Millamann

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

6 meeldimist
2 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lisan eelnevale, et Denpasari lennujaamas oli kurss 15,3 Mujal ametlikes rahavahetustes 15,77. Need, kel plaanis Gilile sõita soovitan siiski raha kaasa vahetada. Seal ei pruugu ATM-s raha kõigile jaguda ning vahetuskurss on 15, 0 või isegi kehvem. Hotellides lisandub krediitkaardiga makstes 3%.

Tere, jõudsin siis täna Balile. Arvestades sellega, et lennuk oli siiasõitjatest pungil, tundus, et olin vist ülemõelnud. Ka ei märganud lennujaamas lahkujate horde, pigem oli seal harjumatult vaikne. Tänast kerget tõuget kinnitas ka taxojuht. Samas oli Nusa Dua tavapäraselt rahvarohke. Turistid nautisid siinolemist ja kõik oli rahulik. Vähemalt täna oli see veel nii.

Ma jõuan kohale alles 25.09 õhtul kell17 Bali aja järgi. Tundub, et Sulle jääb see pisut hiljaks, aga kirjutan huvilistele ikkagi. Edu ja loodame, et mõtlesime (muretsesime) ehk pisut üle.

Ma võtan selle riski. Mõnikord tunduvad asjad kaugemal olles hirmsamad kui tegelikult. Loodan, et vulkaan rahuneb ja kõik laabub. Pealegi on praegu siiski ohu piirkond idas e. turismitsoonist väljas. Aga hirm on tegelikult siiski.

to Lillelaps Alates 09.10-22.10 oleme Ubudis. Kui aega või tahtmist koos midagi ettevõtta, anna teada.

to Rait

Tänan, et leiad aega meie teavitamiseks. Olen siiski väga murelik, sest reisi algus läheneb (algus juba pühapäeval) ja mingeid ekstreemsusi kohapeal ju ei tahaks. Kui on võimalik, siis paluksin ka homset e. Laupäevast infot, sest kaalun tõesti reisi edasilükkamist. Loodan siiski parimat.

Tänan Rait. Just sellist infot ma ootasin. Ilusat ja rahulikku puhkust Sulle.

Minu reis peaks algama mõne päeva pärast. Nagu eelnevalt kirjutasin ei taha ma paanikat teha vaid teavet kohapealt. Kas võib kindel olla, et ajakirjandus on ülereageerinud. Või mis?

Tore siis, et nüüd on VM teadaanne. Aga siiski. Kui tõsiselt peaks kaaluma reisi muutmist või tühistamist. Bali on väike saar ning sellise vulkaani tegevus võib kaasa tuua maavärinaid jne., samuti võib olla ka häiritud lennuliiklus. VM peaks siiski mingi kindlama seisukoha selles olukorras võtma, sest tegemist on eestlastlele populaarse reisisihiga ja inimestel peaks olema siiski eelnevalt informeeritud. Kummaline on seegi, et Soomes asuv indoneesia saatkond on suletud. Minu mure tekkis eelkõige seepärast, et n.ö. tuttava-tuttav andis teada, et viimastel päevadel on saarel tekkinud paanika ja paljud turistid otsivad võimalust tagasisaamiseks. Seetõttu tahtsin seda teavet kellegi kohalviibivalt üle küsida.

Meie elasime Nusa Duas ja ostsime reisi Gilile otse meie hotellist. Autoga viidi sadamasse (minu mäletamist mööda oli see päris pikk sõit), võib olla läheb ka Sanuri lähedalt sadamast mõni kiirpaat. Öömaja oli bookitud endal. Kaasas oli ka pealamp, sest ööbisime vastaskaldal ja öösel rattaga pimedas läbi palmisalu suht hirmutav.

Tegelikult on Balil üks uus rand. Meenutab pigem Miami Beachi. Pikk rannariba, puhas, lainet ma seal erili ei märganud. Vägagi erinev teistest randadest. Käisin seal kaks aastat tagasi, arendus alles käis, hotelle seal siis veel ei olnud. See on uus orand ja tasub taksojuhtidelt või siis reisikorraldajatelt küsida. Oli kuskil Jimbarani lähedal, vist. Tasub kindlasti minna, oli vaga meeldiv kogemus.

Kas on kogemusi selles osas, et selliseid häid pakkumisi tuleb veel, mis on algusega 1. märtsist? Aega on ju koguni 4 kuud. Kas tasub mul oodata või mitte? Praeguseks on paljudele lendudele ka piletid välja müüdud. Mina planeerisin sõitu 4. märtsist, aga kirjas on "unavailable". Märkasin, et eelnevatel aastatel on olnud pakkumis ka jaanuari alguses. Puudub kogemus, kas sellised promo-hinnad on juba pool aastat ette ?

Ka meil on ees reis Filipiinidele. Olen lugenud siit portaalist palju, kuid asi siiski veel segane ja tekkinud ka palju küsimusi. Tripi algus Hong Kongist ja plaanisime algselt reisi nii: HGK -Manila-Puerto Princesa(seal kohapeal kaks päeva, et teha sõit maaalusel jõel), sealt liikuda El Nidosse, kus veedame 7 päeva, siis tagasi Prinsessasse, et sõita lennukiga Borasaysse, kust edasi Manilasse ja edasi HGK. Kokku on reisi pikkus 19 päeva. Kas see plaan on hea, või peaksin selles mingeid muudatusi tegema? Küsimused teemaalgatajaga samad. Praegused hinnad Cebul just hõiskama ei aja. Kuna reisini (toimub alle märtsis) on veel mõned kuud aega, siis pole vist siselendude piletite pärast väga muretseda vaja või siiski? Kas on äkki soovitusi kust ja kunas osta. Samuti see, millist lennufirmat tasuks kindlasti vältida. Ja ka seda, kas Filipiinidel on hinnad jäigalt fix, või on seal nagu teisteski Aasia riikidel kõik kauplemises kinni. Ma pean siin silmas just kohalikke trippe (paadireisid) hindu. Samuti takso või siis van tüüpi bussiga PPC -st El Nidosse reisi. Tänan, kui vastate.

Tere,

Oleme perega Balil 06.- 18. Märts.

singapur-bali 130.- eur edasi,tagasi

singapur-bali 130.- eur edasi,tagasi

Sain lõpuks piletid ostetud, tänud.

Ka minul on küsimus ostlemise kohta. Kas on keegi, kes on Balilt vōi siis Singapurist kaasa ostnud mōne taime ja kas see üldse on lubatud.

Kas keegi oskab head nõu anda lendamiseks Singapur-Bali. Proovisin Air Asia lehelt soetada vajalikke lennu pileteid, kuid see mul ei õnnestunud. Krediitkaardi asemel sooviti, et teeksin ülekande kohalikku panka(?) ning seejärel saata koopia. Ühesõnaga - kuidas oleks lihtsaim ja odavaim viis sellist trippi ette võtta.

Plaanime martsis2014 Nusa Duosse. Kuna hotellid pakuvad ainult hommikusööki tekkiski mure ôhtusöögi osas.. Mis hinna tasemel on vôimalik ôhtuti einestada.