mitsushita

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

10 meeldimist
4 postitust
39 kommentaari
Viimased kommentaarid

See on küll teemaväline aga ühtegi riiki ei saaks sitaseks nimetada. Eesti on veel hullem kui keegi ronib maa piirkonda , farmidesse ja püüab selle kaudu tervet Eestit iseloomustada. Samuti on eestlastest kurjategijaid igas maailma piirkonnas , kellele mitte mingit tähelepanu ei pöörata ja võimendatatkse ainult India territoriaalvetesse tunginud piraadiküttide juhtumit. India on kontrastide maa kus on koos vaesus ja rikkus , räpasus ja äärmuslik puhtus.Riik on võimsuselt 6 tuumariik oma lennukikandjatega , kosmose riik , kus saadetakse välja maa tehiskaaslasi , maailma suurim demokraatlik riik , kus pole kunagi olnud sõjaväelisi riigipöördeid ja sõjaväelist diktatuuri . Indira G . Delhi lennujaam on väga palju edasi arenenud ja on üks arenunumaid ja suurimaid lennujaamasid Aasias jne ...

Inda e viisa tegemine on muutunud lihtsamaka ja mugavamaks seoses mitmete teenuse pakkujate juurde tulekuga , kes võtavad küll väikest teenustasu aga pakkuvad selle eest mitmeid valikuvõimalusi ( näiteks mitmed võimalused viisa eest maksmisel ...jne ).

Odavam aga ebamugavam (ametlik ) https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

https://indiantouristvisa.org.in/


http://www.indianvisaonline.org.in/faq/how-india-visa-works

https://www.indiaetouristvisa.com/apply-online/

Siia võiks üles kirjutada informatsioon kuidas oma postitusi või kontot kustutada.

Kas kuskil on rohkem infot Iraani tollieeskirjadest ja kuidas üldse toll kontrollib asju .Saudi Araabias vist sai näiteks biibli kaasa võtmise eest surmanuhtluse jne. Iraan on väga sarnane .

Imelik on see , et inimesed sõidavad suurimasse islami riiki hinduistide juurde ( 84 protsenti Bali elanikest on hinduistid ).Võibolla on Indoneesia ühe peamise sissetuleku allikana turismi valdkonnas üle reklaamitud.

Soovitaksin Los Angelsi ja California asemel enamik puhkusest veeta kõrval asuvas Nevada osariigis , Las Vegas jne. Palju odavam ja turvalisem paik kui California.Ilma autota on väga raske liikuda aga Los Angelisi linnaliikus on ka väga raske .Väljaspool linna on lihtsam.

Juhul kui oled mingi lennufirma klient ,kes kavatseb ka tulevikus antud lennufirmat kasutada ja kui teatud aeg hiljem kavatsed vahest mingi lisateenuse juurde osta ( äraantava pagasi odavlennufirmade puhul jne ) siis tasub lennufirmadedest otse pilet osta

50 euri vist maksab e viisa ja Soome saatkonnast tehtud viisa.Juhul kui 6 kuu jooksul kavatsed 2 korda Indiasse minna või kui kavatsed kauem kui 1 kuu Indias viibida siis tasub Helsingis teha või mõnel agentuuril lasta teha 6 kuuline viisa .

Välisministeeriumi poolt välja pandud infoga ei saa mitte kuidagi rahul olla , sest see on teatud inimeste omalooming ,kes iseloomustavad mingit riiki nii nagu neile meeldib või on ette nähtud. Eksitav on ka märkida , et näiteks mõned riigid ( Omaan , Liibanon jne ) ei luba siseneda Iisrsaeli viisaga või piiri ületuse templiga riiki kui samas on teada , et paarkümmend islami riiki seda ei luba ( Pakistan,Bangladesh .Alzeeria , Kuivet jne ) ja selle kohta pole mingit hoiatust . Välisministeeriumi lehekülge vaadates tunduks siis , et suure osa islami riikidega probleeme ei tekkiks kui tegelikult on olemas reaalne oht selle tekkimiseks . Sama asi on kuritegevuse , terrorismi ohu kohta ,mille puhul mõnda riiki mustatakse ja samas mõne palju ohtlikuma riigi kohta pole mitte midagi kirjutatud. Iisrali ametnikel on õigus loobuda eraldi lehe andmisest ja lüüa ikka tempel passi või siis keelduda üleüldse viisa andmisest.Samas on oluline nõuda eelnevalt , et passi templit ei löödaks , sest muidu võivad ametnikud seda automaatselt teha . Tempel lüüakse kindlalt passi osades jordaania ja egiptuse piiripunktides mõõda maismaad riiki sisenedes . Eriti suure tähelepanu alla sattuvad passid ,milles on märkeid lähedal asuvate araabia riikide külastamisest. Samuti jaotatatkse seal eelneva küsitluste järgi inimesed mitmesse kategooriasse oma ohu astmelt ,mida võetakse aluseks isiklike asjade kontrolli teostamisel ( vähemalt Tel Avivis ) . Riigid ,mis ei tunnusta iisraeli passi ja ei saa seega ka viisa olemasolu respekteerida. Malaasia , Bangladesh ,Pakistam, Iraan , Iraak, Süüria , Liibanon , Kuivet , Araabia Ühendemiraadid , Omaan ,Jeemen ,Sudaan , Liibüa , Alzeeria . Malaasia puhul on vastukäivad andmed ,mille puhul on vahel märgitud et riiki pääseb Iisraeli viisaga ja samas võivad tekkida probleemid. Omaani võib vist pääseda Iisraeli viisaga või piiri ületuse templiga juhul kui ametnikud sellest probleemi ei taha tekitada aga võib ka mitte pääseda.

Samas on ka mingi teine nimekiri kus on ära märgitud riigid ,mis kindlalt ei lase riiki siseneda Iisraeli viisaga - Liibanon, Sudaan , Saudi Araabia , Jeemen , Iraan,iraak ,Kuivet ,Pakistan,Liibüa .

       Üks asi , mis paljudest info allikatest jäi ette on see , et Tel Avivi lennujaama pääseb ainult siis kui välja trükitud lennuki parda kaardid .Ei ole kindel ,kas see on õige informatsioon . Osades riikides nõutakse küll lennukipiletite broneeringute olemasolu kinnitamist paberil ja pardakaardid saab lennujaamast aga mitte otseselt pardakaarte lennujaama sisenemisel .Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi selles osas Tel Avivi Ben Gurioni lennujaama kohta.

Kas praegusel ajal on lennupiletite hinnad tallinast - istambuli ja hotellide hinnad Istambulis odavamaks läinud võrreldes varasemate aegadega , millal türgis probleeme ei olnud. Natuke planeerides saaks lennupileti edasi tagasi 210 euroga Istambuli . ( sooduspakkumiste omad on soodsamad aga seal ei saa nii vabalt endale sobilikku aega valida ).Hotellide hinnad kõiguvad ka 20 kuni 200 euroni jne. See ,mis turvalisust puutub siis selle puhul ei maksa arvesse võtta mitte ajakirjanduse poolt võimendatut informatsiooni vaid lugeda tuleks reaalset statistikat erinevate riikide kohta kuritegevuse kohta.

Kuidas praegult keegi on näiteks retseptravimeid kaasa võtnud ja kas kedagi on ka ravimite osas põhjalikumalt kontrollitud .Praeguseks ajaks on retseptid enamuses digiretseptid aga ülejäänud maailmale on see sageli tundmatu. Trükkida välja eesti keelne digiretsept . Tõlkida see intenetis inglise keelseks ja samuti välja trükkida . Kas sellest on üldse mingit abi kui soovitakse piiril tõendeid ravimite kohta . Samas on teada , et vajalik on inglise keelset notari poolt kinnitatud retsepti koopiat. Juhul kui digiretsept on olemas ja kui see ise tõlkida inglise keelde ja siis minna notari juurde siis kas notar saab seda kinnitada kui ta ise ei näe originaalset digiretsepti arvutis . Teine võimalus oleks lasta välja kirjutada paberist retsept ,mida tehakse praegult väga harva.

Kõikidest ravimitest ongi kõige ohtlikumad psühhotroopsed (unerohi, rahustid jne ) ja narkootilised ravimid , sest neid võidakse vaadata kui narkootiliste ainete sissevedu ,mille eest osades riikides väga suured karistused. Teised retseptravimid nii suurt ohtu ei tohiks kujutada.

Minu arust Indoneesias kollapalavikku ei ole ja Indoneesia seda ei nõua See on pigem Ladina Ameerika , Aafrika probleem ja siis on see nõutav sageli riiki sisenemisel . Vaktsiinid ei ole kohustuslikud ( välja arvatud kollapalavik ) riiki sisenemisel. Tuleb arvestada ka sellega ,et et enamik vaktsineerimistest aegub teatud aastate järel.A hepatiit on see mida pole tarvis enam korrata . Kõik oleneb tervisest ,kas teha neid korraga või eraldi .

Sularaha tuleks teatud osas võtta kaasa juba Eestist ja mitte ainult Rumeenia sularaha vaid kõikide nende riikide raha ,mida läbitakse . Erilist vahet pole kas võtta kaasa eurosid või dollareid aga rahavahetuspunktide leidmine on vahel probleem.Kui palju raha võtta - see sõltub sellest kus tahetakse ööbida ja mida tahetakse teha aga üldjoontes on Rumeenia kallim kui Bulgaaria ja randade osas valikuvõimalus väike .Rumeenia on ka ka teatud piirkondades mägine ,nii et seal sõitmine nõuab juba teistsuguseid oskusi. Ainult telefoni navigatsiooniseadmega sõitmine on riskantne ,sest kui sellega midagi juhtub siis oled järsku teadmatuses.Autoga sõitmisel on ikkagi kõige paremad variandid spetsiaalsed seadmed ja mitte telefon. Juhul kui kohapeal hakkad hotelli otsima ja erinevaid valikuid kalkuleerima siis kulutad mõttetult sellele oma aega ,mida võiks teisteks eesmärkideks kasutada .Lihtsam on eelnevalt kodus kõik valikuvõimalused läbi vaadata. Praegusel ajal võivad lisanduda ka piirikontrolli probleemid seoses põgenikega .

Proovisin kord seb panga krediitkaardiga , siis ei võimaldanud kohe kogu vajalikku summat üle kanda ( 600 eurot jne ) vaid tuli oodata mingi periood ja siis võimaldas teistkordse makse tegemist ( see oli pärast seda kui ise krediidi limiiti suurendasin ja ise ka vajaliku summa veel lisaks krediitkaardile pangast juurde kandsin) aga probleem on selles , et vahel tuleb korraga suurem summa ära maksta. Probleeme on tekkindud näiteks kauba ostmisel välismaalt isegi siis kui olen krediidilimiiti suurendanud 800 euroni ise pangas ja krediitkaardile näiteks 600 -800 eurot juurde lisanud raha. Ikka pole olnud võimalik korraga rohkem maksta kui algselt krediitkaardile oli märgitud ja siis jäi ainsaks võimaluseks seb virtuaalkaart. (paar aastat tagasi ). Ise limiidi suurendamine võimaldab kuus teha suuremaid makseid aga mitte ühe korraga - selline tunne on jäänud seb panga krediitkaardist.

Olemas on krediitkaart aga selle limiit on liiga väike ja internetipangas ise limiite suurendades midagi otseselt ei muutu .Seega näiteks 600 või 800 euroseid lennukipileteid broneerida ei saa . Virtuaalkaardi tegemisel oleks see võimalus olemas aga kui osta piletid 3 ,6 jne kuuks ette siis kaotab virtuaalkaart oma kehtivuse ( kehtib 1 kuu ) ja kui midagi muutub või kui soovin piletid tühistada siis kuidas nad selle raha üldse tagasi kannavad kehtetule virtuaalkaardile tagasi . Juhul kui pangaga mingit muud sidet ei ole kui ainult arve kus on raha siis kas ka praegult nad ei väljasta krediitkaarte mille limiit oleks näiteks 1000 eurot.

Kuidas keegi vaatab blondi naist koos lapsega pole üleüldse tähtis , see on su oma asi .Samas kui üleüldse hirmu tunda , siis seda võib põhjustada Islami maailm ja pigem kõikide turistide suhtes ja mitte ainult blondiinide puhul.Mitte niisama ei ole Egiptuse politsei kasutuses automaadid. Õine istambul on naistest peaaegu tühi ja väljas liiguvad pemiselt mehed. Olukord on teistsugune suurtes türgi kuurotites ,kus leidub igasusuguseid inimesi. Kõik oleneb sellest mida soovitakse antud kohas teha . Juhul kui piirduda ainult hotelli lähedaste aladega ja turistidele mõeldud piirkondadega siis probleeme ei tohiks tekkida aga kui soovitakse iseseisvalt liikuda ainult kohalikele mõeldud piirkondadesse siis võib kõike ette tulla. Araablaste juures tuleb jälgida ka seda , et kui juba kuhugi ostma lähed ja seejärel loobud kaubast , siis võib see osasid kaupmehi väga ärritada. Üldjuhul juhul kui sooviks on ka tundmatutesse kohalike linnapiirkondadesse tungida ja iseseisvalt erinevaid kohtasid külastada ,siis on parem kui on ka mees kaasas . Egiptus on huvitavam ja seda eriti siis kui tellida sealt ekskursioone aga raskem kui Türgi.

See üheinimese toa hind võib vahel ulatuda isegi 500 euro ringi ja kui tuba kasutada ainult pesemiseks ja magamiseks ja kogu ülejäänud aeg ollakse väljas ,siis see on asi mille üle tasuks järele mõelda.Euroopas üldiselt eriti probleeme ei ole aga Ladina Ameeriks,Aafrikas,Aasias oleks enda turvalisuse mõttes parem kui oleks ka toakaaslane ( haigused, Igasugused ohtlikud putukad,roomajad jne ).

Osade firmade puhul ei selgu kohapeal mitte midagi.Üks tuntumaid firmasid ,mille puhul saabub selgus kohapel on Viru reisid ,kus tõesti pole vaja muretseda reisikaaslase pärast , sest inimesed paigutatakse nii kuidas võimalik võimaluse korral inimestele vastu tulles . Enamike teiste firmade puhul peab olukord selge olema juba enne reisi toimumist ja kui kaaslast ei ole , siis tuleb maksta lisatasu. Kaaslase sool pole mingit eriti tähtsust ja seega ei tohiks väita ,et naine on mehest parem vaid tähtsad on paljud teised faktorid. Enaimikel reisijatel on kaaslased olemas aga vahel on ka üksikuid aga kui veel selekteerima hakata , et ainult üks sugupool sobib siis võibki toakaaslasest ilma jääda.

Paypal kontole on võimalik panga kaudu raha üle kanda aga pole kõikisid asjasid läbi proovinud .Pangast võid avada usa dollari,jaapani jeeni , inglise naela jne arved ja vahest sealt paypal kontole kannad raha üle. Teine probleem on ülekande tasud ja paypal süsteemi ei saa paljudes kohtades kasutada. Võid ka pangast otse küsida , et kas oleks võimalik dollarit kasutada kaardi makseteks.Kõige odavam variant tunduks ikkagi olevat sularaha.

Niipalju kui olen aru saanud siis bussiga number 620 sobib helsinki sisene pilet ( 2,5 euri ) või päevakaart ( 8 euri ) aga bussile 615 see ei sobi ja tuleb osta regionaalne päevapilet ( 12 euri automaadist ) või harilik pilet ( 5 euri ).

Ühes kohas on selline info aga raske on aru saada mida tähendab regionaalne pilet ,millega on võimalik siseneda bussi 615 ( ka see võib olla see helsinki 1 päeva pilet või on midagi muud )

Airport connections

615 From Helsinki city center to the airport / From the airport to Helsinki city center •In Helsinki, the bus leaves from Rautatientori, platform 3. Leaving from Helsinki, the first exit stop is in Vantaa. •From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 2 and terminal T2, platform 21. The bus stops in Helsinki only to set down passengers. •The bus runs every 8–45 minutes on weekdays, at weekends every 12–50 minutes. •The total travel time is about 30–40 minutes. •A regional ticket is required for journeys from Helsinki to the airport and vice versa. •Purchase your ticket from a ticket machine or driver.

620 Rautatientori–Kartanonkoski–Airport •From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 2. From Rautatientori, the bus leaves from platform 3. •The bus runs every 20–60 minutes on weekdays, at weekends every 20–90 minutes. •The total travel time is approximately 40–50 minutes. •Also Helsinki internal journeys are allowed on the bus route. •A night fare is charged between 2am and 4.30am. •Purchase your ticket from a ticket machine or driver.

61 Tikkurila station–Airport. From Tikkurila you can catch a train to anywhere in Finland. •The bus leaves from platform 1 at Tikkurila station •From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 3 and terminal T2, platform 22. •The bus runs every 10–30 minutes on weekdays and at weekends. •A Vantaa internal ticket is needed for the journey. •A night fare is charged between 2am and 4.30am. •The bus runs every 30 minutes throughout the night in both directions.

Bus platforms at the airport

Tickets and fares (select Regional ticket for journeys between the airport and Helsinki)

Other buses serving the airport

51 Airport–Myyrmäki–Hämeenkylä 415 Helsinki–Kehä III (Ring Road III)–Airport 451 Helsinki–Ylästö–Airport 514 Airport–Tapiola–Westendinasema 519 Itäkeskus/Vuosaari–Malmi–Airport 520 Itäkeskus–Malmi–Airport 535 Airport–Espoon keskus 540U Airport–Leppävaara–Espoon keskus 941U Hämeenkylä–Airport–Maantiekylä–(Hyrylä)

kas helsingi ühe päeva sõidupiletiga on võimalik bussiga number 615 pääseda helsinki rauteejaamast vantaa lennujaama või see ühe päeva pilet ei kehti ja tuleb osta täiesti uus pilet või mingi pilet juurde.

Üks probleem millele tuleks tähelepanu juhtida on navigatsiooniseadmete täpsus.Eriti öisel ajal väga tiheda liiklusega ja halvasti valgustatud tänavatel on see äärmiselt tähtis faktor. Sageli hiina navigatsiooniseadmed ja ka erinevad nutitelefonid omavad puudujääke ja täpsus võib kõikuda 10,20 või isegi rohkem meetreid. Isegi nutitelefonid ,mis lisaks GPS ile kasutavad lisaks veel ka vene ,jaapani, hiina jne sateliitsidet omavad puudujööke täpsuse alal rääkimata terve programmi kokkujooksmise ohust juhul kui telefon on erinevate programmidega üle koormatud.

Egiptuse puhul on probleem , et viisa saab lähemal ajal ainult Egiptuse saatkonna kaudu välja arvatud organiseeritud turismigrupid ,kes saavad viisa piirilt.Seega Kairo kaudu tagasi lendamine on eriti komplitseeritud . Iisraelist Jordaaniasse minek on ka vastuoluline ,turismigrupid saavad lihtsalt viisa piiri peal aga teistel on olukord komlitseeritum ,vajalik on viisa jaoks piltide olemasolu jne Piiri ületus võib võtta ka vahel väga kaua aega aga vahel pääseb kiiresti üle. Palestiina alade külastamine on lihtsam,mugavam ,kiirem kui seda teha kohaliku turismifirma vahendusel.Individuaalselt palestiina aladele sisenemine on riskantsem ja komlitseeritum ,sest enamasti turismifirmade busse ei kontrollita põhjalikult aga inidividuaalselt reisijad võivad sattuda põhjaliku kontrolli alla kontrollpunktides. Surnumere äärde pääseb ka palestiinat mitte külastades.

Tel Avivist võid ka templi oma passi saada aga Tel Aviv on pigem selline koht ,kus võid pääseda temlist ,mis võib hiljem osutuda suureks nuhtluseks.Jordaania kaudu minnnes Iisraeli saad igal juhul templi.