Sienna555

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lisan siia natuke uuemat informatsiooni ka, äkki on kellelgi huvi :) Sai käidud eelmine nädal koos elukaaslasega Palangal/Klaipedas/Nida saarel.

Ööbimise Palangal broneerisime Bookingus ette, 3 ööd kokku oli 83 EUR (Rest in Palanga, Dzuku g. 17), tuba eramajas, kus dushiruum, WC ja köök oli kolme toa peale. Asukoht oli hea, poed ja bensiinijaamad ligidal ning promenaadile ainult natuke jalutada. Kuna terve päev sadas vihma, siis mutikesi siltidega tee ääres ei näinud. Muidu paljudel majadel olid sildid koos telefoninumbritega ka väljas, et toad rentida. Promenaadil väga palju erinevaid söögikohti, toidud olid maitsvad ja taskukohased, prae saab kätte alates 7 EUR ja õlu ca 3 EUR. Palanga Merevaigumuuseumis tasub käia, seal väga kaunis suur park, kus mõnus ka niisama jalutada, kui muuseumi sisse minna pole huvi, muuseumipilet oli 2,40 EUR täiskasvanu.

Praamipilet Klaipedast Smiltyne sadamasse oli 11,85 EUR edasi-tagasi (auto pluss kaks täiskasvanut). Parkimine delfinaariumi ees oli tasuline. Meremuuseum on veel renoveerimise tõttu suletud, kuid delfiinide ja merilõvide etendused toimuvad, mis olid väga vahvad, lastele kindlasti meeldib. Delfinaariumi pilet täiskasvanule oli 10 EUR (lastele vist 5 EUR, kui õigesti mäletan) ja merilõvide etendus 3 EUR. Delfinaariumi ette sai ka hobukaarikutega sõita, hinda kahjuks ei oska öelda. Edasi Nidasse sõites tuli suureks üllatuseks maksta mootorsõidukimaksu 20 EUR, põhjuseks toodi, et see on rahvuspark jne. Väga paljud keerasid seda kuuldes otsa ringi ja ei läinudki Nidasse edasi. Teede peal olid rattasõidu keelu märgid, äkki keegi oskab öelda, kas ratturitele eraldi matkateed ka lähevad sadamast Nidasse ja kas siis ka teemaks on ja kui palju? Parkimine jällegi Nidas igal pool tasuline, liivadüünide juures oli tasuta, kuid parkimiskohti väga vähe. Kuigi ilm oli vihmane ja jahe, oli rahvast siiski väga palju.

Merevaigust ehteid ja suveniire sai osta igalt poolt ja hinnad on ühesugused nii Nidas kui ka Palangal. Hinnad poodides ja bensiinijaamades ka samad, mis Eestis. Sai käidud Klaipeda suures ostukeskuses Akropolis, poed samad, mis meilgi. Toidupoodidest on Maxima iga nurga peal, Klaipedas ja Kretingas ka Lidl. Inglise keele peale lootma ei tasu jääda, sest seda ei räägita, ka noored räägivad väga kehvasti või üldse mitte. Bookingus ööbimist broneerides oli kirjas, et omanikega saab suhelda ka inglise keeles, kuid tegelikult vaid vene või leedu keeles. Dokumente keegi kuskil ei kontrollinud, aga sõitsime ka ühe jutiga Lõuna-Eestist Palangale, peatuseks vaid bensiinijaamad.

Meie reisist kahjuks pool olid kehvad ilmad aga lõpuks tuli ka päike välja ja läks soojaks, niiet ilusa ilmaga soovitan Palangale/Nidasse puhkama minna küll, kui kaugele maale mineku huvi pole :)

Soovitan ka Malindo Air'i. Tõesti väga korralikud lennukid, odav hinnatase, pagas hinna sees, saab filme vaadata ja igal lennul ka küpsised ja vesi :) Meie lendasime KL-st Penangi Malindo Air'iga, Penangist läksime Langkawile praamiga ja Langkawist tagasi KL-i jälle Malindoga. Praamisõit oli küllaltki ebameeldiv, see oli rahvast nii täis topitud ja kitsas, et kartsime, kas üldse ühes tükis kohale jõuame :D Lubatud 2 tunni asemel sõitis 3 tundi ja väljus suure hilinemisega. KL-s Petronas Towers õhtul oli lihtsalt vapustav, olekski võinud vaatama jääda :)