alanya.ee

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

14 meeldimist
1 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kasutan seda firmat pidevalt, alati ootavad ära, isegi siis kui lend hilineb. Tegelane on lennujaama ukse juures vastas "724transfer" sildiga, ütled talle oma nime ja siis ta juhatab bussi.

Antud teemas on mõned kasutajad postitanud aegunud ning eksitavat infot.Teadmiseks siis, et Alanya.ee ei tegele reiside korraldamise ega müügiga, see on koht kust saab infot antud piirkonna kohta, sh. soovitusi kust osta ekskursioone, lennupileteid jms.

Kompass, sa veits täpsustada ei viitsi? Googeldamine on tore ja enamusel ilmselt espańol kah suus, aga ikkagi...

Alanya kesklinnas on rahavahetuspunkte pea igal nurgal, kursid mõistlikud.

Kindlasti ei ole hea mõte osta liire Eestist või hotelli vahetuspunktist, kursid kehvad.

Kindlat pole midagi ka kanaaridel.

Ainus kindel on Egiptus, aga sinna ei lenda viimastel aastatel teatavasti isegi targemad rändlinnud enam :)

Eelnevalt kommentaatorilt ebaadekvaatne jutt.

Kõik oleneb konkreetsest aastast, ehk siis sellest kuidas ilmaga veab. Kunagi ei saa ju isegi juulikuise eesti ilma kohta öelda, et on 100% suveilm - võib ka nädal otsa vihma tulla ja ujuma minekust ei tule midagi välja.

Aga üldjuhul on märts siin (Alanyas) ikka üsna suvine. Samas vabalt võib mõnel päeval olla pilvine ja ka vihma tulla.

Näiteks kuni eilseni on 4 päeva järjest täielik suveilm, käisin koos mõnede teiste kohalike eestlastega iga päev rannas päikest võtmas ja ujumas. Vesi oli 18-19 kraadi, õhk üle 20. Aga täna läks ilm pilve ning hetkel sajab vihma. Samas õnneks on siin ka piisavalt tegevusi sellisteks päevadeks. Ilmajaama andmetel saabuvad rannailmad tagasi järgmise nädala alguses.

Riia balsam on nii kõva maamärgi maha pannud, et midagi jälgimat on raske ette kujutada.

Kui meeldivatest asjadest rääkida, siis on positiivselt üllatanud Türgis Migrose kaupluseketis müüdavad odavad (3,5 - 4 euri) kohalikud veinid. Neid saaks tegelikult hoopis teises hinnaklassis müüa.

Lõunarannikul Alanya kandis on oktoobri lõpust kuni siiani igaljuhul vägagi mõnusad rannailmad olnud. Ennustatakse (kuigi see on tänamatu töö) et nii jätkub veel pikalt.

Kõik päevad on olnud päikeselised, sooja üle 20 ja merevesi samuti mõnusalt soe.

Oktoobri keskel oli küll poolteist nädalat kehva ilma, aga siis pööras jälle ilusaks.

Hetkel näitab termomeeter mu aknataga varjus 24 kraadi.

Kui ma siin püsivalt ei elaks ja oleks valida, et mis ajal Türki puhkusele tulla, siis tuleks kindlalt just talvel. Keskkond on oluliselt lahedam kui turismihooajal. Tohutu turismitööstus on asendunud tavalise Türgi igapäevaeluga, mis minu arvates on oluliselt meeldivam.

Ja tuleks ma justnimelt lõunarannikule lihtsalt vedelema ja lainete loksumist kuulama. Mind isiklikult igasugu vanade hoonete ja varemete vaatamine enam ammu ei eruta, vb asi selles et neid elu jooksul juba nähtud kah omajagu.

Vähemalt eelmisel talvel tegutses seal ühes rannas ametliku fotograafina üks vahva eesti tütarlaps. Kui ta seal veel olemas on, siis kontakti saaksid ilmselt Kompassist.

See viiruse jutt ongi jamps.

Vb mingites kahtlastes kõrvalistes kohtades nagu Side ja Belek tõepoolest levib midagi, aga Alanyas ma ei tea kedagi kes teaks kedagi, kes sellisest asjast kuulnud oleks.

Üldiselt vastab Türgi nendele nõudmistele. Välja arvatud selles osas, et kõik alkohoolsed joogid ei ole odavad - odavad on ainult kohalikud veinid. Internetiühendus on siin ka muidugi heal tasemel ainult juhul kui valid õige teenusepakkuja.

Sellisesse linna nagu Alanyasse elama asumisest olen kirjutanud siin: http://alanya.ee/alanyasse-elama-ja-toole/

Hotell on hea ja selle asukoht samuti. Enamusele Alanya kohta kerkivatele küsimustele peaks muidu vastuse saama lehelt www.alanya.ee

Nii ekskursioonide, väljas söömise kui ka Alanya elu-olu kohta üldisemalt olen omi mõtteid kirja pannud lehel www.alanya.ee

See leht täieneb pidevalt ja kui keegi tunneb, et tema nõuanne oleks abiks selle täiendamisel, siis kirjuta julgelt!

Delfinaariumi asemel soovitaksin parem meres delfiine vaadata. Linna läheduses liigub regulaarselt päris mitu delfiinikarja / parve, suurim neist koosneb kümnekonnast loomast. Üks nende õhtune toitumispaik asub poolsaarest umbes 1km lääne poole, eestlastegi hulgas tuntud hotelli Kleopatra Alis lähistel, nii 100-150m kaugusel rannast. Sinna ilmuvad (kui sel päeval ikka ilmuvad) nad tavaliselt nii tunnike enne pimenemist.

Ups, täna hommikul saabus ei-tea-kust üpris vastik madalrõhkkond ja kukkus siin märatsema, ühesõnaga äikesetorm :) Loodetavasti see kaob sama ruttu kui ilmus.

Rannas on viimastel päevadel suht palju olnud inimesi, aprilli alguse kohta. Vesi on 21 kraadi, mis on ikka päris soe ja ujumas käiakse palju.