roop

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

14 meeldimist
3 postitust
57 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid
  1. Nädalake Jaapanis, pikk nädalavahetus Amsterdamis, jaanipäev Batumis, layover Addis Ababas, ja kaks nädalat Madagaskaril.
  2. Tšiili, Peruu, LAV, Namiibia, Tansaania, Nepal, Bhutan, Paapua Uus-Guinea, Taiwan, Lõuna-Korea - kuhu ja kas jõuab sõltub puntist 3....ning ajast
  3. Vaata punkti 2

02.12-17.12 sai Madagascaril seigeldud. Rentisime auto koos juhiga Faniry Rent Car-ist. Soovitav oleks kõik detailselt läbi rääkida, et hilisemaid vaidlusi vältida. Pisikestest segadustest hoolimta, julgen soovitada.

Kui aga pisut vaeva näha, siis saab ilmselt kolmandiku võrra odavamalt auto koos juhiga. Siinkohal julgeks soovitada Mr. Rogerit, kelle inglise keel näis keskmisest parem. mail: tsingy85@gmaill.com / tel: +261 324197582. Tundub et paljud autojuht/giidid on freelancerid ja töötavad mitmete rendifirmade või reisibüroode juures. Seega võiks nendega otse kontakteerudes 1-2 vahendajat vahelt ära jääda.

PS! Katku ei näinud ega kuulnud.

Nov 04, 2017, 2:50 PM Just got back today after 16 day tour from north east to south west, included two days in capital.

Went to towns further south to big markets, sensible I am not sure but would not miss it.

Basically no problems, most people took doxycline malaria tablets which apparently should help and spares in case of symptoms. Some people took extra spare different antibiotics if they could get them.

Not many people whearing masks.

Most schools back, locals do not seem too concerned.

Guides are aware of all symptoms and regularly was asking if everyone was OK and always carried spare antibiotics. To be fair they seemed just as concerned that we were taking in enough water on our walks in the heat which in reality appears to be more of a concern.

It is easily treatable if spotted. Just keep an eye on everyone.

The country is amazing and needs your money, please seriously think again if you may want to cancel.

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293808-i9291-k10902557-o150-Plaque_2017-Madagascar.html

Keegi kohapealt pisikest ülevaadet oskab jagada? Detsembriks pilet taskus, ent pisut murelikuks teevad need uudislood

Can Thost peaks suht hea hinnaga lennata saama Phu Quoci.

Kusagil 6 aastat tagasi oli esimene reis Kagu-Aasiasse. Üks osa sellest reisist lõppes Ngwesaungi rannas. Tõenäoliselt asjaoludest, et see oli esimene rand Kagu-Aasias, kuhu sattusin, ja nostalgiaüledoosist, pean seda ka täna kõige paremaks rannaks, kus olen olnud. Samal reisil jõudsin ka Andamani meres asuvatele Tai saartele, mis olid mingis mõttes ehk sarnased, ent Ngwesaung oli oluliselt ehedam.

Järgmisel nädalal minek. Esimest korda pole absoluutselt ettevalmistunud.

Käesoleva aasta veebruaris sai Hanoist lennatud Can Thosse ja ööbitud Nguyen Shackis. Asub pisut linnast eemal. Sai rattaga ümbrust avastatud ja õhtul food touril käidud. Kohustuslikku deltatuuri ei teinud - õhtusest paadisõidust linna ja tagasi piisas. Rattasõit kohalikes külades ja kogedes sõnagi arusaadavas keeles kõnetavat külalislahkust paitas meeli palju kenamas võtmes.

Laev läheb 2x päevas Ha Tieni (7:30/12:30). Esimese laevaga minnes peaks ca 5ks õhtul koahle jõudma. Hind Sihanoukevilleini ca 15 euri (+viisa). Tee peale jääb ka Kep ja Kampot,

Inimene, kes ütleb Vietnami köögi kohta kohutav, sööb ilmselt friikatruleid viineritega hommikuks...lõunaks....õhtuks.

Pagasiga sedasi, et mul mahuvad asjad alati seljakotti - parim viis reisimiseks. Meil oli 3 nädalat oma buss koos juhiga ja selle pagasiruumi ehitasime kilest ja jääst külmiku, et jahutatud õlu oleks alati haardeulatuses. Seljakotid mahtusid ka kuhugi. Ühistranspordi väiksetel bussidel pannakse pagas üldjuhul nööridega katusele. Kui bussijaama viimasena ei jõua, peaks nööri veel jaguma.

260 km. Tripadvisor räägib 6 tunnisest bussisõidust hinnaga ca 10-12 daala (väljumine 6:30/7:00 ja kohalejõudmine pärastlõunal). Kuna reisisin läbi terve Myanmari pisikese bussiga, siis jäi meelde suurusjärk 4 tundi Yangonist. Eriti pikk see sõit igatahes polnud ja tee oli juba siis enamjaolt täitsa OK (arvestades Myanmari teid). Kuuldavasti on antud lõigul teid oluliselt paremaks tehtud tänaseks.

Ngwe Saung Beach on Yangonist ca nelja tunni kaugusel. Minu jaoks siiani kõige parem rand (käinud Tais, Cambodias, Vietnamis, Goas). Aga see oli ca 4-5 aastat tagasi...

Enne minekut soovitaks veidikene ka kõige tavalistemate petuskeemide kohta lugeda/videosid vaadata. Muidu sõidad 20 bahti eest terve aja poodide vahet ja ostad pahna 5x kallimalt.

Sai esimest korda Tais proovitud Airbnb-d. Tuba ei olnud, selline nagu lubatud ja kuna jõudsime kohale hilja, siis airbnb maksis 250 dollari ulatuses lähimas hotellis esimese öö kinni ja tegi järgmiselt bookingult 20% alla. Ühtlasi korraldati telefoniteel lühikursus, kuidas bookida, et sellist ootustele ja lubatule mittevastavust vältdia.

Tavaliselt kuu kohanemist ja rütm taastub. Seejärel uut seiklust kavandama ning järgmise väljalennuni lennata mõtetes, et siis päriselt pärale jõudes avastada, et see kõik on hoopis teistsugune kui arvasid olevat.

Ehk on keegi Laoses trekkinud ja teab nõu anda, kas on mõtet bookida või kohapeal uurida mõnda kohalikku giidi?

Huvi on teha üks kahepäevane matkamine Nong Khiawis koos kodumajutusega külas ning ehk ka Kong Lori koopa lähistel väike kodumajutus. Äkki on kellelgi kogemust...

kindlasti võtta korduvalt istet restoranis Morning Glory ning süüa. Ühed parimad toiduelamused siiani pärinevad sealt. Kindlasti proovida white rose dumplinguid. Rentisime rollerid ja käisime My Soni templeid vaatamas. Rollerisõit sinna ja tagasi oli oluliselt põnevam kui kivihunnikud.

Ise Veebruaris kuuks Aasiasse. Pisut Pekingit, natuke Taid ja rõhk Laosel. Eelarve jääb 1500-2000 vahele. Sisaldab ohtralt trekkingut, motomatka jms.

Juhu Residency Boutique hotelli esimesel korrusel on restoran Melting Pot - parim söögielamus Mumbais. Käisime 3-4 korda nädala jooksul. Peaks lennujaamale suhteliselt lähedal olema. Hotell ise pole suurem asi.

Käisin 2010 ning siiani kisub meeletult tagasi. Vahepeal olen jõudnud Indias, Vietnamis, Kambodžas ja Tais käia - kõik on omanäolised ja hvuitavad, ent Myanmarile ligilähedast elamust pole miski pakkunud. Sellel aastal Laos ning järgmisel tahaks Myanmari uuesti avastada. 2010 polnud piirid nii avatud veel kui täna. Seega on väike hirm, et puutumatu on nüüdseks kadunud. Loodetavasti uued kohad, kuhu turiste lubatakse tasakaalustavad seda.

Skisofreeniline olukord. Yangoni lähedal on Ngwe Saung Beach, mis vääriks pikutamist. Bagan, Inle Lake, Kalaw tasuks külastamist. Aga mõte nii väikse ajaga kahte nii lahedat riiki külastada ajaks hulluks.

iLmselt kalduks ise 2 nädalat Myanmaris, nädal Vietnamis poole.