's ette broneerides maksite või tuli varjatud lisatasusid/kindlustuse eest juurde maksta?Kellelgi veel soovitusi/kogemusi rendifirmade ja kindlustuse osas? Google Mapsist hotelli läheduses olevaid rendifirmasid ja nende arvustusi lugedes leidsin ka mitu kohalikku kiidetud firmat, aga reaalsuses pole neile kirjutades võimalik isegi kedagi kätte saata. Meilid ei tööta, FB-s ei vastata, kodulehe kaudu ei saa bronnida... ei tundu väga usaldusväärne värk.

Käinud olen: Bahama, St Martin, St Thomas, St John, St Croix, Puerto Rico. Minu hääl ka kindlasti viimasele. Teised väiksemad saared on muidugi looduse mõttes super ilusad ja piltpostkaardirandadega, aga üle nädala aja kisub igavaks ja saar saab risti-põiki läbi käidud. Lisaks on need saared üsnagi ühepäevastele kruiisituristidele suunitletud, hinnatase kõrgeks aetud ja paljudes õhtul naljalt kuhugi minna pole või ei soovitata pimedas luusima minna. Puerto Rico on palju suurem ja meeletult vaheldusrikas - rannad, vihmametsad, paradiisisaared, lääne pool saarest aga hoopis kuivem ja kaljusem. Väga meeldis! Järgmine kord sihime Dominikaani :) 

Sai just talvel käidud nii Langkawil kui Penangil, küll lühemal turismireisil ja ühe peaaegu 2-aastase lapsega. Käidud-nähtud ja linnuke kirjas, aga tagasi ei läheks, eriti veel pikaajaliseks peatuseks. Need kaks saart erinevad teineteisest nagu öö ja päev - Langkawi on mandrist kaugel ja sellepärast arengus nö ajast maha jäänud - vaikne ja rahulik puhkusesaar, kus aeg kulgeb oma tempos, väga suuri vaatamisväärsusi (peale Sky Bridge'i) pole, meie külastuse ajal novembris oli ka turiste vähe, saar oleks justkui vähe asustatud, rannad ka täiesti tühjad. Muljet ei avaldanud ja juba nädalaga kiskus igavaks. Penangi lennates oleks nagu teise maailma sattunud - kõrged pilvelõhkujad, tohutu liiklus, hiiglaslikud shoppingcenterid, enamik inimesi elavad 30-40-kordsetes hiiglaslikes kortermajades, millel pole otsa ega äärt. Eelmisele chillile olekule täpselt vastupidine nähtus, rahulikku puhkust siia veetma ei tuleks ja lastega ei tundu ka mõnusa äraolemise koht. Kuna Penang on mandriga ühendatud, siis on seal arengutase ja elutempo midagi suurlinna sarnast. Pikemaks peatuseks ja lastega tundub kõige mõistlikum lahendus võtta suund ikkagi Tai poole - seal on tagatud väikelastega peatumiseks vajalikud harjumuspärasemad euroopalikumad standardid (nt arstiabi kättesaadavus, toidutegemise kvaliteet jms - kui just päris pärapõrgusse ei lähe), seega hea hüppelaud Aasia ellu sisseelamiseks. Kui seal juba jalad alla saate ja olukorraga harjute, siis on lihtsam kohapeal ka kuhugi edasi lennata - Bali vms. 

Juuli alguses Riia-München lennul kaaluti-mõõdeti iga käsipagasi kohver üle ja kuna meil oli pere peale ühe kohvri nõuete piiridesse mahtumisega probleeme, pidimegi kohapeal 60 eurot juurde maksma ja kohvri äraantavasse pagasisse laskma paigutada...

Lõuna-Aafrika vabariik, Mehhiko Kariibid - nt kas Dominikaan, Puerto Rico või väiksemad saared (US Virgin Islands on suurepärase looduse ja randadega, aga tegevuste poolest igavavõitu). Costa Rica, Peruu? Oleneb, milliste huvidega lapsed on, sest nendega peab ka arvestama :) 

    1. aasta puhkused viisid Taisse (Phuket), Mallorcale, Malaisiasse (Langkawi, Penang) ja Singapuri. Kõige ehedamad mälestused tulid Koh Yao Noi saarelt ja Singapurist.2. Käesoleval aastal on plaanis Maldiivid ja Sri Lanka, Praha, Baierimaa ja Lõuna-Portugal.3. Kõige rohkem ootan lennupileteid: Lõuna-Portugal (Faro), Mehhiko (Cancun), Dominikaan ja Koh Samui. Ja muidugi ootan pikisilmi Qatari lendude algust Tallinnast! Loodan väga Trip.ee usinatele lennupiletite otsijatele, kes on alati reisiplaanide tegemisel tohutuks abiks olnud :) Eriti olen ära kasutanud tripikate välja toodud Turkishi, Lufthansa, TUI, AirAasia kampaaniaid, jälginud Qatari ja Finnairi pakkumisi ning sel aastal esimest korda sai ära proovitud ka LOT pikamaalend. 

Mõtlesin siinkohal sellist juhti, kes pikemalt ringi sõidutab, mitte üksikuid erinevaid otsi. Igalt poolt infot aina juurde ammutades hakkab tekkima veendumus, et meil oleks vist mõistlik teha marsruut niipidi:lennujaam - Kandy - Nuwara Eliya - Ella - Yala rahvuspark - Mirissaauto+autojuhiga ja planeerida sellel ringil vaid Nuwara Eliya - Ella sõit rongiga, et see kogemus ka saada. Ning lõpus jääda Mirissasse 3-4 ööks ankrusse viimaseks puhkehetkeks enne kojussõitu ja sealt hiljem eraldi transpordiga lennujaama sõita. 

AndresR, eelnevad postitused läbi loetud nii siit kui rohkelt TA-st, aga algul tuleb uut infot seedimiseks palju peale ja kõik ei jõua kohale. Nt sain algul aru, et rongipiletid on veebist broneeritavad, aga hakkan alles nüüd taipama, et rongifirmal endal ju ikka online keskkonda ei ole ja ainus võimalus on broneerida läbi agendi? Aga paljumainitud Visit Sri Lanka Tours tundub nii halva mainega ja ebausaldusväärne... Mis agendi kaudu siis broneerida?Jorjen, millist autojuhti siinmainitutest sina kasutasid ja soovitad? Kas majutused broneeris autojuht ette või viis teid teepeal jooksvalt kuhugi vabade kohtadega majutustesse? Ja nagu aru saan, siis teie jätsite rongi südamerahuga välja ja nautisite loodusvaateid auto aknast?  Tahaks niiväga kasvõi Ella - Nanu Oya ikkagi mugavalt rongiga läbi teha, et nö full Sri Lanka experience saada :) On sul ka soovitusi, millistesse kohtadesse mitu ööd planeerida?Ja nagu ma aru saan, siis kõik ikka broneerivad auto+juhi Eestist pikalt ette ja spontaanselt riski peale kohapeal juhi leidmiseks ei lähe?

Wow, Šeišellid tundub täpselt nii paradiis, nagu peas ette kujutasin! Nt Mauritius pigem vau-efekti ei tekitanud, seega nüüd tahakski Šeišellidele suuna võtta. Küsin, mida seal reaalselt veel teha oli peale rannas lebotamise ja Mahe puhul matkamise? Paljud ju hirmutavad jutuga, et võib igav hakata...Teiseks, kas see oleks sihtkoht, kuhu väikse lapsega minna, nt 1,5-2aastasega? Kolmas küsimus hinnataseme kohta - kirjutasid, et on krõbedam kui mujal Aasias ja ka toidupoes hinnad kõrged. Kas hinnatase on siis võrreldav Eestiga või ikka tuleb arvestada veelgi kallimate hindadega kui kodus? S.t kuna “kallis” on natuke suhteline mõiste, siis millega võiks hinnataset võrrelda? Või too nt välja teie keskmine majutuse hind öö kohta, päeva rahakulu või ühe eine maksumus keskmises toitlustuskohas vms :) Ja milline on parim aeg sinna reisimiseks arvestades ilma ja turistihordide liikumist, muidu dets-märts on ju ka vihmahooajaks nimetatud...?Tänud juba ette!

Super pildireportaaž! Kui keeruliseks osutus LAV viisa tegemine-saamine? Kas pisikese lapsega (alla 2a) on kohapeal ringi seiklemine pigem ebamugav või ebaturvaline? :) 

Meil alla aastase lapsega minek. Esimeseks 9 ööks bronnisin just ära majutuse Pereybere ranna kanti, reisi teiseks otsaks on veel bronnimata. Ülle, kus ööbite?

Lemmu, kuidas Mauritiusele Reunionile liigud?

See voucher, mille Tui’lt sain - kuidas sellega edasi toimida, kas reaalsed lennupiletid (pardakaardid) saab selle alusel alles lennujaamas? Tuleb seal sellega kuhugi pöörduda? Mul see esimene kokkupuude Tui’ga...

Kes veel 13.-28.12 Tuiga minemas on, kas peresid lastega on ka? Kuna bronnisin tui.fi lehelt ja soome keelest ei saanud täpselt aru, kas mingi eine (võileib) on pardal hinnas ka siis, kui tasulist toitlustust ei võta? :)

Minejad, kus piirkonnas ja mis majutuses plaanite ööbida, soovitusi? Ehk saaks koos midagi ette võtta kohapeal? Kas keegi Reunioni plaanib ka külastada?

Kohapealt: täpselt nii ongi, nagu varasemalt juba keegi kirjutas, et asi tundub kaugelt hullem kui siin tegelikult on. Kohapeal on rahulik, turistipiirkonnad Mt Agungist kaugel ja laava sinnani ei ulatuks. Turiste olukord seega väga ei mõjuta. Lennujaamas on täna ülirahulik. Aga on fakt, et vulkaan on aktiviseerunud ja ollakse purskeks valmis. Väiksed maavärinad pidid olema igapäevased, aga me pole neid 2 nädala jooksul ise tundnud. Kohalikud elanikud on vulkaanipiirkonnast ümber asustatud teistesse piirkondadesse ja igal pool tänaval kogutakse nende toetuseks raha. Kohalik täna ütles, et purset oodatakse 1. okt, ent see on kõigest spekulatsioon. Ainus reaalne mõju võimalikust purskest saab ilmselt turistidele olema vaid Denpasari lennujaama võimalik sulgemine tuha tõttu, igaks juhuks valmistatakse juba Lomboki ja Jaava lennujaamu ümberkorraldusteks ette. Hetkel veel pole põhjust reise tühistada, jälgige olukorda lihtsalt :)

Oleme perega teist nädalat siin, olukord on täiesti rahulik. Keegi ei paanitse ega ole kuulnud ka, et keegi evakueeruks :) Vulkaan on turistide kuurortidest ja Ubudist kaugel ning saan aru, et on märgatud veidi aktiivsemat tegevust vulkaani sees, seega jälgitakse olukorda lihtsalt. Kohalikud sellest suurt numbrit ei tee. Lääne meedia on asja suureks puhunud vist...

On kellelgi heal inimesel väga värsket infot, kas Turkish Airlinesi lendude Tallinn-Istanbul-Jakarta-Denpasar puhul tuleb Jakartas pagas välja võtta ja terminali vahetada? Viimane lend on Garuda Indonesiaga, kuigi lennud on ühel piletil.

Olen segaduses, sest Jakarta lennujaama infos kirjutatakse, et Garuda lennud väljuvad samast terminalist, kus toimub rahvusvaheline lennuliiklus, seega terminali vahetama ei pea. Oma lennuinfot lähemalt uurides aga näen, et maandumine on terminalis 2 ja järgmine õhkutõus Garudaga on terminalis 3. Kuna minek on imikuga ja juba ülehomme, siis tahaks hästi informeeritud olla, mis toimuma hakkab ja kas tuleb suurem kadalipp läbida Jakartas. Ilmselt pole ka Tallinna lennujaama teenindajad pädevad sellele küsimusele vastama...

Tagasitulles Denpasar-Singapur-Istanbul-Tallinn vist seda ohtu ei ole, kuna lennuplaanis puudub siseriiklik lend?

Mina ootan ka väga infot selle kohta, mis kindlustusi võtsite või plaanite autorendile juurde võtta? Kõikvõimalikke kindlustusi "igaks juhuks" ei jaksaks võtta, tahaks vaid esmaolulisega piirduda, muidu läheb väga kulukaks. Hetkel autole aprilli alguseks bronn peale pandud, aga kindlustuste osas jätsime veel mõtlemisaega. Soovitusi?

Plaan hetkel 31. märts-5. aprill ööbida San Juanis Condado piirkonnas, vaadata San Juan üle ja teha päevatrippe saare idaosas. Ülejäänud 3 ööks bronnisime majutuse saare edelaossa, aga siis olete te juba PR-ist läinud.

Saared huvitavad väga, aga nädalase piiratud aja jooksul vist jõuab ainult ühte saart külastada. Arvestades, et rendikat ei saa saarele kaasa võtta (tuleb Fajadosse parklasse jätta), aga Viequesil on ilma autota raske ringi vaadata ja topelt ei taha ka autot rentida, siis tundub meil vist mõistlikum nii aja kui kulude mõttes valida Culebra. Hommikul sinna, õhtul tagasi.

Mulle tundub, et meil kattub 31.03-5.04 San Juanis. Rendikat meil pole veel kinni pannud, aga lähipäevil oli plaanis seda teha. Me hea meelega ühendaks jõud ringitiirutamisel, ise oleme vaid 2-kesi ja seltskonnast ära ei ütle :) Aga mis teie täpsemad soovid/plaanid on - kuhu minna, mida näha, mida teha?

reisimees, väga väärtuslik info, suured tänud! Plaanime samamoodi Culebrale üheks päevaks nädala sees minna. Küsin kohe juurde praktilist infot - kas golfiauto oli ette bronnitud või kust-kuidas teil kohapeal õnnestus see hankida?

Kuna äsja sai Vietnamist tuldud ja Aasia on ka meie lemmik, kardan samuti, er PR on väga amerikaniseerunud. No ja hinnaklassist ärme üldse räägi, eriti peale hiljutist Vietnamis käiku, kus keskmine majutus maksis 8-12 dollarit öö :) Aga tuleb vist siiski PR oma silmaga üle vaadata ja check teha selle koha taha.